Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Красноградський медичний коледж (0574) 47-26-47
Харківська обл., м. Красноград, вул. Лермонтова 43  (карта)
http://medkolege.ho.ua

Красноградський медичний коледж

Комунальний заклад охорони здоров'я "Красноградський медичний коледж" - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Історія

Історія нашого коледжу має глибоке коріння, яке сягає в сиву давнину – XIX століття. У березні 1896 року в Костянтинограді відкрилась земська фельдшерська школа на 10 учнів.

На початку XX століття в місті збудовано земську лікарню, в якій працювало три лікарі – головним з них був лікар-хірург Шиндлер Роберт Федорович. Молодий, талановитий лікар, хірург, вчений, німець за походженням, все своє життя присвятив розвитку медицини в Костянтиноградському повіті. За свої кошти він будує і відкриває в 1914 році новий корпус лікарні, який функціонує і до цього часу.

У хірургічне відділення Р. Ф. Шиндлер привіз з Німеччини найновіше обладнання, в тому числі рентгенапарат, що на той час було сенсацією. Таким чином, Шиндлер здійснив свою мрію.

Поряд із практичною діяльністю він займався і викладацькою у фельдшерській Костянтиноградській школі.

У 1921 році 19 лютого Шиндлера не стало. Помер він від сипного тифу, заразившись від хворого, але справа його не вмерла. Продовжувачами були: Крижановський Сергій Ілларіонович, Плющевський Віктор Ігнатович.

Офіційна дата становлення нашого коледжу 1932 рік. У "Довіднику з основних статистично-економічних показників господарств районів у Харківській області УРСР" вказано, що "…в місті Краснограді є медичний технікум Наркомздраву, в якому на 1 жовтня 1932 року навчається 47 студентів".

Першим директором був Усенко Григорій Васильович, який пізніше отримав звання "Заслужений лікар України".

У 1935 році в нашому місті відкривається школа медичних сестер. До початку Великої Вітчизняної війни вона випустила понад 1000 середніх медпрацівників.

1 вересня 1939 року починається Друга світова війна. У зв’язку з цим у Краснограді було розгорнуто шпиталь № 1761, начальником якого став лікар Усенко Г. В. Із перших днів у цьому шпиталі працювали випускники Красноградського медучилища: К. Д. Карабін; Н. П. Маслак; К. Ф. Гусар; М. М. Андрєєва, яка була старшою медсестрою евакошпиталю. Багатьма бойовими нагородами відзначено її шлях, а також вона одержала звання "Відмінник охорони здоров’я" в мирний час.

Грізний 1941 рік болем відгукнувся в душах і серцях медичних працівників Красноградщини. Серед тих, хто пішов захищати Батьківщину були і учні нашого училища: А. М. Буланна, Г. М. Сябро, Н. О. Тюпа, Г. П. Перцева, В. Ф. Федченко, Г. А. Захожай, В. М. Корбань та багато інших.

1945 рік. Розпочалася відбудова народного господарства, а також і відновлення медичних закладів.

Наша історія продовжується в 1955 році, коли відповідно до рішення Міністерства охорони здоров’я УРСР від 15 серпня 1955 року Харківське медичне училище № 3 переведено в місто Красноград і стало називатися "Красноградське медичне училище", директором якого став Бернард Григорій Романович. Він багато зробив для того, щоб у тяжкі післявоєнні роки забезпечити відповідну роботу медичного навчального закладу.

Далі естафету директорів прийняв Білий Микола Олексійович. У 50-ті роки XX століття училище готувало фельдшерів, медичних сестер та акушерок.

Із 1965 року директором стає Краєвий Моїсей Пилипович, який очолював роботу протягом 10 років. За цей час покращилась база навчального закладу. Своїми силами було збудовано лабораторний корпус, який у 1973 році був введений в експлуатацію.

Протягом свого існування Красноградське медичне училище підтримувало тісний зв’язок із Центральною районною лікарнею, яка і до сьогоднішнього дня є практичною базою для наших студентів.

Одним із провідних лікарів ЦРЛ був Мізгер А. А., який спочатку очолював хірургічне відділення, а пізніше і Красноградську ЦРЛ. За його ініціативою в хірургічному відділенні систематично впроваджувалось нове лікувально-діагностичне обладнання і нові методики обстеження, а свій професійний досвід він передавав молодому поколінню – учням медучилища.

Крім того, Артур Антонович Мізгер був незмінним головою Державної екзаменаційної комісії, тому надавав можливість випускникам-спеціалістам працювати в Красноградській ЦРЛ.

Із 1975 по 1978 роки директором навчального закладу був Пироговський Леонід Михайлович.

Навчальний процес нерозривно був пов’язаний з діяльністю кращих вчителів-наставників: Тимченко Г. Т, Влащик П. Т., Попової В. П., Корнієнко М. І., Пономарьова С. П., Ситник Т. С., Маяцької М. П., Власенко В. А. та інших.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014