Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступники не знають дані про держзамовлення
Вступники не знають дані про держзамовлення

Абітурієнти та спостерігачі наголошують на відсутності даних на сайтах та стендах вишів

Вступники не знають дані про держзамовлення

Про це йдеться у релізі Громадянської мережі ОПОРА, що присвячений першим результатам громадського спостереження за перебігом вступної кампанії у 2013 році.

"Попри те, що вузи отримали інформацію про держзамовлення, спостерігачі Громадянської мережі "Опора", а також абітурієнти наголошують на відсутності даних на офіційних сайтах та стендах приймальних комісій окремих ВНЗ", - зазначають представники мережі.

Також, за висновками фахівців громадянської мережі, проблемою є і те, що немає затвердженого порядку оприлюднення важливої інформації для абітурієнтів на сайтах вишів, а тому іноді доводиться докладати зусилля, щоб отримати потрібні дані.

"Цьогоріч кожний ВНЗ подавав інформацію про план держзамовлення до ЄДЕБПО, яка автоматично відображається в ІС "Конкурс". За повідомленнями абітурієнтів, в окремих ВНЗ, квоти державного замовлення змінюються, хоча офіційного повідомлення на сайті чи стендах приймальної комісії немає», - наголошують спостерігачі.

В "ОПОРІ" нагадали про ситуацію із оприлюдненням прогнозованих квот держзамовлення замість затверджених у Дніпропетровському національному університеті ім. Гончара, що дезорієнтувало абітурієнтів, які орієнтувалися на неофіційні дані.

Також спостерігачі зазначають, що зміни відбулися й у розподілі державного замовлення в Національному університеті "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" на напрямі підготовки "правознавство".

"Зміна квот державного замовлення можлива і під час проведення трьох етапів зарахування на навчання. Окремі ВНЗ, побоюючись невиконання плану набору студентів-першокурсників звертаються у Міністерство з проханням зменшити показники, інші навпаки – апелюючи до величезних конкурсів на одне державне місце, очікують на збільшення місць держзамовлення. У разі затвердження Міністерством таких змін, інформація має бути доведена до відома абітурієнтів невідкладно, адже у кожному випадку вирішується питання вступу особи до вищого навчального закладу", - наголошують в ОПОРІ.

За висновками спостерігачів, не всі абітурієнти поінформовані про те, що на місця державного замовлення окрім позаконкурсних категорій претендують ще й вступники, які мають цільове направлення.

"Останні отримують квоту з числа місць державного замовлення, яка може сягати від 25% (медичні та інші ВНЗ) до 75% (аграрні ВНЗ). Попри те, що приймальні комісії зобов’язані забезпечити конкурс серед цільовиків 1,5 особи на місце, на деякі напрями підготовки разом з пільговиками, які користуються правом на позаконкурсний вступ, ця група може займати більше половини місць державного замовлення. Крім того проблемою є і те, що не всі навчальні заклади оприлюднили доведену з міністерств інформацію про квоти для вступників з цільовими направленнями на своїх офіційних сайтах", - зазначають в громадянській мережі.

"Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА позитивно оцінюють появу в Інформаційній системі "Конкурс" спеціальної відмітки для абітурієнтів, які вступають на основі цільових направлень. Хоча, за повідомленнями вступників такі дані відображаються не на всіх напрямах підготовки і не у всіх ВНЗ. Тому для частини абітурієнтів буде несподіванкою, оприлюднений 1 серпня список рекомендованих до зарахування", - наголошується у висновках ОПОРИ за результатами громадського спостереження у період подання вступниками документів про вступ до вищих навчальних закладів України.

З висновками спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА можна ознайомитися на сайті організації: "Вступна кампанія-2013: перші результати громадського спостереження".

Освіта.ua
01.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артем
Да, для меня в аграрном 75% по целевому напрвлению было неожиданно. Плюс еще 25% вне конкурса. Знал бы не подавл сюда заявление. "Целевики" вдруг появились 1 августа. И как их проверишь, по направлению они настоящему или нет.
Ирина Шульгина
Для Артем: как похоже на нашу страну. В последний день вдруг наплодилось льготников и целевиков. Ни одной щели для коррупции. Ага. Было бы желание, а возможность поступить за деньги в нашей стране есть всегда
Нона
Ну не несите ерунды! Вступинфо просто с 31 числа некорректно отображал информацию о льготниках и целевиках. Паниковать будете, когда они засчитают этих льготников. А пока что хватит истеить!
Артем
Для Нона: До 1 августа информации о целевиках вообще не было. В том то и дело, если бы было все прозрачно и вопросов не было. Похоже вы среди них!
Коментувати
Ирина Шульгина
А самое смешное, когда Табачник заявляет, что все под контролем и для коррупции нет лазеек, а там где не копнешь, всюду тоннели прям, только деньги неси. И лишь доблестное министерство ничего не замечает

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!