Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Артемівське музичне училище ім. І. Карабиця (0627) 44-52-05
Донецька обл., м. Артемівськ, вул. Лермонтова 12  (карта)
http://amuz.at.ua

Артемівське музичне училище ім. І. Карабиця

Артемівське музичне училище - найстаріший в Україні та перший на Донбасі музичний навчальний заклад

Історія

Витоки Артемівського музичного училища - на початку 20 століття. У 1903 році в Бахмуті (нині Артемівськ) були створені музичні курси випускницею Віденської консерваторії Адель Давидівною Мерейнес. Курси ставили своїм завданням давати можливість бажаючим отримати музичну освіту.

У 1900 році група засновників створила музично-драматичне товариство, яке ставило за мету "сприяти розвитку музики, літератури та драматичного освіти... ". До 1910 року Бахмутське музично-драматичне товариство налічувало в своїх рядах більше 100 чоловік, серед яких були і педагоги нашого училища. Таким чином, до 1926 року були створені всі умови для створення в першого в Донбасі середнього спеціального музичного навчального закладу.

Невтомними організаторами і пропагандистами музики в місті були перші викладачі: П. Л Баєвський, І. З Ротенберг, Я. С. Мадорский, Л. Б. Французова. З творчими звітами на сцені училища виступали відомі музиканти - виконавці: співак П. Цесевич, скрипаль Фішман, композитор М. Богословський. Симфонічним оркестром училища диригував майбутній Народний артист СРСР Натан Рахлін.

До 1959 року училище і музична школа складали одне ціле, розміщувалися в одній будівлі і очолювалися одним керівництвом.

В даний час училищем керує В. В. Паржіцкій.

На сьогоднішній день в Артемівському музичному училищі працює 5 предметно-циклових комісій: фортепіано, струнних інструментів, духових та ударних інструментів, народних інструментів, а також диригентсько-хорова предметно-циклова комісія.

У 2002 році колектив Артемівського музичного училища виступив з ініціативою про присвоєння навчальному закладу імені свого видатного випускника - Івана Федоровича Карабиця з метою увічнення його пам'яті. У лютому відповідне розпорядження кабінету міністрів України було підписано.

У 2003 році у педагогів-піаністів народилася ідея проведення конкурсів української фортепіанної музики імені І. Карабиця.

З 1986 року в училищі веде роботу громадський музей, в якому зберігаються багатющі матеріали з історії навчального закладу, про його видатних випускників.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014