Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Харківський базовий медичний коледж № 1 (057) 706-39-66
м. Харкiв, вул. Революцiї 3  (карта)
http://hbmk.org.ua

Харківський базовий медичний коледж № 1

Харківський базовий медичний коледж № 1 – один з найстаріших вищих медичних навчальних закладів І рівня акредитації в Україні

Історія

Харківський базовий медичний коледж № 1 є правонаступником фельдшерської школи, створеної в м. Харкові у 1845 році.

В період Великої Вітчизняної війни лікарня і фельдшерська школа були зруйновані. Відновила свою діяльність фельдшерська школа в 1943 році після визволення міста Харкова, об’єднавшись з фельдшерсько-акушерською школою № 2 (вул. Пушкінська, 27).

З 1946 року Харківська фельдшерсько-акушерська школа працює в будинку по вулиці Революції, 3, який займає і зараз. В 1954 році школа отримала нову назву – медичне училище № 1 і стає базовим для всіх медичних училищ Харківського регіону. У 2006 році медичне училище перейменовується у Харківський базовий медичний коледж № 1.

Загальна інформація

Сьогодні коледж є багатопрофільним учбовим закладом, який має ліцензію на право здійснення освітньої діяльності за І рівнем акредитації на підготовку молодших спеціалістів за фахом:

  • 5.12010101 "Лікувальна справа" – "фельдшер";
  • 5.12010102 "Сестринська справа" – "медична сестра";
  • 5.12010201 "Лабораторна діагностика" – "фельдшер-лаборант";
  • 5.12010103 "Медико-профілактична справа" – "санітарний фельдшер";
  • 5.12010105 "Акушерська справа" – "акушерка".

З 2006 року розпочата навчальна діяльність за ІІ освітньо-кваліфікаційним рівнем зі спеціальності "Сестра медична – бакалавр", з 2009 року — зі спеціальності "Медичний лаборант - бакалавр".

Харківський базовий медичний коледж № 1 вперше в Україні здійснює підготовку зі спеціальності "Лікувальна справа" (фельдшер) зі спеціалізацією "Народна та нетрадиційна медицина". До курсу входить поглиблене вивчення акупунктури, фітотерапії, гомеопатії, біоенергетики, масажу та мануальної терапії. Одержана підготовка дає можливість працевлаштування у центрах народної та нетрадиційної медицини чи отримання власної ліцензії на здійснення практики.

З січня 2007 року в коледжі відкрито відділення післядипломної освіти з підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів.

Матеріально-технічна база

Коледж має достатньо потужну матеріально-технічну базу. Підготовка фахівців здійснюється в кабінетах, лабораторіях, розміщених у двох навчальних корпусах загальною площею 6797 м2.

Для проведення теоретичних і практичних занять в навчальних корпусах коледжу створено 32 кабінети, 19 лабораторій та 11 навчальних кімнат на базах лікувально-профілактичних установ м. Харкова, які обладнані відповідно до типового табелю і норм оснащення кабінетів та лабораторій на рівні сучасних вимог підготовки спеціалістів.

Функціонує власна клінічна база – Центр народної та нетрадиційної медицини "Арата", покликаний надати максимальну можливість практичної роботи студентів та слухачів курсів підвищення кваліфікації з таких галузей як акупунктура, герудотерапія, масаж та мануальні практики, тощо.

Працює створений в навчальному корпусі № 2 навчально-діагностичний центр для підготовки фахівців зі спеціальності "Лабораторна діагностика", в структуру якого входять лабораторії: клінічних методів дослідження; клінічної біохімії; медичної паразитології з ентомологією; гістологічна лабораторія з технікою гістологічних досліджень та бактеріологічна.

Створений центр дає змогу забезпечити високий рівень професійної підготовки з підвищення кваліфікації лаборантів та фельдшерів-лаборантів. На базі коледжу проведено три Всеукраїнські конкурси фахової майстерності студентів медичних коледжів за спеціальністю "Лабораторна діагностика"

В коледжі створена лабораторія "Медичні комп’ютерні системи і технології" з підключенням до системи Іntеrnеt.

Забезпечення навчального процесу

У коледжі працює висококваліфікований педагогічний персонал: всього – 114 викладачів, штатних – 93 викладача, сумісників – 21 викладач.

Серед них: 41 – викладачів вищої категорії, 3 – кандидати медичних наук, 2 – викладача-аспіранта, 9 – викладачів-методистів, 1 – магістр медицини, 2 – магістри хімії; 4 – магістри управління навчальними закладами, 9 – старших викладачів.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014