Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступна кампанія цього року буде складною, - Совсун
Вступна кампанія цього року буде складною, - Совсун

Багато університетів Донецької та Луганської областей не змогли розпочати вступну кампанію

Вступна кампанія цього року буде складною, - Совсун

Перший заступник міністра освіти і науки вважає, що вступна кампанія в цьому році буде, напевно, однією з найбільш складних в історії України через військову ситуацію на сході держави та анексію Криму. Про це вона сказала в ході проведення прес-конференції, що була присвячена старту вступної кампанії.

"Ми докладаємо максимум зусиль, щоб вступна кампанія в східних регіонах відбулася нормально. Але, на жаль, багато університетів в Луганській, Донецькій областях сьогодні не змогли відкрити свої двері перед абітурієнтами через погрози бойовиків; через те, що люди бояться виходити на роботу", - повідомила Інна Совсун.

Однак вона висловила сподівання на стабілізацію ситуації в регіоні та нормалізацію навчального процесу.

"По-перше, в університетах Донецької та Луганської областей доведені обсяги державного замовлення, по-друге, прийом документів на Донбасі продовжено до 15 вересня. Сподіваємося, що відбудеться стабілізація ситуації, і в жовтні університети зможуть розпочати навчальний процес", - зазначила перший заступник міністра.

Інна Совсун закликала абітурієнтів з Донбасу подавати заяви на вступ до ВНЗ в електронному вигляді.

Також вона наголосила, що наразі обсяг державного замовлення для вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей не зменшувався.

Кримським університетам обсяги державного замовлення не доводилися. Проте, абітурієнти з Криму, які будуть вступати до українських вищих навчальних закладів, відповідно до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", зможуть отримати безкоштовне навчання.

Інна Совсун також висловила сподівання, що всі абітурієнти зможуть зробити усвідомлений вибір і реально оцінити свої можливості, щоб кращі з них потрапили до кращих вищих навчальних закладів України.

Прийом документів триватиме впродовж трьох тижнів і завершиться о 12.00 годині 1 серпня.

Для отримання інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до групи "Абітурієнт 2014" Вконтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
11.07.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Oleksandr Nikolaienko
Подано заяву до МОН з приводу дискримінації студентів, які здобувають освіту на стаціонарі за власний кошт і не можуть вступити на стаціонар іншого ВНЗ за кошти бюджету: Зарахувати таких громадян технічно в системі ЄДЕБО неможливе, працівники ДП «Інфоресурс» посилаються на лист МОН №1/9-291 від 18.04.2012 і не планують змінювати таку заборону. Юридично в законодавстві не встановлена заборона одночасно навчатися на двох денних формах навчання, якщо одна з них є за кошт фізичних чи юридичних осіб.
Олександр
Оперативно виправили помилку в системі ЄДЕБО(ВНЗ) і студент може бути зареєстрований, як абітурієнт! Залишилась ще одна помилка - якщо такий абітурієнт пройде за конкурсом на місця за рахунок державного бюджету, то технічно його в ЄДЕБО(ВНЗ) не зможуть зарахувати до ВНЗ. Чекаємо на виправлення! Дякуємо Директору юридичного департаменту МОН за прискорення вирішення проблеми з реєстрацією таких абітурієнтів!
Олександр
Зараз почалася вступна кампанія, але студенти ВНЗ позбавлені законного права на вступ через помилку розробників електронної системи. Якщо студент (особливо гостро зараз це стосується студентів з ВНЗ Донецька та Луганська) навчається за контрактом і хоче вступати в інший ВНЗ, то його не реєструють як абітурієнта, бо не можуть технічно зареєструвати в електронній системі, а потім, коли вступ буде успішним, зарахувати на навчання за кошти бюджету, або за кошти фізичних/юридичних осіб. Таким чином наявна ситуація, коли громадянин України не може бути абітурієнтом, якщо він навчається в іншому ВНЗ. Ця проблема наявна в усіх Приймальних комісіях ВНЗ України. Це прямо суперечить статті 53 Конституції України та статті 3 Закону України “Про освіту” (право на отримання безкоштовної освіти в перший раз ставиться у залежність від отримання попередньої платної освіти, а студенти її ще й не отримали, так як навчаються на 2-му курсі).

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!