Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Індустріально-педагогічний технікум КІСумДУ (05447) 2-34-30
Сумська обл., м. Конотоп, вул. М. Немолота 12  (карта)
http://www.kipt.sumdu.edu.ua/

Індустріально-педагогічний технікум КІСумДУ

Індустріально-педагогічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Історія технікуму починалася в післявоєнні роки, коли зруйнована і збуджена завданнями на відродження держава відчула гостру потребу в кваліфікованих спеціалістах. Рішенням ЦККП (б) У і РНКУРСР від 26 вересня 1945 р. засновано Сумський технікум сільськогосподарського будівництва з розташуванням в м. Конотопі. Виконуючим обов’язки директора технікуму був призначений Пономаренко Ю. М. (1945-1947).

3 червня 1947 р. за наказом Міністра вищої освіти УРСР від 16.05. 1947 р. № 248 і наказом Відомства в справах сільського колгоспного господарства УРСР від 3.06. 1947 р. № 251 Сумський технікум сільськогосподарського будівництва було перейменовано в Конотопський технікум сільського господарства. Його директором призначено Дряпака М. О. (1947-1976).

Перший випуск молодих спеціалістів техніків-будівельників відбувся у грудні 1949 року, а техніків-технологів – у 1950 році.

В 1953 р., у зв’язку з ліквідацією управління у справах сільського і колгоспного будівництва при Раді Міністрів УРСР, всі технікуми сільгоспбудівництва передали Міністерству сільського господарства УРСР із збереженням профілю. Через рік Конотопський технікум було передано міністерству міського і сільського будівництва СРСР. Наказом Міністра міського і сільського будівництва УРСР № 426 від 07.09. 1955 р. Конотопський технікум сільськогосподарського будівництва перейменовано з 01.09. 1955 р. в Конотопський будівельний технікум з основною спеціальністю "Промислове і цивільне будівництво" (ПЦБ).

В державі постійно проводилася реорганізація управління народним господарством і замість галузевих міністерств і відомств організовані Ради народного господарства. Технікум передається в відомство Харківського Раднаргоспу. Розпорядженням відділу кадрів і навчальних закладів Харківського Раднаргоспу № 07/2153 від 11.10. 1957 р. філіал вечірнього технікуму при заводі "КЕМЗ" передається технікуму.

Постановою Ради народного господарства Харківського економічного адміністративного району № 290 від 04.09. 1959 р. Конотопський будівельний технікум перейменовується в Конотопський індустріальний технікум. За проханням директора заводу "КЕМЗ" тов. Зайцева В. І. і головного інженера тов. Барзиловича профіль технікуму було змінено і введено такі нові спеціальності:

 • "Виробництво апаратури автоматики і телемеханіки";
 • "Електроапаратобудівництво";
 • "Обробка металів різанням";
 • "Гірниче машинобудівництво" (враховуючи потреби міста, ця спеціальність була відкрита на вечірньому відділенні).

В 1965 р. згідно постанови Ради Міністрів СРСР від 17.12. 1965 р. № 1089 Конотопський індустріальний технікум переданий до відомства Міністерства електротехнічної промисловості СРСР. Базовим підприємством технікуму став Київський завод реле і автоматики, а в 1967 р. – в Києві на базі заводу було відкрито філіал Конотопського індустріального технікуму.

Для забезпечення регіону інженерно-педагогічними кадрами та розширення мережі закладів професійно-технічної освіти наказом Ради Міністрів СРСР з профтехосвіти № 132/404 від 27.11. 1970 р. технікум передано Держкомітету з профтехосвіти СРСР. Так розпочинається історія технікуму в системі педагогічної освіти держави.

Наказом Держкомітету з профтехосвіти від 28.04. 1971 р. № 47 Конотопський індустріальний технікум перейменовується в Конотопський індустріально-педагогічний технікум Державного комітету Ради Міністрів СРСР по профтехосвіті. Основним завданням закладу стала підготовка майстрів виробничого навчання з нових спеціальностей:

 • "Промислове і цивільне будівництво";
 • "Електроустаткування промислових підприємств та установок";
 • "Механізація сільського господарства".

З 1976 р. по 1978 р. технікум очолював Рудаков О. М. В цей період в технікумі навчалися іноземні студенти з Монголії, Куби, Алжиру, В’єтнаму.

З 1979 р. по 1996 р. навчальний заклад очолював Калініченко В. Ф. Саме тоді оновлюється матеріально-технічна база; кабінети, лабораторії оснащуються сучасним обладнанням, технічними засобами, дидактичними матеріалами; авто-тракторний парк комплектується новою сучасною технікою. Розширюється сфера культурно-масової роботи: духовий оркестр, вокально-інструментальний ансамбль, гуртки технічної творчості, художньої самодіяльності, спортивні секції. За досягнення і успіхи у підготовці фахівців у 1995 р. технікум було нагороджено почесною грамотою Міністерства освіти.

Нині технікум очолює директор Бендерський Михайло Ананійович (з 1996).

Перебудова в державі, реформування в освіті вимагали наполегливої праці по ствердженню та розвитку навчального закладу. Директор технікуму і завуч Білик Л. Г. спрямовують діяльність педагогічного колективу враховуючи вимоги перебудови системи освіти. Як наслідок: розширюється спеціалізація "Професійного навчання" ліцензуються спеціальності:

 • "Зварювальне виробництво" 1997 р.
 • "Механізація сільського господарства" 2000 р.
 • "Будівництво та експлуатація будівель і споруд" 2000 р.

відкриваються нові спеціальності:

 • "Економіка підприємства" 1999 р.
 • "Фінанси" 2000 р.
 • "Програмування" 2005 р.
 • "Соціальна робота" 2006 р.
 • заочна форма навчання за спеціальністю "Механізація сільського господарства" (1999 р.).

У нових соціально-економічних умовах зростають вимоги до рівня культури й організації педагогічної праці майстра виробничого навчання, підвищується потреба підготовки спеціалістів з нових напрямків інтегрованих професій для роботи в професійно-технічних училищах. Виходячи з цих завдань, педагогічний колектив Конотопського індустріально-педагогічного технікуму, спрямовує свою діяльність на забезпечення високого рівня підготовки майбутніх майстрів виробничого навчання, їх конкурентоспроможності, мобільності, творчої активності в умовах ринкової економіки.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 30 від 19.01. 2004 року, 2.02. 2004 Індустріально-педагогічний технікум реорганізовано в Індустріально-педагогічний технікум шляхом приєднання до Конотопського інституту Сумського державного університету.

Контингент студентів технікуму формується на основі базової середньої освіти, повної загальної середньої освіти з числа учнів шкіл м. Конотоп та області; випускників ПТУ з 15 регіонів України.

Практичне навчання студентів ІПТ КІ Сум ДУ проходить на базових підприємствах міста та Конотопського району з якими укладені довгострокові договори на проходження практик. Випускники проходять практику на підприємствах куди направляються на роботу з метою адаптації до виробництва.

Індустріально-педагогічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету за більше, ніж 6,5 десятиліть свого існування пройшов складний і почесний шлях. Сьогодні це державний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, який випускає спеціалістів за 10 спеціальностями та напрямками, головним завданням якого є підготовка, згідно з державним замовленням і договірними зобов’язаннями малої спеціалізації для фахівців різних сфер промислового комплексу, сільського господарства та системи професійно-технічної освіти. Технікум став одним з провідних закладів з підготовки майстрів виробничого навчання.

За вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України, технікум нагороджується у 2009 році Дипломом "Флагмани освіти і науки України".

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014