Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(0629) 33-34-32, 33-70-22 Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Георгієвська 69 (карта) http://mkpstu.ucoz.com |
Маріупольський коледж ПДТУ
Маріупольський коледж ПДТУ – молодий, перспективний учбовий заклад другого рівня акредитації, який має необхідний кадровий потенціал, матеріально-технічну базу
Маріупольський коледж ПДТУ (м. Маріуполь) організований у 1901 році за рішенням Маріупольської міської думи як нижче механіко-технічне училище
У 1927 р. перейменований як металургійний технікум Наркому воєнної промисловості.
У 1963 р. перейменований в Індустріальний технікум (розпорядження Ради Міністрів УРСР №144 від 08.02.1963 р.) і підпорядкований Міністерству чорної металургії УРСР.
У 1992 р. технікум увійшов до складу Державного комітету України з металургійної промисловості (наказ Держкомітету від 10 січня 1992 р. № 7).
На підставі Постанови Кабінету Міністрів "Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів" від 25.05.1997 р. № 526 та наказу Міністерства освіти "Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти" від 20.06.1997 р. № 218 технікум увійшов до складу Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) як структурний підрозділ без права юридичної особи.
Наказом МОНУ від 16.04.2009 р. № 331 «Про реорганізацію структурних підрозділів Приазовського державного технічного університету» Індустріальний технікум ПДТУ та Маріупольський коледж ПДТУ реорганізовано шляхом об'єднання в Маріупольський коледж Приазовського державного технічного університету.
Основним документом, який регламентує діяльність коледжу є Статут ПДТУ та Положення про МК ПДТУ, в якому враховано специфіку навчального закладу.
Зміст освіти визначається освітньо-професійною програмою підготовки, навчальними програмами дисциплін, іншими нормативними актами органів державного управління освіти та технікуму.
«Зварювальне виробництво» – по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-технолог зварювального виробництва з напряму «Машинобудування та матеріалообробка». Згідно рейтингу випускники розподіляються і направляються на такі підприємства міста: ВАТ «ММК ім. Ілліча», ВАТ «МЗВМ», ВАТ «Азовзагальмаш», ТОВ «Судоремонтний завод» на посади: технік-технолог, технік з підготовки виробництва, майстер виробничої діяльності, начальник бригади, директор (керівник) малого промислового підприємства (фірми).
«Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд» - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-електрик з напряму «Електротехніка та електромеханіка». Згідно рейтингу випускники розподіляються і направляються на такі підприємства міста: ВАТ «ММК ім. Ілліча», ВАТ «МЗВМ», ВАТ «Азовзагальмаш», ТОВ «Судоремонтний завод» на посади: технік-електрик, майстер дільниці, енергетик цеху, електромонтажник-налогоджувальник, начальники (інші керівники) та майстри виробничих дільниць (підрозділів) у промисловості та підприємствах різних форм власності.
«Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва» - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-електромеханік з напряму «Автоматика та управління». Згідно рейтингу випускники розподіляються і направляються на такі підприємства міста: ВАТ «ММК ім. Ілліча», ВАТ «МЗВМ», ВАТ «Азовзагальмаш», ТОВ «Судоремонтний завод» на посади: технік з налагодження, технік-конструктор, електромеханік дільниці, монтажник-налагоджувальник КВП, контролер електромонтажних робіт, електромонтер, монтажник апаратури та систем автоматичного контролю, КВП та автоматики, слюсар з КВП та автоматики.
«Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-технолог з напряму «Машинобудування та матеріалообробка». Згідно рейтингу випускники розподіляються і направляються на такі підприємства міста: ВАТ «ММК ім. Ілліча», ВАТ «МЗВМ», ВАТ «Азовзагальмаш», ТОВ «Судоремонтний завод» на посади: майстер виробничої дільниці, майстер контрольної дільниці, начальник дільниці, директор малого промислового підприємства, технік-технолог, технік з нормування праці, контролер верстатних і слюсарних робіт.
«Організація туристичного обслуговування» - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію фахівець з організації туризму з напряму «Туризм». Згідно рейтингу випускники розподіляються і направляються в готелі, туристичні агентства, бюро подорожей міста на посади: фахівець з готельного обслуговування, оператор автоматизованого розрахунку в готелі, адміністратор готелю (туркомплексу), черговий, агент туристичного бізнесу, екскурсовод.
«Організація обслуговування на транспорті» - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію фахівець у галузі управління обслуговування на транспорті з напряму «Менеджмент». Згідно рейтингу випускники розподіляються і направляються в транспортні організації міста на посади: агент із замовлень населення на перевезення, агент з передачі вантажу на прикордонній станції (пункті), експедитор з перевезень вантажів, черговий по транспортно-експедиційному агентству (філіалу), черговий по залізничній станції, черговий по станції метрополітену.
«Організація перевезень і управління на автотранспорті» - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-організатор перевезень з напряму «Транспортні технології». Згідно рейтингу випускники розподіляються і направляються в транспортні організації міста на посади: технік-технолог (механіка, організатор перевезень), диспетчер автомобільного транспорту, диспетчер з міжнародних перевезень, диспетчер служби перевезень, диспетчер станцій.
«Правознавство» - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію юрист-молодший спеціаліст з напряму «Право». Згідно рейтингу випускники розподіляються і направляються в юридичні фірми, суди та прокуратури міста на посади: фахівець по найму робочої сили, організатор по персоналу, інспектор з контролю за виконанням доручень, секретар виконкому, секретар управління, секретар судового засідання, керуючий справами виконавчого комітету, державний виконавець, розпорядник суду, кодифікатор, інспектор з контролю господарського суду, помічник голови місцевого районного суду, помічник нотаріуса, інспектор з виплати та призначення пенсій, приватний детектив, інспектор приймальних загальних і інших відділів виконавчих комітетів, молодший інспектор митної служби.
Студенти денної форми навчання проходять практику на провідних підприємствах і в організаціях міста Маріуполя. А студенти спеціальності «Правознавство» проходять практику в юридичних фірмах, судах і прокуратурі, в процесі навчання беруть участь у роботі «Юридичної клініки» і надають безкоштовні юридичні послуги населенню.
Студенти МК ПДТУ беруть участь у всіх заходах коледжу, міста, університету: «Дебют першокурсників», «Студентська весна», гумористична програма «Студентська пурга», КВК, транспортна естафета, розважально-пізнавальні шоу зі спеціальності, різноманітні розважальні і концертні програми, інтелектуальні і ділові ігри, конкурси, спортивні змагання.
Студенти коледжу з інших міст забезпечуються місцями в гуртожитку ПДТУ, а також мають нагоду скористатися послугами санаторію-профілакторію ПДТУ і спортивно-оздоровчого комплексу "Олімп".
Випускники коледжу можуть працевлаштуватися на підприємствах міста, а також мають право продовжити навчання у вищих навчальних закладах міста і України за скороченими термінами (кваліфікаційні рівні «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр»), мають нагоду продовжити навчання на наступний кваліфікаційний рівень у ПДТУ на пільгових фінансових умовах.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014