Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Шпаринки для порушень і хабарництва
Шпаринки для порушень і хабарництва

В Україні існує системна проблема хабарництва при вступі на все крім бакалаврату

Шпаринки для порушень і хабарництва

Першого серпня українські виші оприлюднили перші рейтингові списки вступників у вищі навчальні заклади. Міністерство освіти зареєструвало понад два мільйони заяв від понад 700 тисяч абітурієнтів. Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що цьогорічна вступна кампанія відбувається прозоро і не залишилося жодної шпаринки для хабарництва. Однак експерти все ж говорять про порушення. І найбільше вбачають їх там, де відсутнє зовнішнє незалежне оцінювання.

Під час цьогорічної вступної кампанії за підозрою у хабарництві затримали ректора Національного університету Державної податкової служби України, регіонала Петра Мельника. Він нібито взяв 120 тисяч гривень від родичів двох абітурієнтів за вступ. Наразі триває суд над колишнім депутатом.

Експерти називають хабарництво одним із найбільших порушень при вступі до вишів. Проте міністр освіти і науки України Дмитро Табачник запевняє, що ніяких шпаринок для хабарництва під час вступу до вищих навчальних закладів не залишилось, а затриманий ректор Петро Мельник – як ДТП, яка «плямує всю освіту, але не ставить під сумнів те, що абсолютна переважна більшість водіїв сумлінно використовують автомобіль як зручний засіб пересування, але не для завдання комусь чи чомусь ушкодження».

«На сьогоднішній день при зарахуванні до університету не існує найменшої шпарини для корупційних дій. Не існує, тому що кожна дитина бачить бал свого атестату, це публічно через екзамени, кожен одержує результат ЗНО і кожен вищий навчальний заклад на сайті розміщує і на міністерському сайті в системі «Конкурс». Якщо хтось побачить, що його не зарахували з 715 балами, а він приніс оригінал або когось зарахували з меншими балами, то ми проведемо найсуворіше розслідування. Цей наказ буде скасований по будь-якому університету і буде відновлена справедливість. Крім того, в цьому році формування проектів наказу про зарахування також вперше за 22 роки незалежності України буде відбуватися в електронному вигляді. Ці параметри публічні, прозорі. Їх змінити неможливо, тому що вони всі в електронній базі. Так що для чого пхатися з гривнями чи не з гривнями до будь-якого керівника вищого навчального закладу, мені дійсно щиро незрозуміло. Він нічого не зможе зробити», – сказав Дмитро Табачник.

Проте експерти уточнюють, що хабарі дають не при вступі на бакалаврат. Порушення відбуваються, наприклад, при вступі на магістра, спеціаліста або при вступі на молодшого спеціаліста, тобто після 9 класів. Саме в цих випадках абітурієнти складають вступні іспити, а не зовнішнє незалежне оцінювання.

«Є системна проблема хабарництва при вступі на все, що не є бакалавр, бо лише на бакалавраті в нас є ЗНО, і відповідно на всіх інших освітньо-кваліфікаційних рівнях системно виникають проблеми в тому чи іншому навчальному закладі постійно. Це системна ситуація, на превеликий жаль. Концептуально система вступних іспитів дає простір для хабарництва, і враховуючи те, що на спеціаліста і на магістратуру дуже часто є вступні випробування, виші насправді використовують можливість ввести ці вступні випробування, і тому там відповідно виникають завжди запитання, проблеми, виникають питання хабарництва в тому числі», – повідомила Єлизавета Щепетильникова, яка очолює Українську асоціацію студентського самоврядування.

А от народний депутат від «Свободи» та член парламентського комітету з питань освіти Ірина Фаріон говорить, що хабарництва й справді стало менше після запровадження у 2008 році зовнішнього незалежного оцінювання як обов’язкової умови вступу до вузів України. Але депутат погоджується, що шпаринки для зловживань ще лишилися.

«Тільки через введення ЗНО кожна дитина могла вільно вступити. Інша річ, що є так званий бал атестату, і корупція тут пішла ширше у школи через бал атестату. І є так званий творчий конкурс. От я не впевнена у прозорості проведення творчих конкурсів. І далеко не впевнена в тому, наскільки бал атестату відповідає реальним знанням учнів, тому що ті оцінки, які вони мають у себе в атестаті, не завжди підтверджуються на ЗНО – це і є найбільша проблема. І нарешті, є ще одна проблема – проблема зміни змісту самих завдань, які йдуть на незалежне оцінювання. Це є також корупційна складова», – каже Фаріон.

Упродовж останнього року у Міністерстві освіти, а також депутати від Партії регіонів і комуністи говорили про необхідність скасування зовнішнього незалежного оцінювання взагалі і повернення до вступних іспитів. Проте експерти наполягають, що вступні іспити – шлях до поширення корупції у вишах, і пропонують запровадити ЗНО навіть після 9 класу.

Експерти також констатують, що раніше при вступі на спеціаліста або на магістра виникали питання щодо справедливості оцінки усних іспитів і щодо якості проведення процедури апеляції. Деякі абітурієнти не встигали подати на апеляцію, оскільки їм говорили, що апелювати треба в той же день, коли складаєш іспит, а оцінки, як відомо, оголошують пізніше. Експерти не виключають, що такі скарги можуть з’явитися згодом, оскільки наразі оприлюднили лише перші рейтингові списки вступників у вищі навчальні заклади.

Радіо Свобода
03.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Европейский университет
Европейский университет г.Кривого Рога приглашает абитуриентов на обучение по специальности "Менеджер-экономист организации здравоохранения". Вы имеете уникальную возможность приобрести высшее экономическое образование всего за 2,5 года заочного обучения-бакалавр.Актуально только для лиц,уже имеющих среднее мед.образование-эти лица зачисляются на 3-й курс университета без тестов ЗНО,по предъявлении диплома мед.училища. Обучение-6 тыс.гривен в год,помесячная оплата. Иногородним-недорогое общежитие-150 гривен в мес. тел.приемной комиссии:(056)404-48-47 г.Кривой Рог,ул.Ленина 55 Прием документов на заочное обучение продлен по 1 сентября 2013 года. Университет имеет хорошую репутацию - у нас не берут взяток и поборов со студентов ни при поступлении,ни в процесссе обучения в ВУЗе!
H
Все це, звісно, добре. Проте, є ще кілька "шпарин", не згаданих у статті - це різного роду пільги (__позаконкурсний__(!!!!!) вступ, учаники міжнародних олімпіад, "цільовики" тощо). І шановні депутати зі зрозумілих усім причин не бажають навіть піднімати це питання, навпаки, щороку кількість пільгових категорій зростає. А якщо подивитися по суті, то наявність пільг _НА ВСТУП_ до вишів слід оскаржити у судах усіх можливих інстанцій, оскільки ці пільги порушують основоположні засади Конституції щодо рівного доступу до освіти. Скасування пільг _НА ВСТУП_ чи заміна їх іншими _СОЦІАЛЬНИМИ_ пільгами може значно спростити процедуру вступу до вишів і закриє ще кілька шпарин для зловживань.
kastanu4
Мені ось що цікавить. Чому за пільговиків платить держава? Ми платимо податки, і з цих податків повинні платити за контрактну форму навчання пільговиків. Адже втрачають розумних, беручи пільговиків, у яких значно менший бал. Ще одна шпарина - курси. В нас в школі проходили курси ХАІ, які можна було закінчити і отримати додаткові бали. Але ж можна було просто заплатити викладачу за гарну оцінку, і ось - вирішальні 20 балів вже в кишені. І що саме цікаве - дуже важко перевірити, чи справді писалося те, що треба - Полтава знаходиться доволі далеко від Харкова, і ніхто не задавався цим питанням...
Ирина Шульгина
Для kastanu4: Если бы брали только тех, кто действительно заслуживает на льготу, а не покупали документы про сиротство, было бы без проблем. Там льготников единицы, и особо они не занимают места в престижных вузах, но самых хитрых - валом... А страдают, действительно умные дети, потому что министерство закрывает глаза на коррупцию, получая со всего нехилый процент
Коментувати
Sheldon
Якщо ти здав ЗНО на 650-700 балів і хочеш поступити на бюджет - ЧИТАЙ ДАЛІ: У тебе непогані шанси пройти ПО ДОБОРУ!!! НЕ ПО КОНКУРСУ!!! (для цього просто подай оригінали документів і чекай, поки не оголосять фінальні рейтингові списки, якщо після 3-ої хвилі будуть вільні місця, то на них зарахують тих людей, які подали оригінали(але не пройшли в 1-3 хвилю) за конкурсом, тобто в кого із них більший бал, той має більше шансів)
Ксеня
Я уже на 3 курсе ВУЗа на бюджете. Помню ЗНО, это отличный шанс поступать по знаниям ( хотя и шанс угадать есть). Но все же + больше. По поводу сайта "Конкурс", я считаю что более правильные списки были в моем году поступления...общий балл, балл аттестата, и все баллы по ЗНО отдельно за предметы. Сейчас балл за ЗНО указывают общий, в прошлом году 1111 даже у кого-то видела в сумме, что нереально, даже если человек олимпиадник или МАНовец и прошел курсы при факультете.
Ксеня
Прочитала чуть ниже про такую щель в законе для поступления со взятками как олимпиады и МАН за которые дают баллы. Сама участница и призер областных и всеукраинских олимпиад и МАНов...По поводу первого места сказать ничего не могу. Три года назад в 11 классе заняла 3 место на МАНе по Украине. Получила свои 30 баллов. Не платила ни копейки, так как платить не чем) По этому 3 место, если знания есть - получить можно. И умные дети могут занять места бесплатно. В принципе, эти 30 баллов большой роли не сыграли, и без них бы на бюджет прошла, но приятно.
Елена
Я тоже со своими 790 с хвостиком прошла на желанный факультет, а те, кто занял призовые места на него же не прошли даже с дополнительными баллами. Не спорю, что могут и умные что-то занять, но не у нас в области, к сожалению...
Коментувати
Наталія
ХАЙ ІСНУЄ ЗНО!!!Це єдиний шанс мудрим і небагатим дітя вчитись у ВУЗі.Батьки вірте-справедливість існує.Моя дочка пройшла на навчання на держбюджет на 7 факультетів.На ЗНО набрала 750 балів.не дозвольте відмінати ЗНО!!!
мама абітурієнтки
Для Наталія: Я також за ЗНО! Це шанс для дітей, у батьків яких немає коштів на навчання, отримати освіту! Моя донька вступила до вузу своєї мрії по своїм знанням! Бажаю всім абітурієнтам удачі!!!
Коментувати
ТамІван
Я думаю, що хвиль повинно бути стільки, скільки дозволять заповнити повністю замовлення держ.бюджету по рейтинговим спискам. Хай буде і 4 і 5. ( це ж не для всіх вузів). А строк подачи копій зменшити. Бо півмісяця подають копії, а потім нервують6 туди-не туди. Думати треба напротязі року.
Татьяна
Да нарушения просто сплошь и рядом! Причем не только в Киеве. Кто бы мог подумать, что в Харьковском Авиационном Институте на их компьютерах происходят "сбои". Вот под такими "сбоями" и удалили мою заявку на системную инженерию. Когда меняли мои приоритеты на специальности. А хотела я туда. Вот что делать теперь - не знаю. Так как явно нарушили мои права - нужно будет обращаться в Киев и решать этот вопрос немного в другом порядке.
АЬ
Для Татьяна: У Вас есть на руках "справка", что Вы на это направление подавали заявление? Если есть, то все слова членов приемной комисии это в пользу бедных. Попроиете их исправить ошибку или предложите позвонить на гарячую лилию или в СМИ. Список полезных телефонов: (044) 481-32-15 - Горячая линия МОН Украины (044) 222-57-27 - Опора Государственная инспекция учебных заведений: (044) 239-16-82 - Гончаренко Николай Федорович (Глава ГИУЗ) (044) 239-16-84 - Дудник Юрий Павлович (первый зам) (044) 239-16-90 - Марочкин Андрей Валентинович (зам. главы ГИУЗ) (044) 239-16-85 - Шиманский Вячеслав Николаевич (начальник управления контроля за деятельностью вузов) (044) 239-16-86 - Рудешко Александр Иванович (начальник отдела инспектирования и мониторинга вузов); Дудков Ярослав Олегович - зам начальника этого отдела. СМИ: (044) 490-67-65 - телеканал Интер (044) 323-23-83 - "Факти" ICTV (044) 501-99-28 - "Репортер" Новый канал (коммутатор) (044) 351-77-26 - 5 канал (пресс служба)
Коментувати
читач
продовження ...Не думаю, що є проблемою для програмістів перенести дані з ЄДЕБО і розмістити абітурієнтів в рейтингові списки по спеціальностях в систему «Конкурс», але в порядку, коли абітурієнт проходить на свою саму пріоритетну спеціальність (1), то в інших 14 (менш пріоритетних для нього) вже не бере участі в конкурсі. Тоді державне замовлення заповнювалось в одну хвилю і максимально були б почуті побажання всіх абітурієнтів. Приймальні комісії ВНЗ працювали б тільки на прийом оригіналів документів і не мали б доступу до махінацій зі списками (що є присутнє на даний час в 2 і 3 хвилях деяких ВНЗ), бо система видала б результат
H
Ваша пропозиція з одного боку досить слушна, а з іншого боку, мені, як людині трішки причетній до роботи із ЄДЕБО, смішно читати такі дописи. Поясню чому. За неофіційним визнанням одного із керівників Інфоресурсу, у людей, які проектували ЄДЕБО, "справді був відсутній" досвід роботи у сфері освіти взагалі, не кажучи вже про роботу приймальних комісій. А тут, як ви розумієте, є певна специфіка. Відкрию Вам маленьку таємницю щодо ЄДЕБО - там всі операції максимально "деавтоматизовані" - їх необхідно виконувати в ручному режимі, навіть ті, які досить легко можна було б автоматизувати (наприклад, для кожної з "хвиль", чи по-цьогорічному, "етапів", потрібно вручну розраховувати кількість вільних для зарахування місць за категоріями пільговиків, цільового прийому та на загальних підставах, хоч всі дані для автоматичного розрахунку у ЄДЕБО є!). Крім того, є ще пільги. Та й всі ми люди, можемо помилятися при внесенні даних...
читач
Інформаційна система «Конкурс» оновлювалась з допомогою Єдиної державної електронної бази ну аж ніяк не в ручному режимі. Розраховувати вручну кількість вільних для зарахування місць за категоріями пільговиків, цільового прийому та на загальних підставах, при тому, що всі дані для розрахунку є у ЄДЕБО, можливо, приходиться тимчасово. Але ж ЄДЕБО можна вдосконалити!!!
Коментувати
читач
Я думаю, що всі навчальні заклади зацікавлені у відборі кращих абітурієнтів, а всі абітурієнти хочуть поступити на омріяну спеціальність по мірі своїх знань. Останні роки під час 2 і 3 хвилі при вступі всі приймальні комісії ВНЗ обдзвонюють всіх своїх абітурієнтів, щоб запитати чи здадуть вони оригінали документів. А абітурієнти з достатньо високими балами, які пройшли по 1 хвилі до ВНЗ на спеціальності, що є менш бажаними для них, здають туди оригінали, щоб не залишитись «за бортом», хоч в 2 чи 3 хвилі можуть потрапити на бажану спеціальність в більш престижний ВНЗ. Програють дві сторони. Невже не можуть впровадити, що при подачі заяв на вступ до ВНЗ абітурієнту робити помітку про порядок пріоритетності даної спеціальності, на яку подає заяву. Після подачі заяв на вступ до ВНЗ (неважно яким способом: чи електронним, чи ні) всі дані заносяться в Єдину базу. Отже, після завершення прийому заяв навчальним закладам могли надати декілька днів для внесення всіх даних в ЄДЕБО, зате потім і абітурієнти...
Елена
А добавление баллов за Олимпиады? Пусть в эту лазейку пролезут не многие, но тем не менее... Я в 9 и 10 классах занимала призовые места в области и на Всеукраинской, а в этом году мне прямым текстом сказали, что призовые места в 11 классе только платные, так как добавляют баллы при поступлении...
Валерия
Для Елена:
Ирина Шульгина
Для Елена: ндаааа,.. Тоже слышала, что первое место на области от $750, зависит от предмета. представляю, какие расценки на республиканских... Уже не знаешь, как было бы так, чтоб действительно умный ребенок без денег мог поступить. Такое впечатление, что все равно придумают, что-то такое, чтобы с взятками поступающих пропихнуть
Ксеня
По поводу первого места сказать ничего не могу. Три года назад в 11 классе заняла 3 место на МАНе по Украине. Получила свои 30 баллов. Не платила ни копейки, так как платить не чем) По этому 3 место, если знания есть - получить можно
Коментувати
Sheldon
Якщо ти здав ЗНО на 650-700 балів і хочеш поступити на державу в якийсь не дуже престижний внз - ЧИТАЙ ДАЛІ: У тебе непогані шанси пройти ПО ДОБОРУ!!! НЕ ПО КОНКУРСУ!!! (для цього просто подай оригінали документів і чекай, поки не оголосять фінальні рейтингові списки, якщо після 3-ої хвилі будуть вільні місця, то на них зарахують тих людей, які подали оригінали(але не пройшли в 1-3 хвилю) за конкурсом, тобто в кого із них більший бал, той має більше шансів)
Sheldon
http://osvita.ua/vnz/consultations/36625/
Оксана
Для Sheldon: Ага, ще скажи куди саме подавати... Треба подавати 10-го серпня. Більше шансів вгадати.
Sheldon
Для Оксана: треба подати оригінали до 10 серпня включно (раджу подавати 9 серпня, або 10 зранку... не забудь, що 10 серпня - субота, а в суботу скорочений день). Стосовно "куди саме подавати" - подавай туди, куди більше всього хочеш поступити, але все має бути в міру розумного (не треба подавати оригінали, якщо ти 21 по списку тих, хто приніс оригінали, а державних місць всього 20)
Коментувати
Андрей
Наибольшая "коррупция" в конце третьей волны. Поступавшие в курсе этих событий.
Ирина Шульгина
Для Андрей: Вдруг куча льготников и целевиков нарисовывается, непонятно откуда. И, самое обидное, ничего ведь не докажешь. Абитуриенты пропадают из списка, документы теряются, девочка жалелась, что ей балы поменяли. А кому жаловаться, если это вся система такая???
Шелдер
Для Андрей: Ну не знаю, я не замічав корупції при вступі милулого року (на бакалаврат БЕЗ творчих конкурсів)
Шматко
Для Андрей: "Наибольшая "коррупция" в конце третьей волны" - если ты не знаеш что такое ДОБОР то ето твои проблемы!!! НЕТ никакой коррупции.
Коментувати
Оксана
Продовжую... На мою думку, треба трохи піднімати "планку" вузам. Ну що це за студент, у якого 511 балів в сумі? Я розумію, що він контрактник, тобто - заплатить... Він і протягом навчання "платитиме"... Але ж диплом він отримає такий, як і всі інші студенти... Можливо, варто залишати таких для ПТУ. А ще... Не повинно взагалі бути ніяких пільг при вступі. Ми втрачаємо розумних студентів, місця яких займають пільговики. Всі повинні вступати за конкурсом. Переможці всеукраїнських олімпіад та дипломанти конкурсу МАН і так вступлять. А всім іншим пільговикам, у кого проблеми зі здоров"ям чи матеріальні, повинна допомагати держава. Держава повинна оплачувати їхнє навчання (якщо вони проходитимуть на контракт). Бо ж получається часто, що пільговик з дуже низькими балами може забрати місце у абітурієнта з 730-ма балами (якщо, приміром, набирають на державне тільки 5 чоловік). А якщо держава платитиме, то буде зацікавлена у меншій кількості пільговиків та більшому контролю за ними.
Ирина
Для Оксана: Да Оксана, я Вас поддерживаю, и было бы не плохо ввести региональное поступление, ведь в каждом регионе есть вузы , а не только город Киев
Ирина Шульгина
И все равно оплачивать учебу государство будет "нужным" льготникам, а не тем, кому эта льгота действительно нужна. Пока у нас министром Табачник, и на остальных руководящих постах банда, никакие изменения не помогут
aladdin85
Пільги, безумовно, треба скасовувати, але за умови достойної компенсації.
Коментувати
Оксана
Продовжую... Телефонні дзвінки, з "контракту", що треба до них везти вже оригінали, бо потім може бути пізно... Невже це не можна якось припинити????? На контракт мають рекомендувати з 11-го серпня! Деякі абітурієнти переживають, а дехто й везе. Скажете, потім можна забрати! А якщо далеко їхати?.. А ще, зарахування на контракт повинно бути 25-го серпня. В усіх вузах однаково. Бо тут - ще купа шпар! Наприклад, набирають тільки на контракт, 25 чоловік. Бачу вже зараз здано 22 оригінали. Здали відповідно ті, кому в конкурсі немає з чим тягатись, нижче 600 балів. Я думаю, що за кілька днів там ще тих трьох знайдуть. І числа 15-го вже рекомендують до зарахування цих ... з низькими балами. Тобто, може запізнитись той з 650-ма балами, який привезе оригінали 20-го серпня. Не думайте, що обійдеться без хабарів. З тих, у кого по 510-550 балів, звичайно, візьмуть мзду. Але потрібно провести зарахування пошвидше, щоб не з"явились ті, з більшими балами.
aladdin85
Для Оксана: Для Оксана: «за кошти фізичних та юридичних осіб за умови виконання державного замовлення відповідного напряму (спеціальності) – не пізніше 25 серпня», тобто може бути і раніше, слід дивитись правила прийому до певного ВНЗ.
Оксана
Для aladdin85: І я ж про це. Тобто, може бути і 15-го? А якщо я принесу 20-го. А там уже набрали тих слабачків. І що далі? Повинна бути одна дата для всіх! 11-го - державне! 25-го - контрактне!
Шматко
Для Оксана: " З тих, у кого по 510-550 балів, звичайно, візьмуть мзду" - не думаю, що вони щось платять, на платному система "ХТО СКОРШЕ ВСТАВ, ТОЙ ТРУСИ ВБРАВ"
Коментувати
Оксана
Шпари при вступі на бакалаврат: Вступні іспити та творчі конкурси - це дійсно БРАМИ, а не шпари. Цільові направлення - це взагалі щось незрозуміле, тобто - чергова шпара. Пільговиків має бути не більше 25%. Для чого вживати слова "не більше"? Якщо на бюджет беруть 10 чоловік, то пільговиків має бути всього 2. І аж ніяк не 3!!!! Бо це вже - "більше". Бо з того третього можна взяти хабар! Далі, вчора знайома забрала оригінали з однієї спеціальності і здала на іншу, де її рекомендували у першій хвилі. Так от, з тієї першої спеціальності вилучили зі списку не тільки оригінали, а й прізвище. В рейтинговому списку її не залишилось. Виникає питання:"Чому?" Можливо, комусь звільнили місце? Словом, не дуже прозоро. Атестати - це дуже болюче питання! Треба якось контролювати учителів та директорів шкіл. Середній (наголошую) бал за ЗНО повинен хоч приблизно відповідати середньому балу атестата. Інакше, атестат - "намальований"!
Шматко
Для Оксана: "вчора знайома забрала оригінали з однієї спеціальності і здала на іншу, де її рекомендували у першій хвилі. Так от, з тієї першої спеціальності вилучили зі списку не тільки оригінали, а й прізвище. В рейтинговому списку її не залишилось." - ДУРА, умови вступу читай!!! ТАМ ЧОРНИМ ПО БІЛОМУ НАПИСАНО, ЩО ЯКЩО ТИ ЗАБЕРЕШ ОРИГІНАЛИ, ТО ТЕБЕ ВИКРЕСЛЯТЬ, ВИКИНУТЬ, УДАЛЯТЬ ІЗ СПИСКУ (АБО ЗАЛИШУТЬ У СПИСКУ, АЛЕ ТЕПЕР ТИ БУДЕШ В САМОМУ ЙОГО КІНЦІ І ЗМОЖЕШ ПОСТУПИТИ ХІБА ЩО НА КОНТРАКТ). Підписуючи заяву про забирання оригіналів ти погоджуєшся із цим (а хіба хтось читиє те, що підписує???? )
Шматко
Для Оксана: "Атестати - це дуже болюче питання" - підтримую, якось раніше (коли не було середнього бала) відмінників було набагато менше, а після впровадження цього ... їхня кількість почала зростати: 5%, 10% ... зараз взагалі в деяких школах маємо третину (а то й більше) випускників "відмінників" - напрошується питання "Невже всі так раптово почали вчитися?"
Оксана
Для Шматко: Що викидають зі списків, таке не знала. Але ж це не правильно!. Та й тут, в "Освіті", я читала, що можна забрати з омріянрго вузу оригінали й здати туди, де ти пройшов у першій хвилі. А коли у третій хвилі тебе рекомендує омріяний вуз, то принести назад оригінали. Так всім пояснюють. То ж багато абітурієнтів нароблять таких помилок!!!!!!!! У вас достовірна інформація?
Коментувати
ххх
Цікаво, чи захоче міністр проаналізувати дивні результати вступнихх іспитів у магістратуру, коли студент зі середнім балом 3,09 отримує 99 - 100 процентний результат на вступному іспиті. І дивно, як такі студенти отримують навіть право претендувати на магістратуру. Середній бал має бути не нижчим 4,00. Хотілось би почути відповідь на поставлені проблеми, а не чергові розмірковування табачника про відсутність корупції.
Вступник
Для ххх: Закінчивши бакалавра або спеціаліста,вступник має право поступати на магстратуру,навіть на дипломі це пишеться,і не факт,що студент який має сер.бал 3,09 не може гарно написати екзамен чи здати,можливо він просто під час навчання нікому не носив хабар,тому й такі бали,а до магістратури по питання міг підготуватись,а той що мав високий бал,можливо не гтувався,бо думає,а так пройду,так що перш ніж робити якісь заявки,подумайте добре
антидот
Для Вступник: описанное вами возможно,как исключение из правил.Ну не верю,что за все годы учебы ВСЕ преподаватели занижали оценки вымогая взятки.
ххх
Для Вступник: Невже ви вважаєте, що ті, у кого середній бал як мінімум 4,00, отримали його виключно за хабарі? А студент з таким балом, подаючи на магістра, швидше всього, має не право, а наглість туди пертися. Дехто з таких, краще б подякував, що його вчасно не виключили з вузу на черговій з комісій.
Коментувати
ніна
Чому Ун.Шевченка в списках рекомендованих не дає рекомендацій майже по всім факультетам по 1,2,3,4 місцям. Тут держ.замовлення зменшене самим ВУЗОМ в цих списках?????? (див. на їх сайті та на сайті КОНКУРС) Це можна зрозуміти як ШТУЧНЕ СТВОРЕННЯ ВАКАНТНИХ МІСЦЬ, кому?????? Тим хто купить, чи тим кому ШЕПНУТЬ в останню мить?????????????????????
ТамІван
Для ніна: Я про теж саме...
ВА
Це цільовики українські та іноземні - тому вои йдуть окремо, подливіться на сайті їх перелік. Нема нічого створення, не лякайте людей
ТамІван
а ви не вводьте в оману, бо цільовиків виставляють відкрито.
Коментувати
ян
А цільове та пільги при вступі на бакалавра? Це ж не шпаринка, а справжня брама!
Олена
А підтримка шахтарської праці, а купа довідок звільнення від ЗНО? А як Вам зарахування на прокурорських факультет льготників з 580 балам?
Вероника Татаренко
То для цього ж воно і робиться. Коли країна відмовилася від ступних екзаменів у виші, викладачі та ректори в першу чергу, позбулися золотого дна. Адже якщо йти праведним шляхом, то до вузу потрапляють ті, що знають, а не ті, що мають. От і наробили пільг, щоб хоч якось компенсувати. Відбити, я б сказада.
Коментувати
Petrov Ka
"Проте експерти наполягають, що вступні іспити – шлях до поширення корупції у вишах, і пропонують запровадити ЗНО навіть після 9 класу". Уже вроле говорил кто-то из министерства и Зайцева говорила, что будут пробовать с 2015 года вводить внешнее оценивание для поступающих в колледжи после 9-го класса.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!