Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(057) 704-13-14 м. Харків, вул. Гуданова 4/10 (карта) http://www.xkmo.org.ua |
Харківський коледж медичного обладнання
Харківський коледж медичного обладнання - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації
У 1931 році у місті Харкові на базі Українського рентгенологічного інституту відкрився перший у Радянському Союзі рентгенологічний технікум (ХРТ). Прийом складав лише 40 осіб.
З розвитком медичної техніки змінювався й технікум. У 1965 році він був перейменований у Харківський рентген-електротехнічний медичний технікум (ХРЕМТ). У 1968 році для студентів технікум було побудовано гуртожиток на 515 місць по вул. Луї Пастера, 2.
Враховуючи потребу медичних закладів і підприємств "Медтехніка" в спеціалістах-оптиках, у 1972 році було введено нову спеціальність "Медична оптика", а технікум в 1975 році перейменували в Харківський технікум медичного обладнання (ХТМО).
В 2006 році технікум було перейменовано на Харківський коледж медичного обладнання (ХКМО). До теперішнього часу коледж остається в Україні єдиним навчальним закладом, що готує фахівців за такими спеціальностями:
1) Медична оптика:
- Спеціальність 5.091102 "Виробництво оптичних і оптико-електронних виробів". (Спеціалізація 5.091102. 01 "Виробництво медичної оптики")
2) Електроніка:
- Спеціальність 5.090805 "Конструювання, виробництво і технічне обслуговування виробів електронної техніки". (Спеціалізація 5.090805. 06 "Експлуатація і ремонт медичної електронної техніки").
Коледж пройшов атестацію і акредитацію як вищий навчальний заклад І рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів. Коледж готує фахівців на денному та заочному відділеннях.
Коледж має ліцензії на право освітньої діяльності з видачею атестата про повну середню освіту, підготовку вітчизняних та іноземних громадян за переліченими спеціальностями, на право підготовки та перепідготовки кадрів:
- електромеханік по ремонту медичного та рентгенівського обладнання ІV - ІІІ розрядів,
- медичний оптик III розряду.
При коледжі працюють курси поглиблення знань з української мови та математики.
На відділенні "Медична оптика" лабораторії і майстерні оснащені сучасним оптичним обладнанням. Студенти готуються до професійної діяльності по підбору і виготовленню засобів корекції зору.
Випускники коледжу працюють на посадах:
- завідуючих відділами,
- завідуючих салонів "Оптика",
- майстрів ділянок,
- контрольних майстрів,
- медичних оптиків,
- оптометристів-помічників лікаря-офтальмолога на оптико-механічних підприємствах,
- в офтальмологічних лікувальних закладах і лабораторіях контактних лінз та в кабінетах по підбору і виготовленню складної окулярної корекції,
- у салонах "Оптика".
При підготовці на відділенні "Електроніка" студенти отримують навички експлуатації та ремонту електронної медичної техніки, рентгенівської апаратури, дозиметричних приладів, джерел живлення медобладнання. Випускники можуть працювати на підприємствах та в лікувальних установах по експлуатації та ремонту медичної техніки та рентгенівського обладнання, на посадах старших майстрів, майстрів, бригадирів, електромеханіків, рентгенлаборантів, техніками - дозиметристами.
Пріоритетним напрямком розвитку коледжу є матеріально-технічна база. У цей час матеріально-технічна база перебуває на сучасному рівні, задовольняє вимогам професійних освітніх програм і дозволяє здійснювати теоретичну й практичну підготовку фахівців високої кваліфікації.
У навчальному процесі знайшли широке застосування прикладні програми по навчанню й контролю знань по англійській мові, інженерній графіці, теорії й розрахунку оптичних систем, медичним комплексам з мікропроцесорами та ЕОМ. Сучасні персональні комп'ютери ІВМ "Реntіum", об'єднані у локальну мережу, яка має вихід до глобальної мережі. Навчання студентів роботі на ПК відбувається з використанням пакетів сучасних програм, для чого введений спеціальний курс "Користувач ПК".
Протягом декількох років коледж веде підготовку студентів із країн Азії і Африки.
Серед випускників коледжу - провідні вчені, доктори та кандидати наук, викладачі вищих навчальних закладів, керівники обласних об'єднань "Медтехніка", оптичних салонів, медичних установ.
Кращі студенти отримують стипендії Президента України, обласної держадміністрації, мера Харкова - "Обдарованість", ім. О. Масельського та директорську стипендію.
Розвинена учбово-матеріальна база коледжу, висококваліфікований склад викладачів, тісний зв'язок з виробництвами й медичними установами забезпечують сучасний рівень підготовки фахівців і дають гарантію працевлаштування випускників.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014