Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступна кампанія проходить прозоро, - Табачник
Вступна кампанія проходить прозоро, - Табачник

Міністр освіти дав попередню оцінку проведенню вступної кампанії

Вступна кампанія проходить прозоро, - Табачник

19 серпня у Будинку Уряду відбулася прес-конференція Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника «Попередні підсумки вступної кампанії – 2013».

Під час спілкування з представниками засобів масової інформації Дмитро Табачник поінформував, що усі без винятку вищі навчальні заклади України, відповідно до державних Умов вступу до вищих навчальних закладів, оприлюднили свої накази про зарахування на навчання за кошти державного бюджету.

Зарахування абітурієнтів на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб (контракт) триватиме до 25 серпня включно.

Як зазначив Дмитро Табачник, станом на 19 серпня 2013 року, за вже верифікованими в Єдиній державній електронній базі з питань освіти наказами про зарахування за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста всього зараховано 106 891 особу, у тому числі за кошти державного бюджету 93 164 особи; за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра всього зараховано 140 123 особи, у тому числі за кошти державного бюджету 109 200 осіб.

«Тобто, як бачимо, на першому курсі переважна більшість здобуватиме вищу освіту відповідно до державного замовлення», – підкреслив Міністр освіти і науки.

«За освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста на основі повної загальної середньої освіти (для медичних та ветеринарно-медичних спрямувань) всього зараховано 6 967 осіб, у тому числі за кошти державного бюджету 4 882 особи, за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста на основі бакалаврату всього зараховано 84 191 особа, у тому числі за кошти державного бюджету майже 52 500 осіб, за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра всього зараховано 49 409 осіб, у тому числі за кошти державного бюджету майже 31 200 осіб», – поінформував Дмитро Табачник.

Міністр освіти і науки також підкреслив, що про остаточні результати щодо кількості вступників інформація надійде після 25 серпня – тобто кінцевого терміну прийому документів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб.

За словами міністра, під час проведення вступної кампанії у МОН створено оперативний штаб «Вступна кампанія 2013 року», до якого особисто звернувся 221 громадянин; також продовжує працювати консультативний телефон, на який вже надійшло понад 2000 звернень.

«Оперативні штаби та консультаційні центри створено і при регіональних органах управління освітою. Таким чином, можна зробити висновок, що вступна кампанія проходить максимально відкрито і прозоро», – наголосив Табачник.

Під час прес-конференції Дмитро Табачник також поінформував про кількість поданих заяв до ВНЗ та рейтинг найпопулярніших університетів за кількістю поданих заяв. За словами Міністра, на момент завершення прийому вступних документів було зареєстровано 2,2 млн заяв від понад 860 тисяч вступників. В електронному вигляді подано майже 621 000 заяви від 154 000 вступників, відповідно, у паперовому вигляді подано більше 1 500 000 заяв.

«За кількістю поданих заяв протягом усієї вступної кампанії абсолютним лідером був Київський національний університет імені Тараса Шевченка – майже 52 тис. заяв. Водночас, до першої десятки вищих навчальних закладів, до яких подано найбільшу кількість заяв, увійшли 4 класичних університети, 3 технічних, 2 економічних та 1 педагогічний університет. Принагідно зазначу, що абсолютно усі лідери є університетами Міністерства освіти і науки», – зауважив Дмитро Табачник.

Міністр освіти і науки підкреслив, що ознакою цьогорічної вступної кампанії є серйозне збільшення кількості поданих заяв на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями підготовки та спеціальності.

Так, за словами Дмитра Табачника, у першій десятці найпопулярніших за кількістю поданих заяв – досить велика кількість ВНЗ технічного спрямування, наприклад, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», до якого подано майже 46,5 тис. заяв, а також Національний університет «Львівська політехніка» – майже 43,5 тис. заяв.

Як поінформував Дмитро Табачник, у порівнянні з 2012 роком кількість поданих заяв зросла за такими напрямами: «Хімія», «Геологія», «Фізика», «Прикладна фізика», «Прикладна математика», «Інформатика», «Системний аналіз», «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія», «Програмна інженерія», «Системна інженерія», «Мікро- та наноелектроніка», «Радіотехніка» та «Автомобільний транспорт».

Окрім того, міністр освіти і науки розповів про інші інновації цьогорічної вступної кампанії: «Цьогоріч розміщення державного замовлення між вищими навчальними закладами здійснено не Міністерством, а Конкурсними комісіями за участю і студентського самоврядування, і представників роботодавців, і найбільших державних замовників. Враховуючи потреби системоутворюючих галузей економіки України та пропозиції вищих навчальних закладів у проектних пропозиціях Конкурсними комісіями збільшено обсяги прийому за напрямами підготовки «Геологія», «Гідрометеорологія», «Механіка»,  «Астрономія», «Прикладна математика», «Програмна інженерія», «Системна інженерія», «Системний аналіз», «Інформатика», «Переробка корисних копалин», «Інженерне матеріалознавство», «Прикладна механіка», «Машинобудування», «Гідроенергетика», «Мережі та системи поштового зв’язку», «Біотехнологія».

Освіта.ua
20.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светлана Савчук
Прозороость в освите настолько условна, что поверить трудно. То , что есть лазейки на бюджт знают все остается толька цена вопроса. А для общественности сплошна Болонская система. Так что самая большая коррупция именно в освите.
Данило Корабельний
У нас усе "прозоро", тільки гроші, як треба платити за освіту, - реальні. Хочеш на бюджет, заплати хабаря, хочеш на контракт - протсо в касу. І батьки опиняются у лещатах ділеми - у обох випадках треба платити і чимало. А потім все одно - за кожний іспит чи залік. Така ось комерціалізована у нас освіта. А моя знайом, у якої свекруха - високопосадовець, просто пішла і купила їй диплом про юридиичну освіту. Ось і так буває. Так що ця прозорість невідомо для кого потрібна.
Студентка
Для Данило Корабельний: ну не скажите. За зачеты не обязательно платить, можно и самому сдать, если просто готовить то, что от тебя требуют. Сколько раз думала и вроде собиралась заплатить, потому что думала других вариантов нет, но потом садилась учила и сдавала своими силами.
Коментувати
Василий Клопков
Да, у нас делают все для того, чтобы высшее образование стало доступным только для детей олигархов и крупных чиновников. Хотя, конечно, есть специальности, на которые сын олигарха никогда не пойдет учиться. И они, понятное дело, чуть дешевле. Я все не перестаю радоваться, что успел отучиться еще на шару при СССР.
дейв
Все равно у кого бабла больше ,тот и поступит. А не поступит, так в Лондон поедет учится. И все равно, как бы ты хорошо не учился, если твои родители простые рабочие и служащие –выше них все равно тебе не прыгнуть. Вон тот же Янукович младший, не яблоки на базаре продает. А где то при папуле на теплом кресле сидит.Раньше при совке бесплатное образование было, а не как сейчас – типа покупка дипломов с рассрочкой на 5 лет с платежами на сессиях
Ирина Шульгина
Мда, он с какой планеты прилетел??? Мельник , три волны с непонятным вступлением, да и отдельные заявления о нарушениях. И где тут прозрачность? табачник из другой реальности комментирует???
Галина Снігур
Уже сама наявність в цій кампанії Мельника закреслює брехливі слова брехливого міністра жирною червоною рискою. А, оскільки всі хабарники з ним діляться, то й прикривати він їх звісно ж буде. Не різати ж курку, яка несе золоті яйця.
Марта111
Для Галина Снігур: Вони навіть придумали, як брати з усіх і щоб це не був хабар. Тепер це називається добровільна пожертва, яку збивають примусово з усіх студентів.
Коментувати
я
Якою прозорою не вважав би табачник вступну кампанію, але якщо у магістри, хай і на платну форму, проходять зі середнім балом 3,10, то кому потрібні такі магістри і такі міністри.
Галина Снігур
Для я: Що тут дивного - міністр закриває очі на порушення, які дають змогу множитися його мільйонам. А пеотім оці самі магістри "зі знанням справи" стають такими міністрами
ххх
Для я: Причина у тому, що міністерство виділяє на державне замовлення для магістрів лише 15% від випуску за державним замовленням бакалаврів. Навіть, якщо у вузі не хімічать, і на ці місця попадають найкращі, залишається достатньо розумних студентів, які достойні вчитися на магістра, але не мають матеріальних коштів, або просто обмежуються навчанням за державним замовленням на спеціаліста. А їхнє місце займають наглі нероби, які не здатні попасти за державним замовленням навіть на спеціаліста, але вирішують, що краще заплатити якусь тисячу гривень більше і гонорово називатися магістрами. Раніше існувало обмеження на мінімальний середній бал, але міністерство Табачника зняло це обмеження, що й приводить до таких курйозів. Зрозуміло, що з середнім балом нижчим 4,0 не може бути й мови про вступ у магістратуру. Інший вихід - збільшити державні замовлення до 30%, залишивши спеціалістам решту 60%. На витратах МОН це майже не плине, бо разом залишається тих же 90%, які є й зараз.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!