Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія ВНЗ конкуруватимуть за отримання держзамовлення
ВНЗ конкуруватимуть за отримання держзамовлення

Документи від вишів для участі у відборі виконавців державного замовлення приймаються до 25 квітня

ВНЗ конкуруватимуть за отримання держзамовлення

Міністерство освіти і науки розпочинає прийом заявок на участь у відборі виконавців державного замовлення на підготовку фахівців вищими навчальними закладами. Зокрема, листом відомства щодо процедури проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення у 2014 році визначено, що необхідний перелік документів має бути поданий вишами не пізніше 25 квітня 2014 року.

Критеріями для визначення виконавців державного замовлення на підготовку фахівців конкурсною комісією будуть наявність ліцензії на право надання освітніх послуг за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем, сертифіката про акредитацію навчального закладу, сертифіката про акредитацію напряму підготовки.

Також міністерством враховуватиметься погодження проектних показників обсягу державного замовлення з регіональними центрами зайнятості та місцевими органами управління освітою.

Однім з критеріїв при визначенні виконавців державного замовлення серед вишів буде кадрове забезпечення навчального процесу, зокрема: частка штатних науково-педагогічних та педагогічних працівників з науковим ступенем та вченим званням, чисельність публікацій та цитувань викладачів за показниками наукометричної бази даних Scopus, місце вищого навчального закладу у ранжуванні за індексом Гірша.

Враховуватиметься також академічна мобільність студентів, тобто кількість студентів - громадян України, які пройшли стажування (навчалися упродовж не менше як 1 семестру) в іноземних навчальних закладах-партнерах, а також чисельність іноземних студентів.

У Міністерстві освіти і науки звертають увагу представників вишів, що пропозиції виконавців щодо внесення змін до поданих проектних показників державного замовлення під час роботи конкурсної комісії прийматись не будуть.

За результатами проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення у 2014 році міністерством буде видано відповідний наказ, а з виконавцями державного замовлення укладено державний контракт із визначенням економічних і правових зобов'язань сторін.

Як повідомлялося раніше, міністр освіти і науки Сергій Квіт повідомив, що у 2014 році державне замовлення вищим навчальним закладам зменшуватися не буде.

Освіта.ua
04.04.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
ПОДХОД ДЛЯ ВЫДЕЛЕНИЯ БЮДЖЕТНЫХ МЕСТ ВОБЩЕМ ПРАВИЛЬНЫЙ ОТНОСИТЕЛЬНО КРИТЕРИЯ КАДРОВОГО ПОТЕНЦИАЛА ВУЗа .ПОСМОТРИМ НА ПРАКТИКЕ ,ЕСЛИ В ВУЗЕ НЕДОСТАТОЧНО ДОКТОРОВ НАУК И БОЛЬШОЙ ПРОЦЕНТ ПЕНСИОНЕРОВ БЕЗ ЗВАНИЙ И СТЕПЕНЕЙ,КАКОЕ КОЛЛИЧЕСТВО БЮДЖЕТНЫХ МЕСТ ВЫДЕЛЯТ? МОЖЕТ БЫТЬ, БЛАГОДАРЯ ТАКОМУ КРИТЕРИЮ РУКОВОДСТВО ВУЗОВ БУДЕТ БОЛЕЕ ВНИМАТЕЛЬНО ОТНОСИТЬСЯ К КАДРОВОМУ ВОПРОСУ .
statistik
Для Галина: Количество остепененных преподавателей должно быть не менее 75% - для бакалавров и не менее 95% - для магистров, если цифры ниже, то нет разрешения заниматься образовательной деятельностью. (см. лицензионные условия и аккредитационные требования). Так, что ничего нового я тут не вижу.
Jin
Не количество остепенённых, а процент читаемых ими лекций.
Коментувати
statistik
И что же нам теперь делать? Если с февраля месяца не можем получить протокол аккредитационной комиссии, соответственно не можем обновить лицензию и внести три вновь открытые специальности. Получается, что целый год пропадает, т. к. без наличия бюджетных мест студенты к нам не придут.
DOCENT
Цікавий критерій: "наявність ліцензії та акредитації". Це можна зрозуміти і так, що ВНЗ не маючи ліцензії на підготовку чи акредитації напрямку може приймати участь у конкурсі на держзамовлення. Як на мене без ліцензії не можна вести освітню діяльність, а не те що отримувати фінансування від держави на підготовку фахівців.
..
Я так розумію, що це вищі навчальні заклади подають документи до 25 квітня щоб отримати якусь кількість бюджетних мість.
DOCENT
Для ..: Вони (ВНЗ) подають свої побажання і підкріплюють ці побажання документами, що можуть свідчити про якість освітніх послуг, що надаються.
Коментувати
Ольга
і я нічого не розумію. поясніть будь ласка.
Катя
Это что означает? Что 11классники уже должны подавать заявление в ВУЗы? или как?
DOCENT
Для Катя: З заявами випускникам доведеться почекати до першого липня, коли на руках буде і документ про повну середню освіту (що дає доступ до вищої освіти) і необхідні сертифікати ЗНО з кількістю балів, що перевищує 140(124).
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!