Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Як не загубитися у рейтингових списках вступників
Як не загубитися у рейтингових списках вступників

Фахівці Громадянської мережі «ОПОРА» дають практичні рекомендації абітурієнтам

Як не загубитися у рейтингових списках вступників

1 серпня до 12:00 приймальні комісії усіх вищих навчальних закладів оприлюднюють перший список абітурієнтів, рекомендованих до зарахування на навчання за кошт державного замовлення. Із ним можна ознайомитися на стендах приймальних комісій.

Такі списки також повинні дублюватися на веб-сторінках вищих навчальних закладів України. Окремі виші також можуть повідомляти абітурієнтів про рекомендацію до зарахування за допомогою телефонного зв’язку або надсилаючи їм смс-повідомлення.

Абітурієнти, які мають бажання навчатися у ВНЗ, де їх було рекомендовано 1 серпня, протягом наступних чотирьох днів – до 4 серпня включно, повинні подати у приймальні комісії оригінали документів. Ввечері 4 серпня список рекомендованих до зарахування вступників у першій хвилі коригується – з нього вилучаються прізвища тих абітурієнтів, які не подали оригінали документів, а на їхні місця рекомендують наступних за рейтингом вступників.

Скоригований список оприлюднюється до 12:00 5 серпня. Тоді розпочинається друга «хвиля» зарахування, яка відбувається за таким же механізмом – усі абітурієнти, які є рекомендованими та хочуть навчатися у ВНЗ, протягом трьох днів подають до приймальної комісії оригінали своїх документів. 7 серпня ввечері список коригується шляхом анулювання наданих рекомендацій тим вступникам, які не принесли оригінали документів, та надання рекомендації на вільні місця наступним у рейтингу вступникам.

Остання - третя «хвиля» - розпочинається о 12:00 8 серпня. Ті абітурієнти, які потрапили у список рекомендованих до зарахування повинні подати оригінали документів до 10 серпня включно.

Слід мати на увазі, що протягом трьох «хвиль» зарахування абітурієнт має право забрати подані у приймальну комісію оригінали документів та подати їх до іншого ВНЗ. Через це список рекомендованих до зарахування є дуже «рухомим». Для того, аби забрати оригінали документів, вступнику слід звернутися до приймальної комісії з відповідною заявою у письмовій формі.

Через невиконання вимог до зарахування усіма вступниками, що були рекомендовані до зарахування у третій «хвилі», після закінчення робочого дня приймальної комісії 10 серпня у ВНЗ можуть залишитися вільні місця державного замовлення. У такому випадку відбувається так званий «конкурс оригіналів», тобто зараховуються наступні за рейтингом вступники, оригінали документів яких вже знаходяться у приймальній комісії. Тому абітурієнтам, які не потрапили у список рекомендованих у третій «хвилі», проте мають хороший конкурсний бал та знаходяться безпосередньо під лінією, рекомендуємо приносити оригінали документів до 10 числа. У разі незаповнення квоти державного замовлення, таких вступників буде зараховано на навчання за кошт держбюджету. Варто пам’ятати, що приймальна комісія не може відмовити вам у прийнятті оригіналів документів 1-10 серпня, навіть коли ви не рекомендовані до зарахування.

Починаючи з 11 серпня, приймальні комісії оприлюднюють списки рекомендованих до зарахування за кошт фізичних та юридичних осіб (контракт). Термін для подачі оригіналів документів для рекомендованих вступників кожен ВНЗ визначає самостійно, а тому варто слідкувати за цією інформацію у приймальній комісії. Зарахування на контрактну форму триває до 25 серпня.

Громадянська мережа
26.07.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
scoooby
як відбувається конкурс оригіналів?
Sheldon
Для scoooby: Ну БЛЯТЬ!!! Вже разів 20 писав: " Якщо ти здав ЗНО на 650-700 балів і хочеш поступити на бюджет - ЧИТАЙ ДАЛІ: У тебе непогані шанси пройти ПО ДОБОРУ!!! НЕ ПО КОНКУРСУ!!! (для цього просто подай оригінали документів і чекай, поки не оголосять фінальні рейтингові списки, якщо після 3-ої хвилі будуть вільні місця, то на них зарахують тих людей, які подали оригінали(але не пройшли в 1-3 хвилю) за конкурсом, тобто в кого із них більший бал, той має більше шансів)"
Коментувати
scoooby
якщо на факультеті, де ти подав документи не набралась потрібна кількість оригінальних документів..то чи варто розраховувавати на 100 % , що тебе візьмуть на бюджет, враховуючи те, що перед тобою загалом зі всього списку їх 24 з 40 можливих бюджетних місць?варто ризикувати?чи, можливо, подати оригінали туди, куди тебе точно прийняли , але не туди, куди ти хотів..?
Sheldon
Для scoooby: Справжный мужик не знає, що таке страх! WARNING!!! "Конкурс оригіналів" не дає 100% шансу поступити (ти можеш пролетіти, якщо хтось із вищим балом подасть оригінали)!!!
Коментувати
noname1995
Якщо я подам оригінали до 10 серпня,розраховуючи на те,що мене можуть зачислити на бюджет за"конкурсом оригіналів",то чи зможу я їх забрати після 11 серпня,якщо не пройшла на бюджет і подати на контракт до іншого вузу?
Oliverst
Для noname1995: да
Коментувати
Julie
а якщо я майже перед 3 хвилею подала оригінали..а потім бачу, що в мене є шанси поступити на бюджет у інший вуз..що робити? я вже буду в не конкурсу?
bennington
Люди підскажіть, чи буде "Конкурс оригіналів" для контракту? І чи можна вступити на контракт з 630 балами?
Sheldon
Для bennington: НА контракті діє правило "Хто швидше встав, той труси вбрав", тобто приймаєть усіх, хто вчасно надумає відвезти оригінали. Якщо ти подаш оригінали в державний ВУЗ до 11 сераня і не пройдеш на бюджет, тебе автоматично зарахують на контракт (незалежно від того, який в тебе бал), у випадку, коли оригіналів буде менше, ніж місць. Після цього ти вже не зможеш вилетіти зі списку, навіть, якщо хтось із вищим балом подасть оригінали.
Коментувати
елена
як правильно написати заяву щоб забрать документи
Oliverst
Для елена: в приймальнівй комісії є зразок заяви. Якщо немає, пиши в вільній формі як звичайну заяву. будуть помилки чи неточності, тобі обов’язково вкажуть на них коли будуть прийматирозглядати заяву
Коментувати
Ірина
Я не є в числі рекомендованих ( знаходжуся в списку нижче), а мені телефонують з приймальної комісії і говорять, що я проходжу на бюджет, чи варто цьому вірити, чи не пролечу я забравши длкументи з вузу, куди вступила в 1 хвилю
lala
Для Ірина: не пролетиш
Sheldon
Для Ірина: Якщо забереш оригінали - пролетиш(там, де забереш оригінали), а шанс поступити, туди, де тебе не рекомендували менший, ніж 100% (правда він може прямувати до 100%, але ніколи не буде рівним 100%). Незважаючи на це я б ризикнув))
Коментувати
Ірина
Подала документи в НУХТ та чомусь оновлення списків після 1 хвилі не відбулося. Я була в списку 139 до першої хвилі і залишилась 139 після 1 хвилі, Хоча з 69 рекомендованих зараховано лише 15. Як це розуміти
Ольга
На сайте Министерства написано, что по истечении времени 1-ой волны люди, которые были рекомендованы, но не принесли оригиналов, должны автоматически удаляться из списков, а на их место автоматически станут те, кто был по рейтингу ниже. Но ведь в реальности ЭТО СОВСЕМ НЕ ТАК!!!!!!! Те, кто рекомендован, но не принес оригиналов до окончания 1-ой волны, почему-то продолжают находиться в этих же списках. КТО МОЖЕТ ЭТО АДЕКВАТНО ОБЪЯСНИТЬ?
Наталія
Підкажіть чому не можна зайти на офіційний сайт Харківського національного медичного університету ? Я не можу подивитися списки чи зарахована я чи ні!!
Лена
Для Наталія: http://www.knmu.kharkov.ua/index.php?option=com_content&view=category&id=12&Itemid=33&lang=uk
Коментувати
Игорь
Скажите пожалуйста,на сайте Луганський національний університет ім. Шевченка есть списки рекомендовавних к зачислению?потому что,я не могу найти.если есть,подскажите где именно.(зарание спасибо).
алла
як подивитися списки вступників?
Юлія
Для алла: на сайті вишу!
Коментувати
марина
скажіть, якщо мої оригінали вже у вузі, і я потрапляю у третю хвилю на державне, чи необхідно мені їхати туди знову ( до 10 числа) ??
Длббю
Для марина: нет
Коментувати
антон
что такое целевое направление?
марина
Для антон: направленняна навчання у даний вуз з певного (майбутнього) місця роботи.
Коментувати
Юлія
я по рейтингу 1247 на лікувальну справу у Буковинсикий медвиш!зно 686,7 чи можу я розраховувати на контракт???
Анна
Скажите пожалуйста, если ты уже есть в рейтинговых списках, и не принес оригиналы документов до 4 числа, ты вылетаешь из них?
1966
Для Анна: Если вас рекомендовали в 1-ю волну и вы до сих пор не сдали оригиналы, то вы , увы, пролетели
Анна
я есть в списке...как вы это можете объяснить?
Машуша
Анна, это значит, что как фанера над Парижем пролетела для зачисления на бюджет, но право поплатить денюжки каждый год за своё обучение и быть зачисленной на контрактной основе у тебя никто отнять не может, в особенности если учесть то, что тебя рекомендовали в !-ую волну и ты обладательница относительно высоких баллов.
Коментувати
Андрій
скажіть будьласка в списках люди які прошли наплане але подзвонили шо небудуть навчатись в тому вузі чи будуть вони викидатись на другу хвилю в список?
LM
Здравствуйте !Помогите мне , пожалуйста ! Если в ВУЗЕ для льготников даётся 4бюджетных места. 1волна прошла . Из тех 4 человек,которых рекомендовали,3 не принесли оригиналы. Но помимо этих ребят те ,которые стояли ниже в списках льготников (и которых не рекомендовали в первой волне) отнесли документы в другие ВУЗЫ. Скажите ,пожалуйста , их во второй волне рекомендуют на бюджет(как льготников) даже если они отнесли документы в другой ВУЗ ?
ааооаоа
Для LM: так
Коментувати
Настя
Целевое направление нужно было подавать сразу при подачи копий документов?
1966
Для Настя: Капец! Конечно! Они же без конкурса идут
Коментувати
SHELDON
Якщо ти здав ЗНО на 650-700 балів і хочеш поступити на державу в якийсь не дуже престижний внз - ЧИТАЙ ДАЛІ: У тебе непогані шанси пройти ПО ДОБОРУ!!! НЕ ПО КОНКУРСУ!!! (для цього просто подай оригінали документів і чекай, поки не оголосять фінальні рейтингові списки, якщо після 3-ої хвилі будуть вільні місця, то на них зарахують тих людей, які подали оригінали(але не пройшли в 1-3 хвилю) за конкурсом, тобто в кого із них більший бал, той має більше шансів)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!