Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Рівненський базовий медичний коледж (0362) 22-69-58, 23-00-89
м. Рівне, вул. Мірющенка 53  (карта)
http://www.mcollege.rv.ua

Рівненський базовий медичний коледж

Рівненський державний базовий медичний коледж є одним із перших в області серед закладів І-ІІ рівня акредитації

Історія

Цікавим історичним фактом становлення медичної освіти на Рівненщині було існування "Школи фельдшерів", започаткованої за більшовицької окупації на Волині 1939-1941 років у Рівному, проіснувала майже два роки і була знищена війною. Але певний етап милосердної діяльності людей медицини залишив свій неповторний релікт.

Критичний на той час, майже катастрофічний брак медичного персоналу на Волині, з примусу вивезений до Сибіру більшовиками і винищений війною, призвів до необхідності того, що восени 1941 року в м. Рівне було організовано "Школу медсестер". Пристосовуючись до своєрідних умов військового часу, розроблено таку програму навчання й виховання учениць школи, щоб підготувати сестру - універсалку, яка б уміла не тільки виконати свою роботу, а часто й замінити лікаря, акушерку, гігієністку, а при потребі - стати на захист Вітчизни.

Тому у програмі навчання особливою увагою були визначені українознавчі предмети і медичні дисципліни. Така підготовка давала кваліфікацію: медична сестра, акушерка і гігієністка. Програма навчання розрахована на 3 роки, а практична підготовка проходила у шпиталях міста, влітку - в сільських шпиталях і амбулаторіях.

Навчання в школі давалося важко, бо бракувало приміщень, інструментів, обладнання, викладачів. Тільки в першу зиму школа 4 рази змінювала своє приміщення. Велику допомогу школі надавала організаційний референт Червоного Хреста в Рівному Харитя Кононенко. Вона підшуковувала викладачів, організувала безкоштовну їдальню та гуртожиток для найбідніших учениць школи.

Весною 1942 року німці, закривши всі навчальні заклади міста, планували закрити і "Школу медсестер", як непотрібну, а молодь - вислати до Німеччини на роботу. Але все ж таки в січні-лютому 1943 року успішно закінчили науку 25 учениць, із них 17 українок. Майже всі отримали роботу в шпиталях та амбулаторіях Рівного.

Переслідування спонукали директора Рівненської "Школи медсестер" (він же директор хірургічної лікарні міста) лікаря-хірурга Дмитра Саєнка зникнути в лісі, перейшовши до відділів УПА, і забравши хірургічний інструментарій та хірургічну обслугу з числа випускників.

Згодом "до лісу" пішли 15 випускниць школи теж допомагати пораненим, часом перевозити їх до лікарні міста. Це було великим ризиком, адже німці розстрілювали кожного підозрюваного. Загинула сестра Федотівна і декілька молодих учениць школи. Важка сторінка буремного лихоліття гартувала справжній арсенал майбутніх медиків, для яких вибір професії означав віддане служіння рідній Батьківщині.

Але історія сьогоднішнього медичного коледжу розпочалася з першого повоєнного року, коли на основі розпорядження Наркому охорони здоров’я колишньої УРСР від 28 травня 1945 року №23318 у приміщенні пологового будинку, що на вулиці Соборній, було відкрито Рівненську фельдшерсько-акушерську школу для підготовки медичних спеціалістів середньої ланки. Першим директором Рівненської фельдшерсько-акушерської школи з 1 липня 1945 року призначений лікар Володимир Іванович Магарко.

20 вересня 1945 року юнаки й дівчата першого набору сіли за навчальні парти, відкриваючи перед собою незвіданий ще світ найгуманнішої професії – медичного працівника. Не всім поталанило подолати заповітний рубіж, про що свідчать деякі пункти директорських наказів. Однак, не зважаючи на труднощі повоєнних літ, 58 учням випускних курсів, що успішно склали державні іспити, присвоєна кваліфікація медика: для юнаків – "фельдшер", для дівчаток – "акушерка". 8 найкращих учнів отримали диплом із відзнакою. Це був третій повоєнний рік…

24 червня 1954 року, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я УРСР, фельдшерсько-акушерська школа перейменована в Рівненське медичне училище. У зв’язку з необхідністю надання населенню області професійної медичної допомоги, поліпшення якості санітарно-гігієнічного обслуговування, в 1961 році заснували зуболікарське відділення, у 1962 – фармацевтичне, у 1963 – санітарно-фельдшерське, у 1971 – фельдшерсько - лаборантське відділення.

У 1967 році став до ладу новий навчальний корпус медичного училища на 600 місць, який містив 22 кабінети, 12 навчальних аудиторій та лабораторій.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я УРСР від 1 серпня 1979 року, училище отримало статус базового як визнання високого рівня підготовки медичних працівників.

З 1999 року Рівненське базове медичне училище набуває нового значення, піднімається на вищу сходинку, одержавши другий рівень акредитації. А рішенням Державної акредитаційної комісії України від 13 квітня 1999 року отримує статус медичного коледжу.

Враховуючи тенденції розвитку медичної школи області, реорганізація закладу спрямована на тісну співпрацю наукової та практичної медицини. Власне, підготовка до реформування середньої спеціальної медичної освіти на Рівненщині розпочалася ще в 1998 році, коли училище очолив його випускник 1977 року доктор медичних наук, професор Ростислав Олексійович Сабадишин. Використовуючи здобутки минулих років, він намагається, не втрачаючи попередніх надбань, піднести рівень освіти у медичному коледжі до світового рівня.

Рівненський медичний коледж готує кадри медичних працівників за спеціальностями: лікувальна справа, сестринська справа (спеціаліст та бакалавр), лабораторна діагностика, медико-профілактична справа, стоматологія ортопедична і фармація. Навчання здійснюється як за держзамовленням, так і на контрактній основі. За роки існування коледжу підготували понад 12 тисяч молодших медичних спеціалістів. Нині в коледжі навчається 1632 студенти.

Структуру освітнього процесу коледжу складають шість відділень та 12 циклових методичних комісій. Студенти Рівненського державного медичного коледжу проходять навчально-виробничу практику на базі кращих лікувально-профілактичних закладів м. Рівного та області, в яких з цією метою обладнано 42 навчальні кімнати. Такий підхід дозволяє наблизити рівень викладання дисциплін до вимог практичної охорони здоров’я.

1998 року в коледжі впроваджено стипендію Президента України. Першим стипендіатом стала випускниця відділення "Лікувальна справа" Олена Охмак. Впродовж останніх років значно зросла матеріальна та навчально-наукова база коледжу, підвищився науковий рівень викладацького складу, вдосконалюються форми й методи навчально-методичної та наукової роботи. Загалом, зріс престиж навчального закладу. У 2001 році на баланс коледжу міською та обласною адміністрацією передано навчальний корпус загальною площею 3502 квадратних метри, в якому після проведених сучасних ремонтних робіт облаштовані затишні лекційні аудиторії, навчальні кімнати та лабораторії.

У 2003 році медичний коледж отримав ще один гуртожиток, в якому за шестимісячний термін проведений капітальний ремонт і осучаснені меблями кімнати. Студенти тепер не лише забезпечені житлом, але й поліпшилися умови їх проживання. У 2000 році в коледжі відновлено відділення "Стоматологія ортопедична". Для повноцінної практичної підготовки зубного техніка встатковано власний стоматологічний кабінет, лабораторії для роботи з металокерамікою, придбано необхідне обладнання (керамічні печі тощо). Виробниче місце кожного студента оснащене робочим столом з бормашиною, електротігелем та іншим необхідним технічним устаткуванням. Клінічні дисципліни студентам викладають не тільки викладачі коледжу, а й досвідчені фахівці з практичної охорони здоров’я. Принцип "вчить той, до кого ти згодом прийдеш працювати" дуже важливий у системі підготовки висококваліфікованих фахівців.

З часом значно розширилася аптечна мережа та приватна форма аптечного обслуговування, і оскільки, з 1980 року в Рівненській області не готувалися фахівці для галузі фармації, відтак, постала гостра потреба підготовки кваліфікованих фармацевтичних кадрів. Тож з 2000 року в коледжі відновлена спеціальність фармація і відповідно до ліцензійних вимог забезпечена викладацькими кадрами для організації навчально-виховного процесу.

Фармацевтична асоціація ВАТ "Рівне-фармація" передала в безкоштовну оренду для створення лекційних аудиторій, навчальних кімнат та лабораторій необхідні приміщення, які знаходяться на базі аптечних закладів м. Рівного. За сприяння голови правління ВАТ "Рівне-фармація" В. В. Синяка для оснащення профільних кабінетів медичному коледжу надане лабораторне та аптечне обладнання. Важливим є те, що основна частина спеціальних дисциплін проводиться безпосередньо на виробничих базах висококваліфікованими спеціалістами. Впродовж року додатково створений навчальний комплекс для занять студентів-фармацевтів: асептична, лекційні аудиторії на 180 осіб, лабораторії.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014