Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(06242) 4-85-79, 4-84-12 Донецька обл., м. Горлівка, вyл. Рудакова 31 (карта) http://hmc.dn.ua |
Горлівський медичний коледж
Горлівський медичний коледж - вищий навчальний заклад І рівня акредитації
За півстоліття навчальним закладом пройдено шлях від училища до коледжу — у 2009 році згідно рішення Донецької обласної ради, Горлівське медичне училище реорганізовано в коледж.
Історія нашого навчального закладу починається у далекому 1961 році, коли згідно наказів Міністерства охорони здоров’я України та Сталінського обласного відділу охорони здоров’я у місті Горлівка було відкрите медичне училище. Перший набір студентів (127 осіб) відбувся за спеціальностями "Фармацевт" та "Зубний лікар", з 1962 року почалось навчання за спеціальністю "Зубний технік", а з 1968 року — "Медична сестра".
Непростими були перші кроки училища: спочатку заняття проводилися в мало пристосованих для навчального процесу корпусах колишньої медично-санітарної частини шахти ім. Калініна, не вистачало підручників, наочності, обладнання. Проте завдяки ентузіазму та наполегливості викладачів та допомоги міських органів влади з часом зміцніла матеріально-технічна база: вже з 1963 року училище переїхало до нового навчального корпусу, згодом вступили до ладу два студентські гуртожитки. За 50 років існування було підготовлено понад 14 000 спеціалістів, які працюють не тільки в Україні, але й далеко за її межами.
Сьогодні Горлівський медичний коледж — сучасний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, в якому навчається понад 600 студентів. Коледж успішно співпрацює з вищими навчальними закладами ІІІ-ІУ рівнів акредитації: Донецьким національним медичним університетом, Дніпропетровським хіміко-технологічним університетом, Горлівським відкритим Міжнародним університетом розвитку людини "Україна", а з 2008 року на базі нашого навчального закладу розпочав роботу заочний факультет Національного Фармацевтичного університету.
Директором коледжу з 2005 року є його колишній випускник, лікар-стоматолог Сергій Георгійович Колесников, викладач вищої кваліфікаційної категорії з педагогічним званням "викладач-методист", нагороджений за багаторічну та сумлінну працю ювілейною настільною медаллю "170 років від дня народження П. М. Горлова" та Почесною відзнакою "Трудова слава" Міжнародного академічного рейтингу "ЗОЛОТА ФОРТУНА" в номінації "За високий професіоналізм".
Головним завданням коледжу є здійснення освітньої діяльності за напрямами 1201 "Медицина" та 1202 "Фармація", яка забезпечує підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" і відповідає стандартам вищої освіти.
Коледж має потужну матеріально-технічну базу: 39 кабінетів та аудиторій, 16 лабораторій, майстерні, тренажерні кабінети, бібліотека з читальною залою, два комп’ютерні кабінети, спортивна та актова зали.
Педагогічний колектив коледжу — це колектив однодумців, дружній та працездатний, спрямований на сучасне інноваційне мислення, професійну та інформаційну компетентність, який успішно вирішує завдання сьогодення і впевнено дивиться у майбутнє. Навчальний процес забезпечують 57 викладачів, серед яких з вищою кваліфікаційною категорією 20 викладачів (в т. ч. 10 викладачів-методистів та 1 старший викладач), з першою — 9, з другою — 10 та 18 спеціалістів.
Чотирьох викладачів коледжу нагороджено знаком "Відмінник освіти України", трьох — знаком "Відмінник охорони здоров’я". Викладачі коледжу впроваджують сучасні технології навчання: кредитно-модульно-рейтингову систему, методи особистісно-орієнтованого навчання, інтерактивне навчання.
У навчальному процесі широко використовуються інформаційно-комп’ютерні технології, можливості Інтернет, створено локальну мережу та Web-сайт. Навчальну та виробничу практику студенти проходять в лікувально-профілактичних закладах та аптеках міста та області. Свідченням високого рівня підготовки майбутніх спеціалістів є щорічна участь в обласних та Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності, де наші студенти неодноразово були дипломантами та призерами.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014