Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Арт-психологія – нове слово в науці про душу
Арт-психологія – нове слово в науці про душу
На правах реклами

МАУП готує якісних фахівців у галузі психології за новою спеціалізацією «арт-психологія»

Арт-психологія – нове слово в науці про душу

Психологія ‑ наука про душу. Її вивчення у професійних цілях передбачає оволодіння методами психодіагностики та психокорекції. Арт-психологія ‑ це діагностика та корекція за допомогою малювання, елементів творчості, казкотерапії.

Такі раціональні методи, як психоаналіз і розмовний напрям, не завжди виявляються ефективними, бо пацієнт може закритись і не бажати будь-що розповідати про себе, а за допомогою малювання такий захист знімається. У творчості людина не буде закриватись - це мимовільна розповідь пацієнта про себе за допомогою малюнка.

Термін «арт-терапія» (лікування мистецтвом) увів у вживання художник Адріан Хілл у 1938 році при описі своєї роботи із хворими на туберкульоз у санаторіях. На початку свого розвитку арт-терапія відображала погляди Фрейда та Юнга, за якими кінцевий продукт художньої діяльності людини, такий як малюнок або скульптура, виражає її неусвідомлювані психічні процеси.

На сьогодні всі методики арт-психології науково обґрунтовані, і вона в повному розумінні слова є наукою.

Арт-психологія працює з усіма категоріями населення, як зі здоровими, так і з хворими, як з дітьми, так і з дорослими. При цьому арт-психологія – це не тільки використання малюнка: це й казкотерапія, і пісочна терапія, і багато інших цікавих методів.

Арт-терапія дає як діагностичні, так і корекційні результати. Причому відбувається це більш м'яко, ніж при інших видах психотерапії. Коли пацієнти малюють, ліплять або пишуть казку, у цьому неодмінно присутній елемент творчості. Наприклад, людина, яка втратила здатність до цілеспрямованої праці, бачить, що в неї виходить щось красиве, її хвалять, підтримують, і таким чином підвищується її самооцінка.

Деякі люди з біологічним підходом до лікування не сприймають арт-терапію як серйозний метод. На їх думку, традиційна терапія та медикаментозне лікування більш надійні. Але досвід показує, що одних ліків недостатньо, та й сама медикаментозна терапія не позбавлена побічних ефектів. В арт-терапії побічних ефектів немає. Діагностика та корекція відбуваються завдяки виключно нешкідливим методам.

Доцент кафедри медичної психології та психокорекції Інституту соціальних наук і самоврядування ім. Г. Алієва при МАУП Людмила Федосова розповідає, що, працюючи паралельно психологом у психіатричній лікарні, вона бачить, наскільки ефективна арт-терапія при роботі з важкими психічними хворими. За її словами, багато традиційних методик не діють при важких станах, а арт-терапія дає хороші результати. Вона справляється там, де не справляються інші техніки.

«У мене у стаціонарі була складна пацієнтка, яка виявилась резистентною до медикаментозного лікування. З нею провели арт-терапевтичну роботу, у результаті якої з'ясувалося, що вона малює, як пацієнт з абсолютно іншим діагнозом. Не в останню чергу завдяки арт-терапії був поставлений новий – вірний діагноз, що дозволило застосувати відповідне лікування та виписати хвору зі стаціонару», ‑ каже Людмила.

Це клінічний випадок. Але навіть якщо людина абсолютно здорова й кожного дня ходить на роботу в офіс, арт-терапія може їй допомогти. Логічне мислення, що переважає в багатьох сучасних людей, активізує роботу лівої півкулі мозку. Тим самим права півкуля, яка відповідає за творчість і нестандартне мислення, використовується не так активно. Арт-терапія допомагає відновити роботу правої півкулі, що дозволяє людині приймати нестандартні й оригінальні рішення у складних ситуаціях. Саме тому до даної методики вже вдаються багато престижних бізнес-структур.

Оволодіти методикою арт-терапії можна в Інституті соціальних наук і самоврядування ім. Г. Алієва, який випускає психологів зі спеціалізацією «арт-психологія». Особливість навчання – практичне закріплення отриманих знань. В інституту є договір з Охматдитом, є база практики у психіатричній лікарні, де студенти працюють волонтерами.

Кафедра медичної психології та психокорекції інституту вигідно відрізняється тим, що всі її викладачі – працюючі практики. Тут немає жодної людини, яка читає лекції, не маючи практичного досвіду праці у клініках.

Майбутній психолог повинен володіти методами діагностики та корекції. Як правило, їх основи вивчають у виші, а ось за більш глибокими знаннями багато хто йде на окремі спеціальні курси.

В Інституті соціальних наук і самоврядування крім загальної діагностики та корекції за допомогою методів арт-терапії вивчаються діагностика та корекція. Завдяки спеціалізації «арт-психологія» студенти зможуть отримати глибокі спеціальні знання у виші, а не в центрах підготовки психологів і придбати не тільки набагато більш ґрунтовну підготовку, а й більш вагомі та престижні документи про його закінчення.

Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
22.04.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!