Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Харківський коледж медичного обладнання (057) 704-13-14
м. Харків, вул. Гуданова 4/10  (карта)
http://www.xkmo.org.ua

Харківський коледж медичного обладнання

Харківський коледж медичного обладнання - вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації

Загальна інформація

У 1931 році у місті Харкові на базі Українського рентгенологічного інституту відкрився перший у Радянському Союзі рентгенологічний технікум (ХРТ). Прийом складав лише 40 осіб.

З розвитком медичної техніки змінювався й технікум. У 1965 році він був перейменований у Харківський рентген-електротехнічний медичний технікум (ХРЕМТ). У 1968 році для студентів технікум було побудовано гуртожиток на 515 місць по вул. Луї Пастера, 2.

Враховуючи потребу медичних закладів і підприємств "Медтехніка" в спеціалістах-оптиках, у 1972 році було введено нову спеціальність "Медична оптика", а технікум в 1975 році перейменували в Харківський технікум медичного обладнання (ХТМО).

В 2006 році технікум було перейменовано на Харківський коледж медичного обладнання (ХКМО). До теперішнього часу коледж остається в Україні єдиним навчальним закладом, що готує фахівців за такими спеціальностями:

1) Медична оптика:

 • Спеціальність 5.091102 "Виробництво оптичних і оптико-електронних виробів". (Спеціалізація 5.091102. 01 "Виробництво медичної оптики")

2) Електроніка:

 • Спеціальність 5.090805 "Конструювання, виробництво і технічне обслуговування виробів електронної техніки". (Спеціалізація 5.090805. 06 "Експлуатація і ремонт медичної електронної техніки").

Коледж пройшов атестацію і акредитацію як вищий навчальний заклад І рівня акредитації з підготовки молодших спеціалістів. Коледж готує фахівців на денному та заочному відділеннях.

Коледж має ліцензії на право освітньої діяльності з видачею атестата про повну середню освіту, підготовку вітчизняних та іноземних громадян за переліченими спеціальностями, на право підготовки та перепідготовки кадрів:

 • електромеханік по ремонту медичного та рентгенівського обладнання ІV - ІІІ розрядів,
 • медичний оптик III розряду.

При коледжі працюють курси поглиблення знань з української мови та математики.

На відділенні "Медична оптика" лабораторії і майстерні оснащені сучасним оптичним обладнанням. Студенти готуються до професійної діяльності по підбору і виготовленню засобів корекції зору.

Випускники коледжу працюють на посадах:

 • завідуючих відділами,
 • завідуючих салонів "Оптика",
 • майстрів ділянок,
 • контрольних майстрів,
 • медичних оптиків,
 • оптометристів-помічників лікаря-офтальмолога на оптико-механічних підприємствах,
 • в офтальмологічних лікувальних закладах і лабораторіях контактних лінз та в кабінетах по підбору і виготовленню складної окулярної корекції,
 • у салонах "Оптика".

При підготовці на відділенні "Електроніка" студенти отримують навички експлуатації та ремонту електронної медичної техніки, рентгенівської апаратури, дозиметричних приладів, джерел живлення медобладнання. Випускники можуть працювати на підприємствах та в лікувальних установах по експлуатації та ремонту медичної техніки та рентгенівського обладнання, на посадах старших майстрів, майстрів, бригадирів, електромеханіків, рентгенлаборантів, техніками - дозиметристами.

Пріоритетним напрямком розвитку коледжу є матеріально-технічна база. У цей час матеріально-технічна база перебуває на сучасному рівні, задовольняє вимогам професійних освітніх програм і дозволяє здійснювати теоретичну й практичну підготовку фахівців високої кваліфікації.

У навчальному процесі знайшли широке застосування прикладні програми по навчанню й контролю знань по англійській мові, інженерній графіці, теорії й розрахунку оптичних систем, медичним комплексам з мікропроцесорами та ЕОМ. Сучасні персональні комп'ютери ІВМ "Реntіum", об'єднані у локальну мережу, яка має вихід до глобальної мережі. Навчання студентів роботі на ПК відбувається з використанням пакетів сучасних програм, для чого введений спеціальний курс "Користувач ПК".

Протягом декількох років коледж веде підготовку студентів із країн Азії і Африки.

Серед випускників коледжу - провідні вчені, доктори та кандидати наук, викладачі вищих навчальних закладів, керівники обласних об'єднань "Медтехніка", оптичних салонів, медичних установ.

Кращі студенти отримують стипендії Президента України, обласної держадміністрації, мера Харкова - "Обдарованість", ім. О. Масельського та директорську стипендію.

Розвинена учбово-матеріальна база коледжу, висококваліфікований склад викладачів, тісний зв'язок з виробництвами й медичними установами забезпечують сучасний рівень підготовки фахівців і дають гарантію працевлаштування випускників.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 07.10.2014