Osvita.ua Вища освіта Довідник коледжів Індустріально-педагогічний технікум КІСумДУ

Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Індустріально-педагогічний технікум КІСумДУ (05447) 2-34-30
Сумська обл., м. Конотоп, вул. М. Немолота 12  (карта)
http://www.kipt.sumdu.edu.ua/

Індустріально-педагогічний технікум КІСумДУ

Індустріально-педагогічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Історія технікуму починалася в післявоєнні роки, коли зруйнована і збуджена завданнями на відродження держава відчула гостру потребу в кваліфікованих спеціалістах. Рішенням ЦККП (б) У і РНКУРСР від 26 вересня 1945 р. засновано Сумський технікум сільськогосподарського будівництва з розташуванням в м. Конотопі. Виконуючим обов’язки директора технікуму був призначений Пономаренко Ю. М. (1945-1947).

3 червня 1947 р. за наказом Міністра вищої освіти УРСР від 16.05. 1947 р. № 248 і наказом Відомства в справах сільського колгоспного господарства УРСР від 3.06. 1947 р. № 251 Сумський технікум сільськогосподарського будівництва було перейменовано в Конотопський технікум сільського господарства. Його директором призначено Дряпака М. О. (1947-1976).

Перший випуск молодих спеціалістів техніків-будівельників відбувся у грудні 1949 року, а техніків-технологів – у 1950 році.

В 1953 р., у зв’язку з ліквідацією управління у справах сільського і колгоспного будівництва при Раді Міністрів УРСР, всі технікуми сільгоспбудівництва передали Міністерству сільського господарства УРСР із збереженням профілю. Через рік Конотопський технікум було передано міністерству міського і сільського будівництва СРСР. Наказом Міністра міського і сільського будівництва УРСР № 426 від 07.09. 1955 р. Конотопський технікум сільськогосподарського будівництва перейменовано з 01.09. 1955 р. в Конотопський будівельний технікум з основною спеціальністю "Промислове і цивільне будівництво" (ПЦБ).

В державі постійно проводилася реорганізація управління народним господарством і замість галузевих міністерств і відомств організовані Ради народного господарства. Технікум передається в відомство Харківського Раднаргоспу. Розпорядженням відділу кадрів і навчальних закладів Харківського Раднаргоспу № 07/2153 від 11.10. 1957 р. філіал вечірнього технікуму при заводі "КЕМЗ" передається технікуму.

Постановою Ради народного господарства Харківського економічного адміністративного району № 290 від 04.09. 1959 р. Конотопський будівельний технікум перейменовується в Конотопський індустріальний технікум. За проханням директора заводу "КЕМЗ" тов. Зайцева В. І. і головного інженера тов. Барзиловича профіль технікуму було змінено і введено такі нові спеціальності:

 • "Виробництво апаратури автоматики і телемеханіки";
 • "Електроапаратобудівництво";
 • "Обробка металів різанням";
 • "Гірниче машинобудівництво" (враховуючи потреби міста, ця спеціальність була відкрита на вечірньому відділенні).

В 1965 р. згідно постанови Ради Міністрів СРСР від 17.12. 1965 р. № 1089 Конотопський індустріальний технікум переданий до відомства Міністерства електротехнічної промисловості СРСР. Базовим підприємством технікуму став Київський завод реле і автоматики, а в 1967 р. – в Києві на базі заводу було відкрито філіал Конотопського індустріального технікуму.

Для забезпечення регіону інженерно-педагогічними кадрами та розширення мережі закладів професійно-технічної освіти наказом Ради Міністрів СРСР з профтехосвіти № 132/404 від 27.11. 1970 р. технікум передано Держкомітету з профтехосвіти СРСР. Так розпочинається історія технікуму в системі педагогічної освіти держави.

Наказом Держкомітету з профтехосвіти від 28.04. 1971 р. № 47 Конотопський індустріальний технікум перейменовується в Конотопський індустріально-педагогічний технікум Державного комітету Ради Міністрів СРСР по профтехосвіті. Основним завданням закладу стала підготовка майстрів виробничого навчання з нових спеціальностей:

 • "Промислове і цивільне будівництво";
 • "Електроустаткування промислових підприємств та установок";
 • "Механізація сільського господарства".

З 1976 р. по 1978 р. технікум очолював Рудаков О. М. В цей період в технікумі навчалися іноземні студенти з Монголії, Куби, Алжиру, В’єтнаму.

З 1979 р. по 1996 р. навчальний заклад очолював Калініченко В. Ф. Саме тоді оновлюється матеріально-технічна база; кабінети, лабораторії оснащуються сучасним обладнанням, технічними засобами, дидактичними матеріалами; авто-тракторний парк комплектується новою сучасною технікою. Розширюється сфера культурно-масової роботи: духовий оркестр, вокально-інструментальний ансамбль, гуртки технічної творчості, художньої самодіяльності, спортивні секції. За досягнення і успіхи у підготовці фахівців у 1995 р. технікум було нагороджено почесною грамотою Міністерства освіти.

Нині технікум очолює директор Бендерський Михайло Ананійович (з 1996).

Перебудова в державі, реформування в освіті вимагали наполегливої праці по ствердженню та розвитку навчального закладу. Директор технікуму і завуч Білик Л. Г. спрямовують діяльність педагогічного колективу враховуючи вимоги перебудови системи освіти. Як наслідок: розширюється спеціалізація "Професійного навчання" ліцензуються спеціальності:

 • "Зварювальне виробництво" 1997 р.
 • "Механізація сільського господарства" 2000 р.
 • "Будівництво та експлуатація будівель і споруд" 2000 р.

відкриваються нові спеціальності:

 • "Економіка підприємства" 1999 р.
 • "Фінанси" 2000 р.
 • "Програмування" 2005 р.
 • "Соціальна робота" 2006 р.
 • заочна форма навчання за спеціальністю "Механізація сільського господарства" (1999 р.).

У нових соціально-економічних умовах зростають вимоги до рівня культури й організації педагогічної праці майстра виробничого навчання, підвищується потреба підготовки спеціалістів з нових напрямків інтегрованих професій для роботи в професійно-технічних училищах. Виходячи з цих завдань, педагогічний колектив Конотопського індустріально-педагогічного технікуму, спрямовує свою діяльність на забезпечення високого рівня підготовки майбутніх майстрів виробничого навчання, їх конкурентоспроможності, мобільності, творчої активності в умовах ринкової економіки.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 30 від 19.01. 2004 року, 2.02. 2004 Індустріально-педагогічний технікум реорганізовано в Індустріально-педагогічний технікум шляхом приєднання до Конотопського інституту Сумського державного університету.

Контингент студентів технікуму формується на основі базової середньої освіти, повної загальної середньої освіти з числа учнів шкіл м. Конотоп та області; випускників ПТУ з 15 регіонів України.

Практичне навчання студентів ІПТ КІ Сум ДУ проходить на базових підприємствах міста та Конотопського району з якими укладені довгострокові договори на проходження практик. Випускники проходять практику на підприємствах куди направляються на роботу з метою адаптації до виробництва.

Індустріально-педагогічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету за більше, ніж 6,5 десятиліть свого існування пройшов складний і почесний шлях. Сьогодні це державний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, який випускає спеціалістів за 10 спеціальностями та напрямками, головним завданням якого є підготовка, згідно з державним замовленням і договірними зобов’язаннями малої спеціалізації для фахівців різних сфер промислового комплексу, сільського господарства та системи професійно-технічної освіти. Технікум став одним з провідних закладів з підготовки майстрів виробничого навчання.

За вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України, технікум нагороджується у 2009 році Дипломом "Флагмани освіти і науки України".

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!