Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(062) 266-80-96 м. Донецьк, вул. Ткаченко 104 (карта) http://demt.dn.ua |
Донецький електрометалургійний технікум
Донецький електрометалургійний технікум - найстаріший навчальний заклад України
Донецький електрометалургійний технікум заснований як Донецький вечірній індустріальний технікум наказом Міністра вищої та середньої освіти УРСР за №33 від 27.04. 61 року. Надалі, для задоволення потреб у фахівцях для підприємств чорної металургії України, у 1970 році на базі Донецького вечірнього індустріального технікуму був заснований Донецький електрометалургійний технікум з денною, вечірньою та заочною формами навчання.
В 1997 році технікум пройшов атестацію рішенням ДАК від 10 червня 1997 року (протокол №8), за шістьма спеціальностями. Одна з них: спеціальність 5.092125 "Обслуговування теплотехнічного устаткування і систем теплопостачання".
Підготовка молодших спеціалістів за спеціальністю "Монтаж і обслуговування теплотехнічного устаткування і систем теплопостачання" за денною формою навчання здійснюється у 4 навчальних групах.
Термін навчання визначається навчальним планам, погодженим в Департаменті вищої освіти Міністерства освіти і науки України і складає три роки шість місяців.
У розпорядженні технікуму є необхідна кількість обладнаних службових приміщень для керівництва та організації навчального процесу. Загальна площа їх складає більше 400м2.
Для підготовки викладачів до проведення навчального процесу в технікумі є методичний кабінет, у предметних (циклових) комісіях – препараторські, лабораторії. Для відпочинку, психологічної розгрузки у навчальній частині технікуму є кімната відпочинку. Для харчування викладачів обладнана їдальня.
Технікум має 2 навчально-лабораторні корпуси для проведення навчальних занять. У першому навчальному корпусі здійснюється навчальний процес студентів 1-2 курсів у відповідно обладнаних кабінетах та лабораторіях для здобуття загальноосвітньої підготовки та вивчення дисциплін соціально-гуманітарного циклу та циклу природничо-наукових дисциплін. У другому навчальному корпусі здійснюється навчальний процес студентів 3-4 курсів у наявних кабінетах та лабораторіях, що забезпечують професійну підготовку.
Загальна площа 2-х навчальних корпусів складає 13031м2. Контингент студентів денного відділення складає 881 особи, з термінами навчання від – 2 років до 3 років 10 місяців. Площа, що припадає на одного студента, становить 14, 8м2.
Навчальними планами з ycіх спеціальностей, за якими здійснюється підготовка, передбачена наявність 45 навчальних кабінетів i 25 лабораторій.
Фактично в технікумі працюють 54 навчальних кабінети та 25 лабораторій, а також три музеї; української культури, історії міста та технікуму, воїнів-афганців, навчально-виробничі майстерні, постійно діюча виставка технічної творчості студентів.
Технікум має окрему будівлю – Палац культури студентів з актовою залою на 450 місць, танцювальною залою, спортивно-оздоровчим комплексом, що включає три спортивні зали. Працює їдальня на 280 місць.
Усі кабінети i лабораторії забезпечені меблями, технічними засобами навчання, засобами обчислювальної техніки.
У технікумі є 4 комп'ютерних класи на 49 робочих місць.
Санітарно-технічний стан приміщень відповідає вимогам санітарних, будівельних норм i нормативних документів.
Навчальний процес на спеціальності "Обслуговування теплотехнічного устаткування і систем теплопостачання " забезпечують 38 лабораторія i кабінет, 2 комп'ютерних класи.
Спеціальні дисципліни викладаються у спеціалізованих кабінетах:
- 302 "Монтажу, налагодження і експлуатація теплотехнічного обладнання"
- 303 "Теплопостачання і теплотехнічного обладнання", "Водопідготовки і газопостачання"
- 304 "Теоретичних основ теплотехніки"
- 309 "Курсового та дипломного проектування"
- 311 "Котельного устаткування"
- 315 "Гідравліки та насосів"
- 508 "Економіка, організація та планування виробництва"
- 509 "Основи підприємницької та управлінської діяльності"
- 202, 207 – комп'ютерні класи другого навчального корпусу;
- 415 – комп'ютерний клас першого навчального корпусу.
Для забезпечення навчального процесу в повному обсязі персональними комп'ютерами із ВАТ "Донецьксталь – металургійний завод" укладений договір на надання навчального обладнання (персональних комп’ютерів) відділом технічного навчання i Управління інформаційних технологій для проведення практичних занять.
Кабінети відповідають навчальним планам i програмам з спеціальності, обладнані необхідними для навчального процесу технічними засобами навчання та навчально-методичними матеріалами.
Рівень забезпечення занять навчальною, нормативною та довідковою літературою відповідає нормам.
У першому навчальному корпусі розташована бібліотека загальний книжковий фонд якої налічує 96227 примірників навчальної, довідкової, художньої літератури. З них технічної літератури 42312, соціально-економічної 17934, художньої 6216. Книжковий фонд постійно поновлюється.
Значку допомогу в комплектуванні книжкового фонду здійснили викладачі та співробітники технікуму, які передали свої книги в дар бібліотеці.
У бібліотеку надходять 10 фахових періодичних видань: газет, журналів, тощо.
Загальна кількість читачів у 2007 році становила 1268 ocіб. Бібліотека має книгосховище, залу для видачі літератури, читальну залу на 46 місць.
У технікумі створенні необхідні умови для проживання, харчування, медичного обслуговування та відпочинку студентів. Технікум має дев'ятиповерховий гуртожиток розрахований на 256 ліжкомісць.
Студенти мешкають в кімнатах з усіма зручностями відповідно до санітарних норм. На першому поверху обладнаний спортивно-тренажерний зал. У гуртожитку працює пересувний бібліотечний пункт. Для медичного обслуговування студентів у технікумі є медпункт студентської поліклініки, працює стоматологічний кабінет.
Викладачі циклової комісії теплотехнічних дисциплін приймають активну участь у роботі обласного методичного об'єднання, співпрацюють з кафедрами теплотехнічних факультетів ДНУ та ДонНТУ. Між технікумом та Донецьким національним технічним університетом укладено договір про співробітництво.
Ця співпраця передбачає проходження стажування викладачів технікуму у Донецькому національному технічному університеті співучасть у науково-технічних конференціях, відбір кращих випускників технікуму для навчання в університеті.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 02.10.2014