Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Дніпродзержинське вище професійне училище (05692)3-71-36
Дніпропетровська обл., м. Дніпродзержинськ, пр. Пеліна 10  (карта)
http://dvpu.dp.ua

Дніпродзержинське вище професійне училище

Дніпродзержинське вище професійне училище - державний професійно-технічний навчальний заклад ІІІ рівня атестації

Загальна інформація

Дніпродзержинське вище професійне училище:

 • Діє на підставі Статуту, затвердженого Міністерством освіти і науки України та зареєстрованого виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської Ради 05.08. 2003р;
 • Здійснює підготовку для підприємств металургійної та машинобудівної галузей регіону;
 • Готує кваліфікованих робітників за державним замовленням, молодших спеціалістів та осіб, які направлені міським центром зайнятості, підприємствами або за власним бажанням.

Історія

Історія заснування та розвитку Дніпродзержинського вищого професійного училища нерозривно пов'язана з історією металургійного комбінату ім. Дзержинського, який був і на сьогодні залишається основним замовником робітничих кадрів училища.

В 1925 році, одночасно зі становленням заводу, постала проблема укомплектування його кваліфікованими робітниками. Було прийнято рішення про створення при заводі школи ФЗН і про виділення для цього коштів із суми, яку держава надала для відбудови підприємства. Влітку 1925 року в Кам'янському з'явились об'яви про прийом до школи ФЗН. Термін навчання 3-4 роки.

В листопаді 1925 року розпочались заняття. В 1928 році відбувся перший випуск Кам'янської школи ФЗН, майже 200 молодих робітників високої кваліфікації влились в заводський колектив. Всі вони крізь роки пронесли марку першої їх школи. Багато з них в різні періоди часу займали відповідальні пости в господарських, радянських та партійних органах. Костянтин Булахов був директором металургійного заводу в м. Тулі, Микола Ігнатюк був відповідальним працівником Алтайського крайкому КПРС, потім працював в ЦК КПРС, Куценко О. О. - вчений-металург.

В 1928 році на розі вул. Кірова та проспекту Пеліна почалось будівництво просторого приміщення школи ФЗН.

2-го жовтня 1940 року створено Наркомат "трудових резервів". Училище влилось в систему закладів цього Наркомату під назвою "Ремісниче училище № 1", а пізніше, в 1955р., було реорганізоване в Технічне училище № 8, в 1963р. реорганізоване в професійно-технічне училище № 22, а з 2003 р. в Дніпродзержинське вище професійне училище.

Змінювалися назви навчального закладу, але незмінною залишалася основна мета - підготовка кваліфікованих робітників для металургійних та машинобудівних підприємств області. На сьогодні ДВПУ є одним з найстаріших училищ України. Одним із перших воно перейшло на навчання спеціалістів із отриманням середньої освіти та розпочало підготовку за курсовою та індивідуальною формами навчання.

З 2004 року, училище здійснює ступеневу підготовку молодшого спеціаліста. Протягом 2003-2005 років учні училища стають переможцями Всеукраїнських конкурсів професійної майстерності з професії "Електрозварник".

В 2007 році переможцем фахової майстерності серед майстрів в/н з професії "Електрозварник" став майстер в/н КануновВ. Л. А в 2008 році переможцем фахової майстерності серед майстрів в/н з професії "Електромонтер" став майстер в/н училища Дерига С. В.

Сьогодні училище працює в міжнародних проектах: "Децентралізація професійного навчання в Україні" (Україна-Канада) та "Удосконалення управління регіональною системою професійного навчання в Україні" (Україна-Євросоюз)

Напрямки підготовки

Училище здійснює підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів за сьома напрямками:

 • Зварювальне виробництво;
 • Металообробка;
 • Вантажопідйомні машини та механізми;
 • Залізничний транспорт;
 • Електроенергетика;
 • Інформаційні системи.

Види підготовки:

 • первина-професійна підготовка (освітня база 9 та 11 класів);
 • перепідготовка безробітних за рахунок служби зайнятості;
 • перепідготовка за рахунок коштів юридичних осіб (підприємств);
 • перепідготовка за рахунок коштів фізичних осіб;
 • підвищення кваліфікації.

Перепідготовка та підвищення кваліфікації здійснюється як груповим методом так і за індивідуальними навчальним планом.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 25.11.2014