Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Харківський автомобільно-дорожній технікум (057) 337-84-07, 337-94-92, 337-90-67
м. Харків, вул. Котельниківська 3  (карта)
http://hadt.kharkov.ua

Харківський автомобільно-дорожній технікум

Харківський автомобільно-дорожній технікум - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Технікум створено розпорядженням по Центральному управлінню шосейних і ґрунтових доріг і автомобільного транспорту при РНК УРСР на базі автотракторної профшколи у жовтні 1929 року. У той час адресою технікуму була вулиця Конюшенна, 84.

Спеціалістів готували на двох відділеннях: механічному та дорожньому. Силами викладачів і студентів було обладнано низку лабораторій і кабінетів (автолабораторію, автокабінет, електротехнічну, технологічну і хімікотехнологічну лабораторії, кабінет технічного креслення, військовий кабінет, фізичний кабінет, економічний і географічний кабінет).

В навчальному процесі велика увага приділялася вивченню слюсарної справи, роботі на верстатах, керуванню автомобілями і тракторами. Всі учні отримували право на керування автомобілем і трактором, розряди слюсарів і верстатників. У навчальних майстернях студенти механічного відділення робили складні і дефіцитні запчастини для тракторів і автомобілів. Власними силами у слюсарних та токарних майстернях з браку ХТЗ зібрали два трактори, реставрували три автомобілі.

За високі досягнення у науковому та технічному забезпеченні навчального процесу Український науково-дослідний автодорожній інститут робить науково-дослідну автолабораторію технікуму своєю єдиною в Україні філією.

У 1931 році державний план набору складав 210 осіб денного відділення (з них дорожньо-будівельне відділення – 35 осіб, дорожньо-ґрунтове відділення – 35 осіб, автоексплуатаційне відділення – 70 осіб, автомеханічне відділення – 35 осіб, дорожньо-механічне відділення – 35 осіб) та 100 осіб – вечірнього відділення.

Перший випуск механіків з автомобілів і тракторів відбувся у червні 1931 року, а в 1932 році – перший випуск дорожньо-будівельного відділення.

Робота педагогічного колективу на чолі з директором Варичем Петром Федотовичем заслужено отримала високу оцінку – наказом Центрального Всесоюзного комітету шосейних та ґрунтових доріг і автомобільного транспорту від 10 грудня 1932р., навчальний заклад було визнано поряд з Московським автодорожнім технікумом опорним закладом в системі Центрального управління дорожнього транспорту СРСР. Чимало планів і сподівань на подальший розвиток технікуму були перервані Великою Вітчизняною Війною.

Після визволення Харкова, коли наше місто ще лежало у руїнах, у зв’язку з великою потребою у фахівцях, за наказом Народного комісара автомобільного транспорту УРСР від 12.08. 1944 року "Про відновлення автогосподарств і промислових підприємств Наркомату автотранспорту УРСР" ми відновлюємо свою діяльність як Харківський автотранспортний технікум.

Зрозумілі ті труднощі, які постали перед навчальним закладом, що відроджувався. Всі спроби підібрати незруйновану споруду завершилися залом кінотеатру "Спорт". У глядацькому залі спорудили перегородку і змайстрували з дошок столи та лави. До занять приступила група з 17 студентів. Очолював технікум Н. П. Братерський.

Адреса технікуму неодноразово змінювалась – це і гуртожиток радпартшколи по вул. Чернишевського, 31, будинок колишніх товарних складів по вул. Енгельса, 19, адміністративний корпус автоколони 20664 по вул. Ботанічній. У 1955 році технікум знову перейменований у автомобільно-дорожній. У 1968 році завдяки зусиллям директора ХАДТ Є. Ф. Федорова, технікум розмістився у новобудові по вул. Котельниківській, 3. У 1998 році в місті Лозовій Харківської області відкрита філія ХАДТ

Викладачі технікуму неодноразово були номінантами обласних науково-методичних конференцій, виставок, конкурсів "Вища школа Харківщини – кращі імена", їх науково-методичні розробки відзначені дипломами та грамотами різних ступенів.

За всю історію свого існування наш технікум підготував 35 тис. висококваліфікованих фахівців з спеціальностей:

 • "Техніки-механіки автомобільної справи",
 • "Дорожнє будівництво",
 • "Техніки з ремонту і експлуатації автосправи",
 • "Ремонт і експлуатація автомобілів",
 • "Технічне обслуговування і ремонт автомобілів",
 • "Експлуатація автомобільного транспорту",
 • "Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання",
 • "Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів",
 • "Організація і регулювання дорожнього руху",
 • "Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів",
 • "Будівництво мостів та інших штучних споруд",
 • "Економіка підприємства",
 • "Бухгалтерський облік",
 • "Правознавство".

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014

Рейтинг
5
Рейтинг: 5 з 5 на основі 1 оцінок.

Відгуки про Харківський автомобільно-дорожній технікум

Р С
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!