Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(06153) 2-74-79, 2-33-49 Запорізька обл., м. Бердянськ, пр. Пролетарський 9 (карта) http://bctdatu.zp.ua |
Бердянський коледж ТДАТУ
Відокремлений структурний підрозділ "Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету" є державним навчальним закладом І рівня акредитації і готує молодших спеціалістів для господарств та підприємств Міністерства аграрної політики України
ВСП "Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету" один з найстаріших навчальних закладів України.
1 жовтня 1924 року рішенням Бердянського Окрвиконкому була створена профшкола виноградарства та садівництва.
1 вересня 1930 року постановою Раднаркому України на базі профшколи було створено садово-городний технікум. У 40-х роках після повернення з евакуації технікум відновив свою діяльність під назвою "Технікум виноградарства та виноробства".
29 жовтня 1987 року наказом № 343 Державного агропромислового комітету Української РСР технікум був перейменований у "Технікум харчової промисловості".
Відповідно до рішення Міжгалузевої акредитаційної комісії від 19 жовтня 1995 р. № 20, рішення Державної акредитаційної комісії від 23 грудня 2003 р. № 48 технікум визнано вищим закладом освіти І рівня акредитації.
Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики України від 29 червня 2004 р. № 236 "Про створення регіонального структурного підрозділу Таврійської державної агротехнічної академії". Бердянський технікум харчової промисловості було реорганізовано у регіональний структурний підрозділ Таврійської державної агротехнічної академії, яка є правонаступником реорганізованого технікуму.
Згідно з наказами Міністерства аграрної політики України № 375 від 31 травня 2007 р., № 459 від 2 липня 2007 р., № 517 від 18 липня 2007 р. та наказом ТДАТУ № 4-09 від 5 вересня 2007 р. ВСП "Бердянський технікум харчової промисловості Таврійської державної агротехнічної академії" перейменовано у ВСП "Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету".
Відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії про наслідки ліцензування (ліцензія АВ № 159351 від 20.09. 2006 р.) технікум здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст за спеціальностями:
- 5.090247 "Експлуатація та ремонт обладнання харчових виробництв";
- 5.091716 "Бродильне виробництво і виноробство";
- 5.130107 "Агрономія";
- 5.091718 "Зберігання, консервування та переробка плодів і овочів";
- 5.050113 "Комерційна діяльність";
- 5.050104 "Фінанси";
- 5.050403 "Організація обслуговування в готелях і туристичних комплексах".
З 2004 року проводиться підготовка з придбання робочої професії "Оператор комп’ютерного набору" (ліцензія серія АВ № 048084 від 22.03. 2006 р.)
Основними напрямками діяльності коледжу є:
- підготовка згідно з державним замовленням і договірними зобов’язаннями фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст для задоволення потреб аграрного сектору економіки України;
- перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів;
- культурно-освітня, методична, фінансово-господарська, виробничо-комерційна діяльність;
- надання освітніх платних послуг, не заборонених законодавством.
Головними завданнями коледжу є:
- здійснення освітньої діяльності з ліцензованих спеціальностей, яка забезпечує підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст і відповідає стандартам вищої освіти;
- здійснення творчої, мистецької, культурно-виховної, спортивної та оздоровчої діяльності;
- забезпечення виконання державного замовлення та угод на підготовку фахівців з вищою освітою;
- вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці і сприяння працевлаштуванню випускників;
- забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання осіб, які навчаються у коледжі, в дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України;
- забезпечення високих етичних норм, атмосфери доброзичливості і взаємної поваги у стосунках між педагогічними працівниками, студентами;
- перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів, просвітницька діяльність;
- забезпечення набуття студентами професійних знань відповідно до освітніх стандартів, підготовки їх до професійної діяльності;
- підвищення освітньо-культурного рівня громадян.
Структура управління коледжем, навчально-виховним, виробничим і методичним процесом визначені Положенням про коледж.
Коледж має відокремлене майно, самостійний баланс, поточний та інші рахунки в установах банку, печатку із зображенням ідентифікаційного коду та зі своїм найменуванням.
За роки існування в коледжі підготовлено майже 18 тисяч спеціалістів для системи агропромислового комплексу України та інших держав СНД. Серед випускників коледжу - новатори виробництва, керівники підприємств, управлінь, викладачі вищих навчальних закладів.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 02.10.2014