Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Міносвіти може змінити умови вступу до вишів
Міносвіти може змінити умови вступу до вишів

Міністерство освіти розробляє нові правила прийому абітурієнтів у 2014 році

Міносвіти може змінити умови вступу до вишів

Міністерство освіти і науки розглядає можливість скорочення кількості університетів до яких абітурієнти зможуть подавати заяви про вступ з 5 до 3, а також зменшення строків тривалості вступної кампанії.

"Проект нововведень формували виключно з пропозицій від вищих навчальних закладів. Незабаром його виставимо на сайті міністерства для обговорення", - зазначив директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко, повідомляють "Вести".

"Є пропозиція скоротити кількість вишів, куди можна подавати документи. Можливо, вступати можна буде відразу до трьох вишів. Також може скоротитися вступна кампанія, і кожна категорія вступників буде подаватися в свій час. Приміром, спочатку документи подають ті, хто хоче вчитися на бакалаврів, потім на спеціалістів", - говорить директор департаменту.

Також, за його словами, є пропозиція скасувати третю хвилю зарахування на бюджет, оскільки зазвичай на другий вже списки сформовані.

Освіта.ua
19.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина Валеріївна
Я переконана, шо нові зміни не на користь абітурієнта. У моєму класі 90% учнів ще не визначилися з вибором ВУЗу. Я підтримую думку, що такі зміни лише підсилять корупцію.
Maria
Це абсурд! Не можна скорочувати кількість шансів для вступу. Минулого року було 5 ВНЗ, цього року скоротять до 3, а на наступний взагалі можна буде поступати тільки в 1. А що робити дітям, які ще не точно не визначились з майбутньою професією? Та й узагалі, ці зміни тільки посилюють корупцію у вузах. Я, наприклад, не бачу в цьому ніяких плюсів!
Сергій
на мою думку скорочувати шанси абітурієнтам не потрібно.Багато хто з учнів не визначився куди вони будуть поступати і холісось би подавати документи в вузи в яких ти хочеш вчитись та запасні варіанти.якщо відбудеться ця зміна,велика частина абітурієнтів не поступе нікуди через невпевненість в виборі,і залишуться на рік вдома!
Марія
Я також погоджуюсь, що це неправильно...З кожним роком міносвіти все скорочує і скорочує шанси вступу абітурієнтам в бажаний вуз на бажаний факультет.Скільки можна? Раніше можна було поступати хоч на 50 факультетів, минулого року на 15, а тепер дійшли АЖ до 6! Пропозиція скоротити строки вступної компанії взагалі маразматична. Цьогорічної вступної компанії абітурієнтам і так було дуже накладно подавати документи в різні (далекі за відстанню) міста за такий термін, а якщо ще ці ’’геніальні’’ нововведення підуть в діло, уявіть що буде...
Гість
Нам потрібно більше шансів для вступу для тих хто ще не до кінця визначився з ВНЗ.Не забирайте в нас шанс стати хорошими спеціалістами і служити на благо країни.Якщо ми не вступим до одного з трьох ВНЗ то будем сидіти дома,нікому не потрібні без освіти, і деградувати.
абітурієнт
я вважаю це неправильним! не можна таке робити,не забирайте в нас шанс...не всі ще до кінця визначались з вузом і завжди повинен бути запасний варіант, 5 вузів по 3 факультети це ж й так не дуже багато а ви ще хочете скоротити і звісно що не можна забирати 3 хвилю.не міняйте нічого,це не правильно!
Абітурієнт2014
Мені здається, чи в нашому Міністерстві людям робити зовсім нічого? Давайте ще взагалі бюджетне навчання відмінимо. Це ж так весело.
Прохожий
Я поступал по результатов экзаменов. В один ВУЗ. Да, в один ВУЗ и на один факультет, как и все абитуриенты во времена СССР и первые годы после независимости. И да, конкурс узнавали после сдачи экзаменов (списки, суммы баллов, оценивали шансы пройти и т.д.). Перспективы были - здесь и сейчас поступаю или в Афган или на Кавказ. Нынешние условия тепличные для абитуриента - 50% проходит в несколько вузов и до упора решается куда нести оригиналы, остальные трясутся над 15 списками, выжидая где освободится заветное бюджетное местечко. При этом запутаться немудрено в 15 списках и особенностях их заполнения. И как, скажите на милость, 9 списков уменьшат шансы на поступление по сравнению с 15? Если 525-550 баллов: выбирай ВУЗ позахудалей и специальность попроще (может и пройдешь на бюджет) или готовь деньги, если баллов 650-700: есть все шансы пройти или в ВУЗ посолиднее или на специальность попрестижнее. А с 750+ баллов шанс пройти куда угодно почти 100%. И сколько списков ни дай, так и будет.
Марина
Я теж вважаю, що це просто абсурдно. Навіщо скорочувати кількість університетів до яких абітурієнти зможуть подавати заяви, а також зменшувати строки тривалості вступної кампанії? Навіщо забирати у нас шанси, можливості? Можливо дехто ще не визначився... Цього року дозволять тільки в 3 вузи... а наступного, з такими темпами, напевно вже в 1??
Ирина Гунина
Звучить, як погроза від Міністра, бо кожен вуз буде старатися втриматися і, звичайно ж, нестиме данину пану Табачнику. Підтвердженням тому був так званий рейтинг вузів від МОНу саме в розпал вступної кампанії з розрахунку на те, що абітура клюне і понесе заяви в той виш, який проплативши чільне місце в цьому рейтингу, зарисувався, як престижний. Що ж - етнічна хватка Табачника просто вражає - він дав цілий рік на роздуми. Хто не зрозумів мессіджу - хто йому доктор?
Nina
Я навпаки цим задоволена!!!Хаос робиться коли кожна особа подає документи в 5 внз а потім сидить і думає шо їй краще коли за неї інші пролітають!!!!!Я за руками і ногами за це,хто хоче і має знання той поступить і хай не переживає,а якщо немаєш і думаєш а куда вканає...то сорі тре хоч 11клас повчитись,і тоді можна не паритись!!!
Ирина Гунина
Для Nina: А ви можете не паритись! так, як в цьому році проходила вступна кампанія, то хоч би її скоротли до одного дня і одного вузу, всеодно діти багатіїв пройдуть поза конкурсом на потрібні їм спеціальності, а вже потом і дітям плебеїв буде дозволено доступ
Коментувати
олекса
хай не змінюють кількість вузів,бо буде хаос просто серед абітуріентів і тих,хто так і не потрапив у списки
Аліна
Справді..Ми не відрізняйся від попередніх абітурієнтів.Дозвольте нам здійснити вибір між вузами
Роксолана
Я навпаки не задоволена тим, що абітурієнти зможуть подавати заяви про вступ з 5 до 3 вузів. Чому в одних був вибір, а в нас його забирають? Чим відрізняються абітурієнти_2014 від попередніх років?
Алексей
хочу получить высшее образование
Жінки
Людина мала прагнення вчитись саме в обраному ВНЗі, саме за обраним напрямком. Все вияснилось в останню, третю, хвилю. Хоча. Таким чином наповнюваність коледжів збільшиться.І щилинка залишиться
Елена
Всё нравится, кроме отмены 3-ей волны! Тогда большинство абитуриентов останутся за бортом, а ВУЗы не наберут и половины студентов:(
Викладач
Про скорочення кількості ВНЗ - абсолютно вірно! Можна ще й скоротити кількість спеціальностей з 3 до 2 в одному ВНЗ. Строки кампанії - можна, але не менше, ніж до 20 днів. А от щодо скасування третьої хвилі - це безглуздо: особисто знаю дуже багато студентів, що вступили до ВНЗ саме в третій хвилі
22
сроки менять не стоит.Вспомните что творилось в 2010 очереди огромные.А насчет количества подаваемых с 5 до 3--нормально ,а то бегают лишь бы куда нибудь подать..,а так хоть задумаются..
Прохожий
Все правильно - дай 5 волн по 5 дней, абитуриент будет бегать с оригиналами из вуза в вуз все 25 дней и всегда найдутся поступившие именно в последний день последней волны. И ограничение в 3 вуза здравое - уменьшится общая текучесть списков и шансы на поступление будут более предсказуемыми для абитуриентов. Сокращение сроков - тоже плюс (последние 1-2 недели подачи документов приемные комиссии полупустые, а это и ожидание абитуриентов, и человеко-часы работы комиссий, без которых можно обойтись). Так что, на удивление здравая инициатива.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!