Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Права абітурієнтів під час вступу порушуються
Права абітурієнтів під час вступу порушуються

Основним порушенням прав вступників стало зарахування за держзамовленням у так званій "четвертій хвилі" абітурієнтів

Права абітурієнтів під час вступу порушуються

Цього року найбільше проблем та порушень прав абітурієнтів на рівний доступ до вищої освіти було зафіксовано під час трьох етапів зарахування, тобто в проміжку з 1 по 10 серпня. Про це повідомили в Громадянській мережі ОПОРА, спостерігачі якої відстежують процес вступної кампанії до вищих навчальних закладів країни.

"Основним порушенням прав вступників стало зарахування на місця державного замовлення у так званій "четвертій хвилі" абітурієнтів, які не мали високих конкурсних балів, однак подали до вузів оригінали документів. Натомість, вступники з вищими балами, які не володіли інформацією про можливість бути зарахованими на бюджетні місця, втратили такі шанси", - зазначають в ОПОРІ.

Наскільки серйозною є проблема неврегульованого зарахування абітурієнтів у "четвертій хвилі" можна стверджувати, лише дослідивши, яка кількість абітурієнтів зараховується у такий спосіб – тобто, проаналізувавши дані про те, скільки вступників, рекомендованих до зарахування на 1, 2 та 3 етапах, стали студентами певного ВНЗ, а скільки – завдяки "конкурсу оригіналів".

В ОПОРІ повідомили, що пропоноване дослідження охопило 29 ВНЗ України. Дані отримувалися спостерігачами у відповідь на запити про доступ до публічної інформації, а також з офіційних документів, розміщених на веб-сайтах вишів. Основою для дослідження стали списки абітурієнтів, рекомендованих до зарахування на кожному з трьох етапів зарахування, а також накази ректорів про зарахування студентів.

"Дослідження не є репрезентативним для всієї України, проте його результати дозволяють ідентифікувати проблему та її причини. Разом з тим, вони спонукають до пошуку шляхів вирішення проблеми, що передбачається у процедурах вступної кампанії та закріплюється в Умовах прийому", - йдеться у повідомленні спостерігачів.

"Беручи до уваги сотні дзвінків, які надходили на телефон "гарячої лінії" після 10 серпня, тобто після оприлюднення наказу про зарахування студентів на навчання на місця державного замовлення, гіпотеза дослідження полягала у тому, що значна частина абітурієнтів вступає на держбюджет на підставі наявності оригіналів документів у приймальній комісії ВНЗ, а не завдяки високому конкурсному балу. Попри те, що результати дослідження для різних напрямків підготовки відрізняються, ситуація є набагато складнішою, ніж очікувалося", - зазначають фахівці Громадянської мережі ОПОРА.

Із дослідженням результатів зарахування абітурієнтів на кожному з етапів конкурсного відбору можна ознайомитися на сайті організації.

Освіта.ua
17.10.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрий Дубовой
Завдання системи освіти Центральне, стратегічне завдання системи освіти - насичення громадян знаннями і навичками їх застосування, необхідними для повноцінного життя в суспільстві, а також підвищення здібностей кожного громадянина. Основний закон політекономії говорить: економічна міць країни безпосередньо залежить від ступеня реалізації своїх здібностей кожним її громадянином. Завдання вчителів – ростити здібності громадян. Все, що перешкоджає насиченню громадян знаннями і навичками має бути ліквідовано як вороже добробуту всього суспільства. http://zg.els.org.ua http://ruhaktivu.wix.com/ua#! http://dubovoy-yuriy.livejournal.com http://www.docme.ru/mydocs/
Artem
Тобто ,якщо в середньому у нас кожен подає 12 заяв , то в середньому лише 1 заява з 12 "оригінальні" , 11 "не справжні" відповідно , в середньому , на кожні 20 бюджетних місць мають шанси вище середнього 240 осіб . І з цих 240 лише 60 (тобто четверть) пройдуть в перші три хвилі , а решта , дві третини без ніяких фальсіфікацій будуть добрані на конкурсі оригіналів . І якщо вуз (в якому є адекватні математики ) обзвонює абітурієнтів , у яких шанси пройти десь біля 95 % (додатково отримуючи інформацію про тих , хто вже не збирається подавати до нього оригінали) , тому що ВУЗ хоче отримати розумніших абітурієнтів , а тим абітурієнтам з телевізора і інтернету кажуть , що вірити такому не можна - оригіналів з високими балами не побільшає і , логічно , що пройдуть люди з меншими балами.
vv
Для Artem: Пропоную в правилах 3(три) ВНЗ по 2 заяви. Тоді вступники будуть хоча б задумуватись ким вони хочуть бути (а то подають в авіаційний на інженера, в педагогічний - вчителя початкових класів і у військових) Диви вундеркінд який!!!!!!!!!!
Tihomirov Artem
Я б теж таке запропонував би - то набагато б спростило для самих абітурієнтів вступ до ВНЗ і змусило б замислитися над профорієнтацією раніше ,але якщо таке зробити , то усілякі опори піднімуть гвалт , мов "порушуються права абітурієнтів на вільний вибір місця навчання!!!"
Коментувати
Artem
Крім того сама опора закликала не вірити , коли абітурієнтам звонять і кажуть, що вони проходять , коли в списках зарахованих їх нема . Реально більшість вузів не приховувала , а самостійно всім визвонювала і повідомляла , що якщо вони подадуть оригінали , їх шанси надзвичайно високі. Те , що при середній кількості поданих заяв 12 заяв на людину більш ніж нормально те , що людина з 400-го місця попадає в 40 бюджетних місць. І очевидно , що тоді лише чверть - третина з них пройдуть по хвилях. тут і приховувати нічого не треба.
Artem
Звісно , порушень було чимало , особливо в виші імені Драгоманова , але автор помиляється щодо причин того , чому більшість було зараховано в четвертій хвилі. Як абітурієнт цього року скажу , що основна причина в тому , що в середньому вступником на бакалавр (1 курс) було подано 12 заяв , а то значить , в середньому , що якщо ви у списку займаєте місце до 120 на 10 бюджетних місць то ви маєте непогані шанси пройти . ПРи тому що в перші три хвилі рекомендуватися можуть лише 30 , тобто лише чверть . В престижні виші ситуація трішечки інше , але не категорична . Крім того масло в вогонь підлив один не дуже адекватний представник освітньої системи (який геть не дружить з математикою) ,який заявив що якщо ваше місце більше ніж на 3 місця за межой "бюджету" то коли з вишу вам кажуть що ви майже гарантовано поступили - вас обманюють.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!