Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Обдаровані діти при вступі отримають 70 додаткових балів
Обдаровані діти при вступі отримають 70 додаткових балів

У Міносвіти повідомили про зміни, що планується внести до Умов прийому до вишів у 2014 році

Обдаровані діти при вступі отримають 70 додаткових балів

Директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко повідомив, що суттєвих змін у порівнянні з Умовами прийому 2013 року, в проекті Умов прийому на 2014 рік не відбудеться. Про це він сказав під час проведення Колегії Міністерства освіти і науки, в ході якої обговорювалися питання проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році.

За словами директора департаменту, міністерством опрацьовано понад 400 пропозицій від вищих навчальних закладів.

Коровайченко повідомив, що відповідно до Умов прийому 2014 року, університетам, яким надано постановами Кабінету Міністрів статус дослідницьких, буде дозволено самим визначити перелік конкурсних предметів з числа всіх, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання.

Окрім того, на виконання доручення президента України від 27 березня 2013 року щодо підтримки обдарованих дітей, учнівської та студентської молоді у проекті Умов прийому на 2014 рік враховано найкращі інтелектуальні досягнення дітей. Таким вступникам нараховуватимуть додаткові 70 балів.

Як відомо, впродовж останніх років, додаткові бали при зарахуванні до вишів на основі базової та повної загальної середньої освіти отримують призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук. Величина додаткового бала складає від 30 до 50 балів, у залежності від ступеня отриманого призером диплому. Змін величини балів зазначеної категорії вступників не передбачається.

Конкурсний бал вступників розраховується шляхом додавання балів сертифіката ЗНО з конкурсних предметів, середнього бала атестата та додаткових балів.

Прохідний бал для участі у конкурсному відборі для вступу на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра має бути не нижчим 124 балів з непрофільних конкурсних предметів, та не нижче 140 балів з профільних конкурсних предметів.

У Міністерстві освіти повідомили, що пропозиції ВНЗ щодо прийому вступників та випуску фахівців з вищою освітою узгоджуватимуться з Міністерством освіти і науки АР Крим, департаментами освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та регіональними центрами зайнятості.

Освіта.ua
25.10.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
Радіон не правда,я займаю вже два роки поспіль 1 місце в районі та 2 на області з історії,ще в цьому році наукову писала,ось скоро захищатиму на області,так от ,що я хочу тобі сказати:Правда багато чого можна купити,але якщо людина справді розумна,то вона навіть без хабарів це доведе!
Родион
Обдаровані... Ким же вони обдаровані? Богом, який дав їм таланти? Так, є і такі. Але ж не по 3-4 в кожному класі. Вони обдаровані долею, яка дала батьків , які все можуть: і місце в конкурсі (олімпіаді) купити, і збірку чужих віршів видати і багато чого, без чого в житті моло що досягнеш. А як же бути всім іншим, коли за все треба платити?
Капец!
Для Родион:"Обдаровані долею" і "обдаровані природою(богом)" -різні поняття. У нас,на жаль,їх зрівняли,а то й поміняли місцем. Звичайно,у обдарованої дитини з заможної сім’ї -вищий старт,ніж у більшості,але чорна заздрість -почуття не конструктивне.
Коментувати
Елена
это не справедливо!!! если они "обдаровані діти", то значит и так умные! если им зачислять по 70 баллов , то остальных можно тогда и не брать в универы...по сравнению с ними все остальные будут казаться чересчур глупыми. я считаю что это не справедливо!!!
Капец!
Для Елена:Какая чушь!По-вашему,"обдарованность" надо затоптать,уровнять.Не будь этих "обдарованных",мы бы до сих пор в каменном веке жили.А дебилов и так в вузах завались.Потом они вами "керують",лечат,учат....Из "необдарованных",но работящих и старательных вполне могут получиться хорошие слесари,столяры,дворники...и другие полезные обществу люди,куда более полезные,чем дебилы с дипломами.
Вероника Татаренко
Вы что и правда думаете, что после введения этого закона "дебилов" в вузах станет меньше? Если сейчас купить сертификат, или проплатить, чтобы тебе занесли в электронный реестр балл аттестата на 10-20 пунктов выше - раз плюнуть. То о каких дарованиях идет речь ? Зачем они нашей стране?
Капец!
Скепсис насчет наших законов мне понятен).Я против несправедливой уравниловки и того,чтобы в вузах учились те,кому там не место.Сегодня таких -больше половины. Настоящие дарования ни одной НОРМАЛЬНОЙ стране не помешают.Только в нашей-они лишние,вот и едут туда,где их мозги оценивают должным образом...Умный человек может спрашивать:"Зачем они нашей стане?"?!
Коментувати
Альма
А что єто за "найкращі інтелектуальні досягнення дітей. Таким вступникам нараховуватимуть додаткові 70 балів."? Где расшифровка, кто к ним относиться?
Настя
Для Альма: полностью с вами согласна.тоже хочу узнать кто к ним относится.
Вероника Татаренко
Понятно, что расшифровку вам никто не даст потому, что этот бы означало узаконить такую привилегию А так всегда абитуриенту можно сказать, что вы не входите в число детей с наилучшими интеллектуальными достижениями. А в мутной воде, как говорится, хорошо рыбку ловить. Прозрачные законы делают невозможной коррупцию. Потому они у нас максимально расплывчатые и толковать их можно как угодно вузу, то есть - как выгодно
Olga
да бог с ними с баллами - у нас на бюджет проходят сироты и прочие льготники. Почему инвалид или сирота, человек с направлением от райсовета имеет больше прав на высшее образование, чем просто умный ребёнок из обычной небогатой семьи? А +баллы за достижения... Почитаем инструкции минобразования по этому поводу - выпишут как и что давать, не всё же в законах расписывать
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!