Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(0462) 670-207, 95-55-58, 67-38-06 м. Чернігів, вул. Одинцова 25 (карта) http://chrmt.inf.ua |
Чернігівський радіомеханічний технікум
Чернігівський радіомеханічний технікум - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації
Чернігівський радіомеханічний технікум (ЧРМТ) був створений наказом Міністерства загального машинобудування і почав роботу 1 вересня 1967 року як філія Київського радіомеханічного технікуму.
Важливу роль у становленні навчального закладу відіграв перший його керівник - Лещенко Віталій Федорович. На той час технікум готував фахівців зі спеціальностей "Автоматика та телемеханіка", "Планування промислових підприємств", "Обробка металів різанням".
У 1971 році в навчальному закладі відкривається нова спеціальність "Виробництво мікроелектронних пристроїв", яка була гостро необхідна Чернігівському радіоприладному заводу.
З 1972 по 1982 рік колектив технікуму очолював Чміль Владлен Антонович, який зробив великий внесок у розвиток навчально-виховного процесу. Згідно з наказом Міністерства галузі від 2 грудня 1974 року технікум реорганізовується в самостійний вечірній Чернігівський радіомеханічний технікум. А з 1 вересня 1978 року починається підготовка фахівців і на денному відділенні зі спеціальностей: "Обробка металів різанням", "Виробництво мікроелектронних пристроїв".
Слід також визначити роботу Бєлих Валерія Васильовича, який очолював педагогічний колектив з 1982 по 1996 роки.
У 1990 році технікум почав готувати фахівців зі спеціальностей: "Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях", "Технічне обслуговування верстатів з програмним управлінням та роботехнічних комплексів", "Виробництво виробів електронної техніки". Ці спеціальності користувались великим попитом серед підприємств України.
З 1995 року вечірнє відділення замінюється заочним і готує фахівців з усіх напрямків.
У 1996 році колектив технікуму очолив Радченко Віктор Миколайович. В умовах розбудови незалежної Української держави перед педагогічним колективом технікуму стоять відповідальні завдання. Вони пов'язані з необхідністю підвищення якості підготовки спеціалістів і відкриттям нових, потрібних у наш час спеціальностей. З цією метою в технікумі проводиться перепрофілювання, відкриваються нові спеціальності, яких потребують галузі народного господарства. Це "Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів", "Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв", "Економіка підприємства".
З 1 вересня 2002 року технікум починає готувати фахівців зі спеціальності "Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем і мереж".
В зв'язку зі зрушеннями в економіці Чернігівського регіону виникла потреба знову готувати фахівців за спеціальністю "Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях". Тому з 1 вересня 2004 року технікум відкриває спеціальність "Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях" та нову спеціальність "Обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів".
Слід відзначити високі кількісні та якісні показники навчально-виховного процесу, які досягнуті завдяки створеному кадровому та матеріально-технічному потенціалу. В технікумі працюють спеціалізовані предметні кабінети і лабораторії, оснащені сучасною технікою та приладами. Заняття зі студентами проводять висококваліфіковані спеціалісти, майстри своєї справи.
У технікумі проводиться плідна робота щодо підвищення кваліфікації викладачів, зокрема молодих, надається відповідна допомога. З цією метою у технікумі була створена і вже кілька років активно працює "Школа педагогічної майстерності". Щороку проводяться педагогічні читання, конкурси на кращу методичну розробку року. Тільки за останній час розроблено близько 600 методичних посібників для викладачів і студентів, впроваджуються новітні технології навчання.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 20.10.2014