Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(044) 234-85-88 г. Киев, ул. Леонтовича 11 (карта) http://kkz.net.ua |
Київський фаховий коледж зв'язку
Київський фаховий коледж зв’язку є закладом фахової передвищої освіти. Основною метою діяльності Фахового коледжу є підготовка фахівців за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» на основі базової та повної загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної)
освіти. Акредитований за освітньо-професійними програмами Фаховий коледж має право видавати диплом за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» та рівнем вищої освіти «бакалавр».
Коледж (технікум) зв’язку засновано 1921 року народним комітетом освіти України. Наказом Міністерства зв’язку СРСР №169 від 24 квітня 1991 року політехнікум зв’язку був переведений у вищий професійний навчальний заклад з назвою "Київський коледж зв’язку". У 2020 році, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 року № 484, коледж включено до переліку закладів, що виконують загальнодержавні функції. Відповідно розпочато роботу по реалізації державної політики з підготовки фахівців для створення та впровадження цифрових технологій в усі сфери життя, державного сектору та бізнесу (Інтернет речей, роботизація та кіберсистеми, штучний інтелект, великі дані, безпаперові технології, адитивні технології (3D-друк), хмарні та туманні обчислення, безпілотні та мобільні технології, біометричні, квантові технології, технології ідентифікації, блокчейн тощо).В 2021 році коледж відсвяткував своє 100-річчя!
За свою історію коледжем підготовлено понад 80000 фахівців галузі зв’язку і близько 1200 спеціалістів на відділенні іноземних студентів. Протягом всього періоду існування коледжу вдосконалювалась педагогічна майстерність викладачів, запроваджувались нові технології навчання, накопичувався навчальний потенціал, поліпшувалася матеріально-технічна база. Протягом багатьох років коледж підтримує дружні відносини з вищою школою Німецького Телекому в м. Лейпціг і веде роботи з інтеграції в міжнародні програми освіти. Коледж відкритий для співробітництва і радий зустрічі з новими студентами, колегами, друзями.
СПЕЦІАЛЬНОСТІ:
На основі базової загальної середньої освіти (9 класів)
073 - Менеджмент, освітня програма: Менеджмент сфери інфокомунікацій
076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітня програма:
Мережеві технології в економіці та підприємництві
121 – Інженерія програмного забезпечення, освітня програма: Розробка програмного
забезпечення
123 – Комп’ютерна інженерія, освітня програма: Комп’ютерні системи та мережі
125 – Кібербезпека, освітня програма: Безпека інформаційно-комунікаційних систем
172 – Телекомунікації та радіотехніка, освітні програми: Інфокомунікаційні системи та
мережі, мобільні інфокомунікації та системи радіодоступу, поштові та логістичні системи
та мережі.
ЗАОЧНА ФОРМА НАВЧАННЯ
На базі повної загальної середньої освіти (11 класів)
073 - Менеджмент, освітня програма: Менеджмент сфери інфокомунікацій
076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітня програма:
Мережеві технології в економіці та підприємництві
123 – Комп’ютерна інженерія, освітня програма: Комп’ютерні системи та мережі
172 – Телекомунікації та радіотехніка, освітні програми: Телекомунікації та
радіотехніка, поштові та логістичні системи та мережі.
Для забезпечення навчального процесу та підвищення якості практичної підготовки фахівців зв’язку у коледжі створено 41 лабораторію, 17 кабінетів.
Деякі лабораторії унікальні. Серед них:
- комплекс лабораторій систем та ліній передачі;
- лабораторія волоконно-оптичних ліній зв’язку;
- лабораторії телевізійної техніки, антенно-фідерних і передавальних пристроїв;
- лабораторія систем мобільного зв’язку;
- навчальний полігон поштового зв’язку;
- лабораторія з ремонту комп’ютерної техніки.
Сьогодні до послуг студентів чисельні комп’ютерні класи, об’єднані локальною мережею з можливістю виходу до Інтернету. У коледжі працює електронна бібліотека та читальний зал, філія якого є і в гуртожитку. 2005 року створена лабораторія інноваційних технологій та змісту освіти. Упродовж останніх років коледж активно співпрацює з Міністерство освіти і науки України та його підрозділами. Коледж є базовим вищим навчальним закладом з підготовки Державних стандартів освіти напряму "Телекомунікації". Адміністрація та викладачі коледжу беруть активну участь у діяльності Ради директорів та міських методичних об’єднань вищих навчальних закладів 1-2-го рівнів акредитації.
На базі коледжу проводяться широкомасштабні заходи, організовані Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти, Радою директорів та іншими організаціями Міністерства освіти і науки України.
Коледж підтримує зв’язки з багатьма вищими навчальними закладами України. Викладачі коледжу залучаються до читання лекцій та проведення практичних занять у провідних навчальних закладах м. Києва.
Протягом всього періоду навчання адміністрація та педагогічний колектив коледжу велику увагу приділяють вихованню особистості та формуванню здорового способу життя.
Студенти коледжу беруть активну участь в усіх заходах, які проводяться на міському та галузевому рівнях. Особливу популярність у студентів мають заходи, які проводяться клубами "Юність" і "Патріот". Серед них:
- конкурс сучасної студентської пісні;
- конкурс-огляд художньої самодіяльності "Дебют першокурсника";
- конкурс студентських відео кліпів тощо.
Партнерські відносини коледжу з європейськими навчальними закладами. В останні роки партнерські відносини коледжу з європейськими навчальними закладами набули якісно нового рівня. Щорічно групи студентів коледжу проходять навчальні модулі та виконують дипломні проекти в Інституті телекомунікацій німецького акціонерного товариства "Дойче Телеком" в м. Лейпциг. Шестеро з них після закінчення коледжу були запрошені до цього навчального закладу для продовження навчання.
Співпраця з відомими європейськими закладами освіти дозволяє краще уявити перспективи подальшого розвитку галузі зв’язку, використати у навчальному процесі позитивний досвід німецьких і російських колег, ознайомитися з передовою технікою та технологіями, підготувати студентів до співпраці у рамках європейської спільноти, підвищити престижність навчання у самому коледжі.
Київський фаховий коледж зв'язку проводить підготовку за такими напрямами:
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 17.10.2022