Артемівське музичне училище - найстаріший в Україні та перший на Донбасі музичний навчальний заклад
Історія
Витоки Артемівського музичного училища - на початку 20 століття. У 1903 році в Бахмуті (нині Артемівськ) були створені музичні курси випускницею Віденської консерваторії Адель Давидівною Мерейнес. Курси ставили своїм завданням давати можливість бажаючим отримати музичну освіту.
У 1900 році група засновників створила музично-драматичне товариство, яке ставило за мету "сприяти розвитку музики, літератури та драматичного освіти... ". До 1910 року Бахмутське музично-драматичне товариство налічувало в своїх рядах більше 100 чоловік, серед яких були і педагоги нашого училища. Таким чином, до 1926 року були створені всі умови для створення в першого в Донбасі середнього спеціального музичного навчального закладу.
Невтомними організаторами і пропагандистами музики в місті були перші викладачі: П. Л Баєвський, І. З Ротенберг, Я. С. Мадорский, Л. Б. Французова. З творчими звітами на сцені училища виступали відомі музиканти - виконавці: співак П. Цесевич, скрипаль Фішман, композитор М. Богословський. Симфонічним оркестром училища диригував майбутній Народний артист СРСР Натан Рахлін.
До 1959 року училище і музична школа складали одне ціле, розміщувалися в одній будівлі і очолювалися одним керівництвом.
В даний час училищем керує В. В. Паржіцкій.
На сьогоднішній день в Артемівському музичному училищі працює 5 предметно-циклових комісій: фортепіано, струнних інструментів, духових та ударних інструментів, народних інструментів, а також диригентсько-хорова предметно-циклова комісія.
У 2002 році колектив Артемівського музичного училища виступив з ініціативою про присвоєння навчальному закладу імені свого видатного випускника - Івана Федоровича Карабиця з метою увічнення його пам'яті. У лютому відповідне розпорядження кабінету міністрів України було підписано.
У 2003 році у педагогів-піаністів народилася ідея проведення конкурсів української фортепіанної музики імені І. Карабиця.
З 1986 року в училищі веде роботу громадський музей, в якому зберігаються багатющі матеріали з історії навчального закладу, про його видатних випускників.