Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОН оприлюднило проект змін до умов прийому
МОН оприлюднило проект змін до умов прийому

Пропонується більша прозорість вступної кампанії та зменшення ваги атестату

МОН оприлюднило проект змін до умов прийому

Міністерство освіти і науки України оприлюднило на власному сайті проект змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році, що пропонується для громадського обговорення.

Згідно з проектом умов прийому, однією з найважливіших змін є вилучення пункту про автоматичне переведення середнього балу атестату у 200-бальну шкалу і врахування середнього балу документа про повну загальну середню освіту лише за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.

Інші важливі зміни стосуються відкритості проведення вступної кампанії до вузів України.

Так, Міністерство освіти пропонує внести зміни до порядку публікації рейтингових списків вступників, зокрема зобов’язати вузи публікувати їх на власних сайтах у повному обсязі.

«Рейтингові списки формуються приймальною комісією з Єдиної бази та оприлюднюються у повному обсязі на веб-сайті вищого навчального закладу. Списки вступників, рекомендованих до зарахування, формуються приймальною комісією з Єдиної бази та оприлюднюються шляхом розміщення на інформаційних стендах приймальних комісій та веб-сайті вищого навчального закладу. Списки оновлюються після виконання/невиконання вступниками вимог для зарахування на навчання відповідно до пункту 1 розділу XVII», - зазначається в проекті умов прийому.

Крім того, умовами прийому пропонується забезпечити більшу прозорість вступної кампанії та відновити роботу системи «Конкурс».

Зокрема передбачається, що «ліцензовані обсяги, державне замовлення, вартість навчання за напрямами (спеціальностями), хід подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації здійснюється інформаційними системами, в тому числі, системою «Конкурс», на підставі даних, внесених приймальними комісіями до Єдиної бази, із зазначенням категорій вступників».

Також, в проекті зазначається, що «інші суб’єкти мають рівне право на отримання інформації з Єдиної бази, яка, відповідно до законодавства України, була оприлюднена раніше».

Крім того, Міносвіти пропонує уточнити оцінювання творчого конкурсу додавши в умови прийому наступне правило: «у програмах творчих конкурсів повинні міститися детально прописані критерії оцінювання кожного з встановлених випробувань».

Щодо додаткових балів вступникам, то пропонується вилучити пункт про нарахування 70 балів «особам, які мають найкращі інтелектуальні досягнення» за визначенням «Експертної ради» відповідно до «Положення про Експертну раду для визначення найкращих інтелектуальних досягнень дітей».

Також, МОН пропонує забезпечити прозорість поселення до гуртожитків зобов’язавши вузи обов’язково «зазначати умови поселення вступників та студенів до гуртожитку відповідно до затвердженого у вищому навчальному закладі порядку».

Також Міносвіти планує зобов’язати вузи вказувати деталізовані строки при вступі на магістратуру: «зокрема, правила прийому повинні містити інформацію про строки прийому заяв та документів на навчання, строки проведення та оголошення результатів фахових випробувань, строки оприлюднення рейтингового списку вступників, які вступають на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста, магістра».

Повний текст змін до умов прийому дивіться тут.

Пропозиції, зауваження та відгуки пропонується надсилати у паперовій формі на адресу Міністерства освіти і науки України: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10 або на електронну адресу ministry@mon.gov.ua.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2014 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2014 Вконтакте.

Освіта.ua
21.03.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lori
Скажіть будь-ласка у скільки вузів можна подавати документи?? І ще мене цікавлять терміни вступної кампанії.
марія
це добре, сподіваюся, що наступного року взагалі відмінять цей бал атестата.
Александр
Меня поражают люди, которые радуются этому... Это крайне не справедливо уравнивать в положении людей, которые старались и выполняли всю программу и тех, кто злостно прогуливал уроки. Смысл посещать будущему медику уроки истории, информатику, алегебру, физику и т.д. , если можно просто готовиться к ЗНО и больше ничего не учить? Давайте тогда сделаем всего 3 предмета в школе : укр. язык, укр. литература, и 1 на выбор по специальности.
Мама учня
Моя дитина також сумлінно відносилася до навчання,але в кінці навчального року з таким ,,натхненням" вчителі почали ,,натягувати"іншим учням бали (із зрозумілих причин),а моєму не має куди...Тому ,заради справедливості,я за зменшення ваги бала атестату до 0. Вчиться дитина ДЛЯ СЕБЕ,і,якщо це розуміти-будеш вивчати всі предмети.
Коментувати
2014
Свого часу 200 балів за атестат теж ввели за три місяці до зно. Якщо це зараз скасувати і перейти на 12 балів, за це буде більшість випускників. А тепер для Ліки. Ти, шановна, "старалася на хороший атестат". Я так розумію, не будуказати про гроші, терлася коло вчителів, вимолювала спитати зайвий раз, переписати контрольну, підготувати нікому непотрібну доповідь, за яку ти пів урока виступала, а інші так і залишилися неопитаними і без оцінки. А ще є роздача відповідей на контрольну для майбутніх медалістів, а ще є виправлення у журналі, "палички" в журналах, які, залежно від грошей, стають 4, 7, 10, 11, 12... Або лишаються одиницею, бо ти в цей час лежав у лікарні і пропустив атестацію за семестр. Тільки зно повинне бути вирішальним. І чого це ти "розумієш" скорочення бюджетних місць? Дуже багата - їдь в Оксфорд.
Vito
Для 2014: Не можу погодитись, що більшість випускників підтримає. У проекті заміни 200 балів на 12 є звичайно плюси, але є і мінуси. Позитивним є те, що дітям не потрібно більше хвилюватись про оцінки, і вчителям легше. Але негативу більше. По-перше, багато дітей просто "заб’є" на школу. Це правда і це вже зараз практикується у освітніх закладах. По-друге, бал тих дітей, які вчилися усі роки, особливо 9-11, буде відрізнятись лише на 1-3 бали від учнів з достатнім рівнем, а при двохсотбальній системі ця різниця складає аж до 10-20 балів! Отже, взваживши усе вищенаписане, 12 балів можливо і краще, але не в цьому році, у 2014 найоптимальнішим варіантом є 200 балів атестата.
люда
Я побачу, як 2014 буде тертися біля професорів, вимолювати спитати ще раз, переписати модуль, підготувати нікому непотрібний реферат, причому писаний від руки... Розумні діти не роблять цього в школі, вони є розумними і в інституті. А дурники - вони і в Африці такими є.
Світлана
Для 2014: ПОВНІСТЮ ЗГОДНА
Коментувати
Ліка
На мою думку зміни щодо балу атестата є досить не коректними і несправедливими, так як таке положення було видано під кінець навчального року і тому багато абітурієнтів не очікували такого форс-мажору. По-перше, зміни слід проводити на початку вступної кампанії,так як в Європі щоб кожен знав, що його чекає. По-друге, дуже прикро тим людям, які від початку року старалися на хороший бал атестата і тепер його нівелююють??? Погодьтеся це не справедливо, хоч і допоможе , напевно, зменшити рівень корупції в школах ( я його не бачу). Я також вважаю, що не доцільно щось міняти з додатковими балами. Якшо людина працює, вчиться, адже це не так легко вибороти якесь призове місце то чи вам шкода тих балів???? Це ж не матеріальна сторона?? Я розумію скорочуують бюджет, але залиште ті бали, бо в інший спосіб на мою думку ви підвищите рівень корумпованості в університетах, збільшивши по моїм даним і так високий рівень її. Прислухайтесь будь-ласка до моїх порад.
Випускниця 2013
Для Ліка: ні в якому разі не можна скорочувати держ місця, їх минулого року і так скоротили! скоро залишиться по 10-20 місць з такими проханнями. І тоді почнеться справня корупція, щоб потрапити на бюджет. І тоді вже ні ти, ні я, і десятки інших абітурієнтів не зможуть потратипи на бюджет!
Стас
Повністю згідний зі словами Ліки!
Коментувати
хочу бути студентом
Треба залишати 12 балів. Інакше поваги до нового міністра буде не більше, ніж до Табачника. Той не був вірним власному слову. Торік у розпал вступноі кампаніі, у липні, після виступу Азарова , різко скоротили бюджетні місця на гуманітарних факультетах. Там, куди я вступав, замість 70 стало 60 і замість 20 - 13. подібні приклади скрізь. Квіт обіцяв 12 балів за атестат, то нехай так і зробить. Інакше, яка різниця: він чи Табачник?
DOCENT
Перший заступник міністра освіти і науки під час участі у круглому столі газети «Комсомольська правда в Україні» оголосила, що середній бал атестату буде враховуватись вище ніж 12 але менше ніж 200 і навіть 100 балів. Згідно проекту ЗУ "Про вищу освіту", бал атестату має бути не вище ніж 10% від конкурсного балу. При 3 сертифікатах ЗНО по 200 балів кожний, максимально можливий конкурсний бал складатиме 600+атестат. Можна припустити, що 600 - відповідає 90%. За таких умов максимальне значення середнього балу атестату може бути наприклад 72 бали (коефіцієнт 6 до 12 бальної системи)
Майбутній спудей
Для DOCENT: Якщо вони вже вирішили12, то нехай було б так
Батько
Не треба відступати від власних слів. Ми, дорослі, разом з випускником, уже якось прораховували шанси, вивчали прохідні бали, вибирали універ. Наш син, якому травма не дала стати медалістом через значну кількість пропусків, повірив у перспективу. Тепер новина погана, торги як на Привозі. Не 12, але й не 200, і не 100. Не солідно. Який приклад для молоді. ІДляДоцента. 10 відс. від 600 це 60. Але може бути багато варіантів. Якась інтрига. Для чого? Казали 12, то 12.
DOCENT
Шановний Батько, 10 відсотків від 600 це дійсно 60. Але рахувати відсотки треба буде від конкурсного балу а не від балу сертифікатів ЗНО. Наразі 200 балів за атестат це 25% конкурсного балу. Крім того, зверніть увагу на словосполучення "може бути наприклад". Крім того, щодо "Казали 12". Казали, що бал атестату матиме меншу вагу. Найпростіший варіант залишити 12, як при самому оцінюванні в школі. В будь якому випадку, прийняття "Умов прийому до ВНЗ" має проходити через громадське обговорення. Саме тому був оприлюднений проект змін. А вже враховуючи зауваження та пропозиції буде прийнято підписано і оприлюднено наказ про внесення змін до умов прийому.
Коментувати
Аркадій
Цей закон вже прийняли чи ще ні?
Випускниця 2013
Як випускниця 2013 року, хочу сказати, що нововедення є досить корисними. На рахунок атестата в першу чергу. Адже знаю, як у школах можуть купляти атестати. Але не справедливо, що НЕ ВІДМІНЯЮТЬ бали за курси при ВУЗах, тому що вони аж ніяк не є чесні. Якщо є два абітурієнта з рівною кількістю балів, але в одно ще + 20 за курси, то у нього є всі шанси пройти на бюджет, а це НЕ СПРАВЕДЛИВО, не всі абітурієнти мають змогу проходити платні курси. Тому Я ЗА ВІДМІНУ платних курсів при ВУЗах.
випуск
Для Випускниця 2013: Абсолютно згоден. Я теж за те, зно повинне бути головним к для вступу. Тепер про додаткові бали за курси. Насамперед, це дискримінація випускників з села і невеликих райцентрів.
Денис Игнашов
Дело даже не селах. Беда заключается в том, что если у этих учеников будет больше знаний после курсов, то они покажут это на ВНО, а если нет, то он просто будет стоять на десяток позиций выше людей, которые действительно умнее или старательнее его.
Коментувати
сільський директор
Найсправедливішим, як на мене, був вступ при вперше введеному ЗНО:тоді при вступі у вузи ніякі інші бали не бралися до уваги. Тому наразі справедливим буде тільки результат ЗНО. Тут буде враховано все: і навчання у школі, і підготовчі курси, і олімпіади, і МАН, і просто кмітливість.
батько
Для сільський директор: Абсолютно згоден. ЗНО усе покаже, справедлива чи несправедлива медаль, яка користь олімпіад, курсів.
Коментувати
першокурсник
можна висловлю свою думку про відвідування уроків? Наша "фізичка", не хочу називати вчителькою, горлопанила на нас по півурока- дебіли, безмозглі. А унас був адекватний клас, інші вчителі нормально спілкувалися. Матеріал фізичка викладала абияк, накричиться, а потім підручник швидко вголос чита. Для кого вона була репетитором, тільки тих і викликала, треба ж у журналі хороші оцінки. Під кінець року ми, хоч і 200 балів, на фізику не ходили, ходили тільки ті, у кого вона репетитор. Сьогодні бачив цю тьотю в місті, досі гидко.
Наталья
Этим изменениям могут радоваться те люди,которые плохо учились в школе. Их практически уравняли с теми,кто старался. И родители теперь не будут долбать за  неуды. Отлично. Неужели этим можно поднять уровень знаний школьника?
Денис
Для Наталья: Средний балл первого семестра - 10.3. Я очень рад этим изменениям
Наталя
Мой сын учится в физико-математическом лицее на 9-12. Но в обычной школе у него могла бы быть даже медаль. Так что я - за снижение веса аттестата. Если бы еще ЗНО везде проводили с одинаковой строгостью! А то в Киеве - металлоискатели, а в селе - учителя решают варианты для учеников.
Коментувати
Андрей
Все отличники со средними знаниями нервно курят в сторонке и сидят в шоке...)
Ліка
Для Андрей: Ничего они не в шоке. Льгота осталась при них. Плачут те из них, кто чувствует , что завалит зно. Так что покупать медаль еще есть смысл. Неплохои курсы, даже если не отличник Даже не 20, а10 баллов это уже гарантия.
DOCENT
Пільга за медаль дуже умовна. Це право на першочерговий вступ. Іншими словами при однаковому конкурсному балі у кількох претендентів на останнє місце, зарахують того абітурієнта у кого є право на першочерговий вступ.
11 клас
А хіба цього мало?
Коментувати
Ольга
Я вважаю, що зміна 200-бальної шкали атестата на 12-бальну- не справедлива. Я розумію тих людей, які кажуть про куплені атестати, фальшивих медалістів, тощо. Але ж не всі у нас купують гарні оцінки! Я проходила весь рік на Олімпіади по майже всіх предметах, приймала участь у конференціях, які по профілю, який я для себе обрала, мені зовсім не потрібні. Все для того, щоб підвищити бал атестата в 11 класі. А тепер, виявляється, що всі мої стараннями нікому зовсім не потрібні, а мій атестат буде майже таким же, як і атестат моїх однокласників, які нічого не робили весь рік, а просто готувалися до зно! Старання відмінників потрібно якось зараховувати, а не урівнювати їх зі всіма.
Андрей
Для Ольга: Привыкай - это жизнь!)
небайдужа
Для Ольга: Кожен вчиться для себе. Говорите про навчання як про свій подвиг, за який потрібно вручити нагороду. Не знаю, чи були Ви на мовних олімпіадах, але Ваш комент повен помилок. 1. Участь не приймають, а беруть. 2. Не "по профілю, який", за фахом, який" . 3. Не "олімпіади по майже всіх предметах", " з майже всіх дисциплін". 4. Не "урівнювати зі всіма", а "з усіма". 5.Не "весь рік" , а "протям усього року". А всього у Вас на 8 рядків коменту не менше 10 помилок. Не "опечаток", а помилок. зайве нагадувати, зно з укр.мови обов"язкове. Слава 12-бальному конкурсу атестатів!
небайдужа
Перепрошую за "опечатки" _ набираю не на компі, а з простенького телефона.
Коментувати
сільський директор
Шановні колеги, або я чогось не розумію, або ми робимо поспішні висновки. Приклад: мова-10, математика - 10, фізика - 10, іноземна - 10, історія - 10, хімія - 10, фізична культура - 10. Середній бал атестата - 10. Інший варіант: мова - 10, математика - 2 (бо не треба), фізика - 3, іноземна - 10, історія - 10, хімія - 10, фізична культура - 5. Середній бал - 7. То між 10 і 7 ще цілих 3 бали, і вони цінитися, як на мене, будуть ще більше, бо до 420 балів прохідних ЗНО додаватимуть не 7, а 10, і різниця в 3 бали буде суттєвою (мова не йде за курси при вузах, ті бали взагалі не потрібно враховувати, бо вони працюють на результат ЗНО). Я помиляюся?
Вика
Для сільський директор: Вы знаете, нарушен паритет не только школы и курсов, но и школы и творческих экзаменнов при институтах, и боюсь это сделано умышленно. Кто сдавал творческие экзамены знает чего они стоят. Умным детям, без финансов, дорога будет закрыта, для них и так чем выше ЗНО тем ниже ставят оценки за экзамены. Высчитывается общий бал чуть ли не до сотых, а тепрь с высчитами и напягаться не будут.
Андрей
Для Вика: Извини Вика, но это бред!)
не журфак
для Вики. У меня противоположный опыт. Как оценивается творческий конкурс,не понять и не доказать. Субъективизм. Но со смыслом. Наверно из желания набрать послушных студентов на журфаке нашего универа "случайно" самые высокие оценки творческого экзамена были у тех, у кого золотая медаль. Эх, зачем мне папа медаль не купил?!?
Коментувати
Директор школи
Пан Квіт плутає школу і ВУЗ говорячи про корупцію. Уже сьогодні. як тільки з"явилася інформація про знівілювання атестату. учні заявляють про зникнення потреби ходити до школи і вивчати предмети, які непотрібні їм під час вступу до ВУЗів. В той час як додаткові бали за платні курси залишаються в нових умовах прийому і ЗНО, як і в минулі роки, будуть приймати не чесні викладачі вузів, а "корумповані" вчителі . За 30 років роботи в школі, з них 15 років на посаді директора школи, я не зустрічав випадків вимагання грошей вчителями за оцінки високого рівня (можливо я працюю в "неправильній" школі), а ось про корупцію у ВУЗах розповідають всі мої учні.
студ
Для Директор школи: Правильно писати "знівелювання". Тепер про "випадки вимагання". Не лицемірте. Звичайно, ніхто з ножем не кричить посеред школи, лай гроші, бо оцінку не поставлю. Система тонша. Через послуги, подарунки, гроші, отримані, звісно, без свідків. А ганебний факт корумпованості вузів не може бути виправданням корумпованості шкіл.
класний керівник
Правильно писати "дай гроші", а не "лай гроші". Розумієте, студенте? Можна просто натиснути випадково букву. Так, звичайно, подивіться на дачі вчителів: які вони розкішні. А на роботу вчителі добираються виключно на літаках. Ото вже кровопивці!
студ
Спасибі, помітили технічну помилку, а директор зробив орфографічну. З приводу дач і літаків. Якби ціна питання була вищою, то й хабарі були більші б. Та ніхто й не каже, ніби геть усі вчителі продажні. Але багато хто з випускників міг би навести негативні і позитивні приклади. Давно вже треба наводити порядок. 12 в заліку атестата треба підтримати.
Коментувати
Олександр
Вважаю за необхідне нараховувати додаткові бали за золту та срібну медаль. Адже це праця учителів та дитини протягом 11 років.
Анна
Для Олександр: Хай тоді ця працьовита дитина так само ідеально здасть ЗНО. В чому проблема?
студ
Точно
Андрей
Для Олександр: Может тебе ещё звёздочку с неба?)
Коментувати
Я
Цікаво, коменти здебільшого від вчителів і відмінників з числа тих, хто вчиться не з любові до знань, а заради оцінки. Основна маса абітури на цей сайт не заходить. Кому тут доведеш зрозумілі для молоді речі - невігласів серед медалістів більше. Книжки та інтернет нормальній людині часто дають більше за нудний урок не сильного вчителя.
DOCENT
Фактично нове керівництво МОН запропонованими змінами намагається повернутися до Умов прийому затверджених на 2010 рік до приходу Табачника в якості Міністра. Адже це він вніс зміни в березні 2010 р в умови прийому Вакарчука, якими і було встановлено 200-бальну шкалу оцінювання додатків до атестатів та дозволив використовувати сертифікати ЗНО минулих років. Скасувати використання минулорічних сертифікатів уже запізно, а от повернутися до 12 замість 200, ще можна. Наказ МОН N 243 26.03.2010 "Про затвердження Змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів України " http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0267-10
Y
Шановне міністерство,чи не плануєте ви зміну щодо відповідальності школи за ЗНО. Бо вже стало нестерпними перевірки РВО за нескладання учнями ЗНО???
абитура
Для Y: А разве проверяют? Не верится. Иначе многих случаев, когда медаль,а зно еле 500 и даже меньше, просто не было бы. При чем интересно, что зно выпускник пишет по собственному выбору по тем предметам, которые ему легше даются.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!