Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Красноармійське педагогічне училище (062) 392-84-83, 392-06-57
Донецька обл., м. Красноармійськ, вул. 40-річчя Жовтня 149  (карта)
http://kpuch.dn.ua/

Красноармійське педагогічне училище

Красноармійське педагогічне училище – самостійний вищий навчальний заклад І рівня акредитації в державній системі освіти

Загальна інформація

Красноармійське педагогічне училище забезпечує фундаментальну, професійну та практичну підготовку вчителів початкових класів та вчителів трудового навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" (термін навчання З роки 10 місяців) за рахунок державного бюджету та коштів фізичних осіб.

Форма навчання – денна і заочна. Прийом осіб до педагогічного училища проводиться на конкурсній основі незалежно від джерел оплати за навчання.

З 2002 році Красноармійське педагогічне училище стало базовим для всіх педагогічних закладів І-ІІ рівнів акредитації Донецької області. Це дало змогу поліпшити якість методичної та науково-дослідної роботи як викладачів, так і студентів шляхом проведення постійно діючих семінарів, методичних об’єднань, науково-практичних конференцій, засідань за круглим столом, видання методичних збірників, матеріалів науково-практичних конференцій та семінарів для вищих навчальних педагогічних закладів І-ІІ рівнів акредитації Донецької області.

На базі педагогічного училища щорічно проводяться обласні студентські науково-практичні конференції з актуальних проблем навчально-виховного процесу сучасної школи.

20 червня 2003 року побачив світ перший номер регіональної газети "Освітяночка". Цей педагогічний часопис став своєрідним засобом обміну думками з актуальних проблем з навчання і виховання молоді, трибуною для керівників, викладачів і студентів, який послідовно і неупереджено інформує про стан педагогічної освіти на Донеччині, орієнтує освітян на використання ефективних форм організації навчально-виховного процесу.

У 2010 році педагогічне училище відзначає свій вісімдесятирічний ювілей. За час свого існування воно підготувало понад 20 тисяч фахівців освіти, які працюють у різних куточках України та за її межами, примножуючи славу навчального закладу.

Матеріально-технічна база

Основу матеріально-технічної бази Красноармійського педагогічного училища складає навчальний комплекс, до складу якого входять:

 • навчальний корпус;
 • дев’ятиповерховий гуртожиток на 408 місць, де створено всі соціально-побутові умови: кімнати для проживання на 2-3 осіб, кухні, обладнані газовими плитами, кімнати самопідготовки, відпочинку, гігієни;
 • спортивна, актова, конференц-зали;
 • бібліотека з читальною залою;
 • навчальні майстерні (столярна, слюсарна, швейного виробництва);
 • лабораторії (технології приготування їжі, електротехніки);
 • кабінети;
 • комп’ютерні класи;
 • видавничий центр.

Забезпечення навчального процесу

На сьогодні в училищі працює 48 викладачів, з них – 2 кандидати педагогічних наук, вищу кваліфікаційну категорію мають 21 викладач, педагогічні звання "старший викладач" і "викладач-методист" – 17, нагороджені почесним знаком "Відмінник освіти України" – 20.

Викладацький склад педагогічного училища постійно бере участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференціях викладачів ВНЗ, міжнародному освітньому проекті "Intel. Навчання для майбутнього".

У педучилищі працюють різні спортивні секції, гуртки художньої самодіяльності, фольклорний ансамбль "Світанок", діють клуби за інтересами, кімната-музей "Світлиця", що є осередком проведення тематичних фольклорних експедицій та пошуково-дослідної роботи зі студентами.

Спеціальності

Спеціальність 5.010100201 Початкова освіта

Відділення підготовки вчителів початкових класів відкрито у 1930 році.

Упродовж 80-ти років змінювалися назви, адреси навчального закладу, проте незмінною залишилася висока якість підготовки учителів початкових класів.

Випускники одержують диплом молодшого спеціаліста з присвоєнням кваліфікації "Вчитель початкових класів" та однієї із додаткових кваліфікацій:

 • "Вчитель англійської мови у початкових класах",
 • "Вчитель інформатики та обчислювальної техніки у початкових класах".

Ефективною формою професійної підготовки майбутніх фахівців є педагогічна практика у базових школах м. Красноармійська.

Майбутні вчителі початкових класів неодноразово ставали переможцями регіональних, обласних олімпіад з професійно-орієнтованих дисциплін, традиційного обласного конкурсу "Випускник року".

Спеціальність 5.01010301 Технологічна освіта

Відділення підготовки вчителів технічної та обслуговуючої праці "Технологічна освіта" відкрито в 1957 році.

Випускники одержують диплом молодшого спеціаліста з присвоєнням кваліфікації "Вчитель трудового навчання" та однієї із додаткових кваліфікацій:

 • "Керівник гуртка технічної творчості",
 • "Керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва",
 • "Керівник спортивних секцій".

Студенти-випускники трудового відділення проходять кваліфікаційні випробування на отримання робітничих професій: юнаки - слюсаря та столяра ІІ-ІІІ розряду; дівчата - кравця ІІ-ІІІ розряду.

Майбутні вчителі трудового навчання в повному обсязі оволодівають знаннями з механічної і ручної обробки деревини, декоративно-прикладного мистецтва, технічної та художньої обробки матеріалів, уміннями читати технічне креслення, виготовляти прості вироби з металу і деревини відповідно до технічних вимог, вироби жіночого одягу, готувати страви та напої за рецептами національної кухні.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014