Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Херсонський морський коледж рибної промисловості (099) 296-30-47
м. Херсон, вул. Грецька, 55  (карта)
http://fishers.com.ua

інформація підтверджена

Херсонський морський коледж рибної промисловості

Херсонський морський коледж рибної промисловості - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Загальна інформація

Море вабить юних, кличе до себе тих, в кого гаряче, сповнене мрій серце. Воно манить туди, далеко за обрій, стелить блакитну дорогу, хоч буває вона частенько нелегкою і тернистою. І кожного року на цей шлях ступає новий загін випускників ХМКРП, а на зміну йому приходять такі ж запальні, вольові юнаки – щирі, наївні і безпосередні, для яких, крім моря, не існує більше нічого в світі.

За 75 років свого існування коледж випустив більш ніж 20 000 спеціалістів різних професій для рибної галузі, у тому числі: техніків-технологів, рибоводів-іхтиологів, судноводіїв і механіків промислового флоту, а також 500 спеціалістів із 35 країн Азії, Африки та Латинської Америки (1963-1993 р. р). На всіх морях та океанах трудяться його колишні вихованці – нині капітани, помічники капітанів, механіки. Вони з честю несуть по морях і океанах світу добре ім’я училища.

Висококваліфікований спеціаліст рибної галузі – це основна традиційна риса нашого навчального закладу, яка була притаманна всім поколінням викладачів коледжу.

Багато випускників ХМКРП після роботи на флоті, в суднобудівництві повернулися до рідного навчального закладу і сьогодні передають свої знання і багатий життєвий досвід молоді, яка зараз навчається в коледжі.

Навчально-виховний процес

У Херсонському морехідному коледжі рибної промисловості розроблено обґрунтовану систему навчально-виховного процесу. Навчальний заклад готує спеціалістів відповідно до вимог: Міжнародної Конвенції по підготовці та дипломуванню персоналу рибодобувних суден і несенню вахти (ПДНВ 95 Р), Міжнародної Конвенції по підготовці та дипломуванню моряків і несенню вахти (ПДМНВ 78/95).

Коледж готує фахівців за кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" за такими спеціальностями:

 • Судноводіння;
 • Експлуатація суднових енергетичних установок.

Форми навчання:

 • Денна (контингент 550-600 курсантів);
 • Заочна (контингент 1000-1100 курсантів);
 • За держзамовленням і за контрактом.

 

Термін навчання в училищі:

 • 2 роки 10 місяців на базі повної середньої загальноосвітньої школи;
 • 3 роки 10 місяців на базі неповної середньої загальноосвітньої школи.

Зберігаючи надбання минулого, навчальний заклад постійно розвивається. Коледж надає освітні послуги з робочих професій "Матрос", "Моторист".

Матеріально-технічна база

Коледж розташоване в центрі міста в 4 великих корпусах загальною площею понад 20 000 кв. м. У навчальному закладі створені всі необхідні умови для навчання і побуту курсантів:

 • Понад 50 навчальних кабінетів і лабораторій з загальноосвітніх і спеціальних дисциплін;
 • 3 комп’ютерних класи, комп’ютерний центр, підключений до мережі internet;
 • Бібліотека з читальним залом;
 • Їдальня, гуртожиток, оздоровчий пункт;
 • Спортивний та актовий зали.

Курсанти здобувають морські навички на водній станції – тренажерному полігоні, обладнаному плавальним басейном та спортмайданчиками. У їхньому розпорядженні є човни, яли, мотокатер "Южанин" та багато іншого.

Під час навчання курсанти проходять плавальну практику на рибопромислових та транспортних суднах, на суднах річкового та морських портів Херсона, Миколаєва, Маріуполя, Керчі, Севастополя, Одеси, у морському порту МДЦ "Артек" та на інших підприємствах.

Курсанти мають можливість отримати найсучасніший та найвищий рівень фахової освіти за допомогою морського тренажерного центру "Марін Про Сервіс", який діє на базі ХМКРП.

Курсанти-судноводії моделюють складні умови морської навігації на сучасному навігаційному обладнанні, а курсанти - механіки на навчально-тренажерному комплексі "Суднова енергетична установка".

Педагогічний колектив коледжу активно працює над впровадженням в навчальний процес новітніх технологій навчання, підвищенням педагогічної майстерності і професіоналізму. ХМУ РП працює у світлі "Основних тенденцій щодо створення зони Європейської вищої освіти", Болонського процесу та основних напрямів підготовки суб’єктів навчального процесу в умовах кредитно-модульної системи навчання.

Використання модульно-рейтингової системи навчання допомагає поставити курсанта безпосередньо в реальні умови ринкового і технологічного процесу.

Організуючим центром методичної роботи в ХМКРП є методичний кабінет, який сприяє підвищенню науково-методичного рівня викладання всіх навчальних дисциплін, надає методичні консультації педагогічним працівникам,

В лабораторії електронавігаційних приладів сприяє всебічному підвищенню кваліфікації і професійної майстерності викладачів. У методичній роботі постійно приділяється увага вивченню і розповсюдженню кращого педагогічного досвіду. Крім традиційних форм і методів занять, широко використовуються і нетрадиційні: інтегровані і тематичні ігрові заняття, заняття-заліки, заняття-конкурси, ділові ігри, метод "мозкового штурму", заняття з опорними конспектами, серії відкритих занять.

Херсонський морський коледж рибної промисловості проводить підготовку за такими напрямами:

 • Транспорт

  • Річковий та морський транспорт

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 15.11.2019