Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Технікум землевпорядкування ЖНАЕУ (4141) 6-33-04, 6-33-45
Житомирська обл., Новоград-Волинський р-н, с. Ярунь, вул. Миру 44  (карта)
http://tznaeu.ucoz.ua

Технікум землевпорядкування ЖНАЕУ

Технікум землевпорядкування Житомирського національного агроекологічного університету – один з найстаріших аграрних навчальних закладів в Україні

Історія

Технікум землевпорядкування був заснований у м. Житомирі в 1912 році указом Урядового Сенату як землемірне училище, офіційне відкриття якого відбулося 21 жовтня 1912 року.

У 1922 році училище було реорганізоване у межевий технікум, який у 1923 році отримав назву Волинський землеустрійний технікум ім. Раковського, при якому була створена землевпорядна профшкола.

У 1929 році до землеустрійного технікуму був приєднаний Новочорторийський агрономічний технікум і на базі цих двох навчальних закладів був відкритий Волинський сільськогосподарський технікум з двома відділеннями: рільничим і землевпорядним.

У 1930 році політехнікум був реорганізований у Житомирський сільськогосподарський інститут технічних культур. При цьому значна частина студентів була переведена у Харківський сільськогосподарський інститут; туди ж було передане і геодезичне обладнання, а на базі землевпорядної профшколи, що залишилася, був створений землеустрійний технікум.

В січні 1938 року технікум був переведений у м. Коростень. У 1941 році викладачі і студенти майже у повному складі пішли на фронт Великої Вітчизняної війни. Після визволення Житомирщини від німецько-фашистських загарбників у 1944 році технікум відновив свою діяльність у Житомирі з новою назвою - Житомирський технікум землевпорядкування. У 1952 році в технікумі було відкрите заочне відділення, а в 1956 році – бухгалтерське.

У 1958 році з метою покращення підготовки спеціалістів для сільського господарства, зміцнення навчальної бази, поліпшення матеріально-побутових умов студентів та наближення технікуму до виробництва навчальний заклад був переведений в с. Ярунь Новоград-Волинського району.

У 1961 році в технікумі відкривається планово-економічне відділення, а в 1992 році – комерційне.

У 2007 році Житомирський технікум землевпорядкування пройшов реорганізацію згідно наказу Міністерства аграрної політики України № 606 від 04.11. 2005 року і став відокремленим структурним підрозділом Державного вищого навчального закладу "Державний агроекологічний університет". У 2008 році у зв’язку з отриманням університетом статусу національного технікум змінив назву на Технікум землевпорядкування Житомирського національного агроекологічного університету.

У повоєнні роки навчальним закладом керували Поляновський Б. П., Омельчак П. П., Лаговський Ю. А., Куліш С. В., Піскорський В. М., Масира В. П., Ліневич Л. В. З 1989 року технікум очолює Норинчак В. І.

Загальна інформація

Сьогодні Технікум землевпорядкування Житомирського національного агроекологічного університету – це вищий навчальний заклад І рівня акредитації, де створено всі необхідні умови для підготовки фахівців зі спеціальностей:

  • "Землевпорядкування",
  • "Бухгалтерський облік",
  • "Економіка підприємства",
  • "Комерційна діяльність".

На денній формі навчання здобувають освіту 300 студентів.

Для реалізації ступеневої підготовки фахівців технікум є структурним підрозділом ЖНАЕУ і входить до навчально-науково-виробничих комплексів Національного університету "Львівська політехніка", Житомирського державного технологічного університету, Львівського та Білоцерківського державних аграрних університетів.

Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані досвідчені педагогічні працівники, які прагнуть не тільки дати студентам ґрунтові знання, а й сформувати в них творчі здібності, свідоме ставлення до своєї майбутньої професії.

До послуг студентів – бібліотека та читальний зал загальним фондом понад 50 тисяч примірників, 3 комп’ютерні класи на 27 дисплейних місць.

Творчі пошуки колективу знаходять відображення в науково-методичних та дослідницьких роботах викладачів і студентів, кращі з яких щороку експонуються на виставці в Лабораторії педагогічного досвіду і творчості молоді Науково-методичного центру аграрної освіти. 13 викладачів занесено до Книги Пошани виставки.

В технікумі проводиться змістовна виховна робота, організоване дозвілля студентів. Працюють гуртки за інтересами, велика увага приділяється розвитку художньої самодіяльності, творчих здібностей студентської молоді.

Результатом змістовної українознавчої роботи є створення в технікумі кімнати народознавства "Світлиця". У ній зібрано зразки українського фольклору, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, народознавчий і краєзнавчий матеріал.

Навчальний заклад, що в 1912 році прийняв на навчання перших 50 учнів, за роки своєї діяльності підготував близько 20 тисяч спеціалістів землевпорядного та економічного профілів.

Серед його випускників – відомі науковці і працівники різних державних установ, керівники науково-дослідних та проектних інститутів землеустрою, викладачі вищих навчальних закладів І – ІV рівнів акредитації, керівники обласних і районних органів влади, підприємств, банківських установ.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014