Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Смілянський технікум харчових технологій НУХТ (04733) 4-04-13, 4-20-40
Черкаська обл., м. Сміла, вул. Артема 123  (карта)
http://www.stxt.smila.com

Смілянський технікум харчових технологій НУХТ

Смілянський технікум харчових технологій НУХТ - вищий навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації

Історія технікуму

У жовтні 2009 року Смілянський технікум харчових технологій урочисто відзначив своє 125-річчя. Основні віхи його становлення та розвитку:

1884 – після затвердження Статуту почали свою діяльність Смілянські технічні класи, відкриті за сприяння графів Бобринських – перший і єдиний навчальний заклад Російської імперії, що готував кадри для цукрової промисловості.

1917 – перетворення Технічних класів у Смілянське середнє хіміко-технологічне училище.

1922 – реорганізація училища у хіміко-технологічний технікум – першу вищу Технічну школу України. Початок роботи профтехшколи.

1929 – відкриття на базі технікуму цукрового інституту.

1930 – переведення цукрового інституту до Києва. Профшкола була реорганізована у технікум харчової промисловості.

1944 – перший повоєнний набір студентів.

1946 – поновлено підготовку кадрів за спеціальностями: "Технологія цукрового виробництва", "Механічне і теплотехнічне устаткування цукрозаводів", розпочато підготовку техніків з "Виробництва і монтажу харчових апаратів і машин", "Промислового і цивільного будівництва". Організовано курси підвищення кваліфікації технічного персоналу цукрових заводів.

1966 – відкриття спеціальності "Обробка металів різанням"

1975, 1986 – побудовано нові навчальні корпуси.

1982 – відкриття спеціальності "Експлуатація автоматичних пристроїв у харчовій промисловості".

1999 – відкриття спеціальностей "Організація виробництва", "Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем", "Експлуатація систем обробки інформації та прийняття рішень", "Обслуговування комп'ютеризованих інтегрованих і робототехнічних систем".

2003 – входження технікуму до складу Національного університету харчових технологій.

2004 – створення на базі технікуму заочного факультету НУХТ в місті Сміла.

2010 – перший набір студентів за спеціальністю "Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчових концентратів".

2011 - відкрита спеціальність "Маркетингова діяльність".

Матеріально-технічна база

Для проведення навчальних занять технікум використовує три навчально-лабораторних корпуси та майстерню. Загальна площа будівель складає 22915 м².

Всього аудиторний фонд технікуму нараховує 81 аудиторію (55 кабінетів і 26 спеціалізованих лабораторій).

Всі лабораторії і кабінети обладнані сучасним устаткуванням, технічними засобами навчання, комп’ютерною та мультимедійною технікою, навчальними меблями, інвентарем, що забезпечує виконання лабораторно-практичних робіт у повному обсязі.

В технікумі діє комп’ютерний центр, до складу якого входять сім комп’ютерних класів з підключенням до мережі Internet, створених на базі сучасної комп’ютерної техніки, локальна комп’ютерна мережа, а також редакційно-видавнича група, яка займається виданням навчально-методичної літератури та іншої методичної документації.

Крім того з метою більш широкого впровадження інтерактивних методів навчання за останні роки у технікумі створено два мультимедійних класи (загальною площею 160 м2 на 100 посадкових місць), повністю оснащених сучасною мультимедійною технікою та іншими технічними засобами навчання.

Соціальна інфраструктура технікуму включає їдальню на 220 місць, актову залу на 300 місць, спортивну залу, тренажерну залу, бібліотеку з читальною залою на 60 місць, медпункт, оздоровчий комплекс з тренажерною залою та сауною, а також два гуртожитки загальною площею 5690 м2, в т. ч. 2359 м2 житлової площі.

В гуртожитку створені сприятливі умови для проживання студентів, цікавого проведення дозвілля. Всі кімнати студентів, що проживають в гуртожитку під'єднані до мережі Internet.

Всі приміщення технікуму відповідають санітарно - технічним вимогам і забезпечують необхідні умови для підготовки фахівців.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014