Osvita.ua Вища освіта Довідник коледжів Харківський медичний коледж №2

Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Харківський медичний коледж №2 (057) 392-15-78
м. Харків, вул. Стадіонний проїзд 10  (карта)
http://khmk2.ucoz.ua

Харківський медичний коледж №2

Комунальний заклад охорони здоров'я Харківський медичний коледж №2 - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Історія нашого навчального закладу – це змістовна і яскрава сторінка літопису нашого міста, яку відкрили у 1937 році.

Тридцяті роки. Індустріалізація й колективізація всієї країни. Рішенням облвиконкому 1937 року відкрито Харківську зуболікарську школу. Розташована вона була на вулиці Пушкінській, 27.

Першим директором школи 1937 – 1940 років був провідний лікар – стоматолог міста Харкова, кандидат медичних наук Абрам Ізраїльович Тарнопольський.

Перший випуск зубних лікарів у 1939 році склав 30 осіб. А в період з 1937 року до 1941 року школа підготувала 120 зубних лікарів.

Сорокові роки. Друга світова війна. Школа не готує спеціалістів. Тільки після звільнення рідного міста розпочинає свою роботу із жовтня 1943р., і вже в 1945 році знову випускає тридцять зубних лікарів. Школу в ці роки очолює А. І. Якобсон.

У сорок шостому школа отримала нове приміщення на вулиці Рибній, 4. Зараз - це вулиця Кооперативна.

Директор школи в ці роки лікар – фтізіатр Віра Наумівна Гриценко.

П’ятдесяті роки. У звіті Міністерства охорони здоров’я УРСР зазначено, що Харківська зуболікарська школа фактично була реорганізована у зуботехнічну школу, але офіційної зміни назви школи не було. Школа тепер випускає і зубних техніків. Директор школи Галина Миколаївна Олександрова.

В 1954 році школа реорганізована в Харківське медичне училище № 2.

Шістдесяті роки. Училищу відведено приміщення на Стадіонному проїзді, 10. Під керівництвом директора училища Леоніда Харитоновича Коваленка перший і третій поверхи приміщення будівлі переобладнали під лабораторії та аудиторії, а 4-й і 5-й - в гуртожиток.

За 1966 – 1984 роки училище підготувало близько 3,5 тис. працівників середньої ланки: зубних лікарів, зубних техніків, медсестер, фельдшерів.

У 80-х роках організовано вечірнє відділення для медичних сестер. Директором училища в ці роки стала лікар – педіатр Людмила Григорівна Зубкова.

Дев’яності роки – народження Незалежної України. Училище у 1995 році здійснює перший набір іноземних студентів.

Започатковано навчання на комерційній основі. 1997 р. - перший набір студентів з вадами слуху за спеціальністю "Зубний технік", а в 1999-му – з вадами зору за спеціальністю "Медична сестра - масажист".

Проходять перші професійні конкурси.

І, нарешті, 2000 роки…

Рік 2004 – вперше в Харківській області наша студентка Березіна Ганна посіла ІІІ місце на шостому Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності в м. Києві і без вступних іспитів зарахована до Харківського державного медичного інституту.

Рік 2006 на зборах трудового колективу директором обрано лікаря-стоматолога Хомченка Едуарда Вікторовича.

Рік 2006 – ми перші в Україні! Наша студентка Пашкова Наталія посіла І місце на восьмому Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності студентів медичних училищ та коледжів "Ескулап" в м. Києві і без вступних випробувань зарахована до Харківського державного медичного університету.

2007 рік - перший набір студентів за спеціальністю "зубний гігієніст"

2008 рік – ми знову перші в Україні! Наша студентка Щегульна Наталія посіла І місце на десятому Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності в м. Києві і зарахована до Харківського національного медичного університету, а колектив коледжу отримав "Подяку" від Міністра охорони здоров’я за якісну підготовку фахівців.

Педагогічний колектив Харківського медичного коледжу №2 працює в постійному творчому пошуку аби перетворити вчорашнього випускника школи на висококласного фахівця, здатного успішно працювати в сучасних умовах.

Освіта, отримана в коледжі, - гарант високого професіоналізму. Підготовка наших випускників відповідає найсучаснішим світовим стандартам медичної освіти.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!