Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Сумський кооперативний технікум (0542) 22-36-60
м. Суми, вул. Троїцька 37  (карта)
http://skt.inf.ua

Сумський кооперативний технікум

Сумський кооперативний технікум - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

1 вересня 1965 року Сумський кооперативний технікум відкрив свої двері і прийняв перших 270 студентів денного відділення та 250 – заочного відділення.

Сумський кооперативний технікум почав свою діяльність згідно постанови правління Укоопспілки № 58 від 8 лютого 1965 року. За 40 років навчальний заклад пройшов гідний шлях розвитку і становлення.

В 1965 році був зданий в експлуатацію навчальний корпус площею 4319 м2, побудований за кошти Сумської облспоживспілки. Головою правління на той час був Чеканський Михайло Олександрович, який приклав багато зусиль для того, щоб споживча кооперація області мала свій навчальний заклад для підготовки фахівців. В навчальному корпусі технікуму тоді було 11 аудиторій, спортивний та актовий зали, бібліотека, їдальня та 2 навчальних магазини. В 1967 році було введено в експлуатацію гуртожиток на 400 місць, де один поверх був задіяний в учбові аудиторії.

За цей час підготовлено понад 20 000 фахівців, які трудяться в системі споживчої кооперації та інших галузях народного господарства.

Багато із випускників технікуму працюють в системі споживчої кооперації області.

Комплектування педагогічного колективу технікуму почалося з 1965 року.

В цей рік педагогічний колектив складався із 30 викладачів, із них 14 спеціалістів та 16 викладачів загальноосвітніх дисциплін. Великий вклад в розвиток технікуму та покращення навчально-виховного процесу внесли перші викладачі. Викладачі спецдисциплін були переведені в основному із Лебединського кооперативного училища.

Основними джерелами формування педагогічного колективу технікуму були педагогічний факультет Московського кооперативного інституту та Львівський торгово-економічний інститут, а починаючи з 1977 року – Полтавський кооперативний інститут.

В перші роки роботи технікуму більшість викладачів були молоді за віком та з малим педагогічним стажем. Тому адміністрація технікуму почала велику роботу по вихованню педагогічної майстерності у молодих викладачів. Працювало методичне об'єднання викладачів, на якому проводився обмін досвідом, вивчали і розповсюджували досвід кращих викладачів технікуму, систематично проводилися показові відкриті уроки і виховні години.

Становлення навчально-виховної і методичної роботи в колективі припадає на період 1972-1980 роки, коли учбова робота була в руках Соломко З. С. - завуча технікуму, Щербакової Алли Євгенівні – зав. економ. відділенням, Гончаренко Г. М. – зав. товарознавчим відділенням. Це викладачі, які прийшли в колектив з практичної роботи, мали великий педагогічний такт, любили студентів і відзначились вимогливістю і зуміли згуртувати колектив на вирішення важливих завдань з виховання молодого покоління.

Чим технікум краще за університет?

Навчання в вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації (технікуми, коледжі) має ряд переваг у порівнянні з навчанням у ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації (інститути, університети, академії), а саме:

Потреба ринку. Ринок потребує фахівців і менеджерів нижчої і середньої ланки, тобто фахівців, яких готують саме в технікумах і коледжах. В той же час, на сьогодні ринок перенасичений пропозицією випускників академій і університетів - підприємства не в змозі працевлаштувати всіх бакалаврів, спеціалістів і магістрів - немає потреби.

Вартість навчання. В технікумах і коледжах вона значно нижча ніж в університетах і академіях. Фактично, випускнику технікуму знадобиться рік (менше терміну навчання), щоб заробити суму, яка була витрачена на навчання. В той же час, випускнику університету з дипломом бакалавра на це знадобиться понад 5 років, а випускнику медичного університету - не вистачить і життя!

Орієнтир на практику. Студенти технікумів за час навчання перебувають 4-5 місяців на практиці. До одержання диплому, вони мають солідний багаж практичних навичок та вмінь. В той же час, в університеті, студент, одержуючи диплом бакалавра, за 4 роки навчання і дня не був на діючому підприємстві.

Легкий старт в трудове життя. Диплома технікуму достатньо для початку своєї трудової діяльності. І поки однолітки навчаються в університеті, випускники технікуму вже працюють, будують свою кар'єру, і, дуже часто, поєднують це з навчанням на заочному відділенні університету.

Наступність освіти. Випускник технікуму має можливість вступити до університету на старший курс і за 2-2,5 роки одержати диплом бакалавра.

Вчимось як у школі. Навчально-виховний процес дуже близький до шкільного. Тому, період адаптації нових студентів не займе багато часу, а протягом всього терміну навчання вони відчуватимуть батьківське ставлення і турботу з боку працівників навчального закладу.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014