Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Сепаратисти лякають абітурієнтів Донбасу, - МОН
Сепаратисти лякають абітурієнтів Донбасу, - МОН

У Міносвіти заявляють, що всі вступники на рівних умовах вступатимуть до вишів України

Сепаратисти лякають абітурієнтів Донбасу, - МОН

Озброєні сепаратисти поширюють провокаційну інформацію про те, що, нібито, цьогорічні абітурієнти з Донбасу будуть позбавлені можливості вступити до вищих навчальних закладів України. Про це йдеться у заяві Міністерства освіти і науки.

У Міносвіти повідомляють, що отримують інформацію щодо провокаційних закликів до абітурієнтів з Донецької та Луганської областей з боку озброєних сепаратистів та іноземних найманців з приводу позбавлення їх можливостей вступу до ВНЗ України.

"До Міністерства освіти і науки України надходить інформація з Донецької та Луганської областей про поширення тамтешніми озброєними сепаратистами та іноземними найманцями провокаційних заяв щодо того, що, нібито, цьогорічні абітурієнти з Донбасу будуть позбавлені можливості вступити до вищих навчальних закладів України", - зазначають в освітньому відомстві.

"З цього приводу Міністерство освіти і науки України офіційно заявляє, що такі заяви є пересічною дезинформацією й складником інформаційної війни проти України. Вступники з Донецької та Луганської областей, як і всі інші громадяни України, на рівних умовах вступатимуть до вищих навчальних закладів України", - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, Міністерством освіти та Українським центром оцінювання якості освіти було ухвалене рішення про перенесення термінів проведення ЗНО на Донбасі, у зв’язку із нестабільною обстановкою у регіоні. Абітурієнти з Донецької та Луганської областей матимуть можливість скласти ЗНО під час додаткової сесії тестування, що буде проведена у період з 1 до 15 липня.

Міністерством також планується перенесення термінів прийому вступних документів приймальними комісіями ВНЗ України, з метою надання додаткового часу для вступу абітурієнтів зазначених областей.

Також абітурієнти Донецької та Луганської областей мають можливість скласти ЗНО в інших регіонах України. Перереєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання триватиме до 15 червня 2014 року.

Освіта.ua
26.05.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
"Доцент", я живу на Донбассе и знаю о здешней ситуации не из новостей: в городах, где проводится АТО, убивают мирных людей и представители украинской армии не разрешают жителям - женщинам, детям, выехать из Славянска, Рубежного и т.д., "гвардейцы" пускают автоматные очереди по дворам и заборам мирных людей. Я сначала не верила сми, что военные расстреливали своих, которые отказались воевать против людей, но об этом мне рассказал близкий друг, очевидец событий. Стереть с лица земли Донбасс - это цель АТО. Так что, "доцент", не занимайтесь здесь демагогией, происходит геноцид против населения Украины, уничтожаются далеко не только люди с оружием. Я мирный человек, но в последнее время хочется взять автомат и расстрелять кучку преступников, которые стали у власти Украины. Так что не "сепаратисти лякають абітуріентів", а новые власти загнали людей в угол.
Олександр
Для Мама: Ваші слова навіть немає сенсу заперечувати. Ви просто брешете.
Коментувати
Гость
слышал, что сегодня в Донецком УЦОЯО состоялось совещание и хотят вообще отменить ЗНО на востоке. Но не знаю правда или нет, но скорей всего так и будет, так-как по-любому военные помешают и сорвут тесты. Надо регистрироваться в другой области...
DOCENT
Inna Sovsun ( First Deputy Minister at Ministry of Education and Science of Ukraine) 1. Довелось долучитись до прийняття найскладнішого рішення за час роботи в Міністерстві – про перенесення термінів проведення ЗНО на Донбасі. Через небезпеку учасникам – дітям і педагогам; через неможливість доставити тестові матеріали. Я дуже сподіваюсь, що до липня ситуація на Донбасі стане спокійнішою і вдасться провести ЗНО у липні. Якщо ні, то ми розглядаємо кілька інших варіантів, щоб гарантувати вступ донбаських абітурієнтів до ВНЗ у цьому році. Зважаючи на те, що донбаські абітурієнти матимуть свої результати ЗНО не пізніше 16 липня, то порівняно з іншими вступниками у них буде лише на 5 днів менше для подачі документів. На творчі конкурси будуть допускатись до отримання кінцевих результатів. https://www.facebook.com/inna.sovsun/posts/10154235285930341
Мама
Возникает много вопросов: 1. Откуда такая уверенность, что в июле будет спокойнее, чем в июне? 2.Дополнительная сессия существует для тех, кто не смог попасть на основную, например, заболел. Т.е. дети Донбасса автоматически этого права лишаются. 3. Я лично слушала слова представителей ДРЦОЯО, ЗНО планируют перенести не из-за угрозы жизни детей, а потому что нет возможности безопасно доставить материали на пункты. Так вот вопрос: а что, кто-то пытался? 4.Вопрос уже не к УЦОЯО или МОН Украины, а к новоявленным властям - почему вы делаете все, чтоб расколоть Украину, все ваши действия только озлобляют людей, вы не пытаетесь искать реального выхода из ситуации, а еще больше обостряете ее. Так вот новые власти и есть самые настоящие сепаратисты! Именно они ведут страну к расколу.
DOCENT
Для Мама: 1. Тому, що в липні вже буде повноважним Президент. А отже і менше приводів для спекуляцій. Якщо населення Донбасу буде співпрацювати з чинною владою відновити правове поле буде простіше. 2. Ще є спеціальна сесія, на якій особи, що захворіли під час додаткової і не мали можливості скласти в основну, зможуть виконати тести ЗНО. 3. Серед небезпек: життя і здоров’я дітей та осіб що забезпечують проведення ЗНО, та збереження конфіденційності тестових завдань до їх закінчення. Ризикувати будь чим з цього всього ніхто не стане. Поранення, або не дай Бог загибель дітей під час тестування нікому не потрібна. Так само як і зміст завдання в інтернеті до тестування. Останнє просто зневілює ідею ЗНО. 4. Зустрічне питання: що зробили жителі Донбасу для відновлення правового поля України на території Донецької та Луганської областей? Чи пропонували Ви здати зброю, тим хто не законно нею заволодів і відкрито ходить з нею по населеним пунктам?
Олена
ДляDOCENT1. Президент, якийсвої перші заяви зробив такими , що поставили під загрозу кожну окрему людину- сумнівний авторитет. Сьогодні в донецьку знищили 200 бойовиків і ані слова про студентів, жінку без голови, поранених. що добивали і т. д.2.Населення зможе співпрацювати. питання лише в тому, кого залишать жити?3. Наше життя просто унеможливили. Геноцид нації - в дії! Відмова дітям у проходженні ЗНО - це теж геноцид!Ви , шановний настільки далекий від реалій життя, що , думаю, зрозуміта несила ! Правове поле порушується владою щогодини: неможливо закінчити навчальний рік - право на достойну освіту, право на відпочинок, право на працю, право на пересування, право на вибір місця проживання, перераховувати можна без кінцяУ нас вкрали долю, життя, майбутнє наше і наших дітей!!!
Олександр
Це називається демагогія. Люди, які ходять зі зброєю і захоплюють органи влади - це по вашому нормально, а якщо хтось пропонує роззброїтись і повернутись до нормального життя - він "сумнівний авторитет". Які ж тоді можуть бути претензії до української влади?
Коментувати
Tatyana Svetlova
Я думаю в ДНР хватит вузов...а вы, кто писал коменты - злобные, противно читать!
DOCENT
Для Tatyana Svetlova: Головне, що Ви залишаєтесь толерантними і готовими чути інших
Коментувати
DOCENT
Цікава ситуація. Керівники ДНР та ЛНР не стомлюються повторювати, що правове поле України на території Донецької та Луганської областей не діє. Але, що проведення ЗНО, що вступ до ВНЗ України це частина Української правової системи. Україна готова забезпечити можливість здобувати вищу освіту всім своїм громадянам. Але це важко робити, якщо їй заважають.
Олена
Пока папаша занят ДНР, дети пусть дома посидят.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!