Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Волинське державне училище культури і мистецтв (033) 272-44-92
Волинська обл., м. Луцьк, вул. Шевченка 50  (карта)
http://www.cult.voladm.gov.ua/index.php?section=est&page=5

Волинське державне училище культури і мистецтв

Волинське державне училище культури і мистецтв є державним вищим навчальним закладом І рівня акредитації

Загальна інформація

Волинське державне училище культури і мистецтв створено 1 липня 1997 року на базі ліквідованих Луцького державного музичного училища та Луцького училища культури.

Луцьке державне музичне училище утворено в 1959 році.

Луцьке училище культури засновано в 1952 році в смт Ківерці Волинської області як технікум з підготовки культурно-освітніх працівників. У 1961 році – реорганізовано у культурно-освітнє училище, у 1963 році – переведено до обласного центру – м. Луцька, у 1990 році – перейменовано в Луцьке училище культури.

Із становленням та розвитком училищ пов’язані імена: композитора, хормейстера М. Стефанишина, композиторів П. Лістовського та П. Мотуляка, Г. Бернацької, заслужених працівників культури України: Ю. Максименка, О. Негоди, І. Богданця, А. Трофимовича, директорів, заслужених працівників культури України В. Чебліна, А. Теребуха, В. Пахолка та багатьох інших.

Випускники училища працюють солістами театрів опери і балету, симфонічних та духових оркестрів країн близького та далекого зарубіжжя.

Серед педагогічних працівників училища:

 • народні артисти України Василь Чепелюк, Олександр Якимчук;
 • заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена "За заслуги" ІІІ ступеня Товій Рівець;
 • заслужені діячі мистецтв України Валентина Гаврилюк, Олександр Стадник, Василь Мойсіюк;
 • заслужений артист України Анатолій Романюк;
 • заслужені працівники культури України Тетяна Ткач, Анатолій Трофимович, Петро Хлєбнік, Феофан Щегельський;
 • член Національної спілки композиторів України, Голова Волинського осередку Національної спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України Віктор Тиможинський;
 • кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки композиторів України Ольга Коменда.

Викладачі училища щорічно проводять семінари-практикуми для викладачів музичних шкіл та шкіл мистецтв області, працюють членами журі обласних конкурсів юних виконавців.

Студенти за час навчання в училищі проходять різні види практик відповідно до обраної спеціальності, що є невід’ємною складовою освітньо-професійної програми підготовки молодших спеціалістів.

Випускники працевлаштовуються за кваліфікаціями та продовжують навчання для отримання базової та повної вищої освіти.

Відповідно до сучасних тенденцій розвитку освіти колектив училища спрямовує свою діяльність на входження у загальноєвропейський освітній та культурно-мистецький простір. З цією метою училищем укладено угоду про співпрацю із відділом культури м. Замостя (Польща) та проводиться обмін творчими здобутками. Викладачі виступають з концертами, відвідують майстер-класи, беруть участь у конференціях всеукраїнського та міжнародного рівня, у міжнародних фольклорних фестивалях "Берегиня" та "Поліське літо з фольклором", де студенти та викладачі мають можливість обмінюватися досвідом з представниками більш як 30 країн світу.

Навчальне приміщення училища складається з трьох корпусів, об’єднаних в один комплекс, в якому знаходяться кабінети, аудиторії, актова зала, хоровий клас, мала концертна зала, спортивна зала, майстерні, костюмерна, бібліотека (2 зали) з читальною залою і книгосховищем, музична кладова. В училищі діють 14 кабінетів. Діяльність педагогічного колективу Волинського державного училища культури і мистецтв спирається на концепцію Національної доктрини розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті.

Виходячи з цього педагогічний колектив працює над такими завданнями:

 • забезпечення конкурентоспроможності випускників на сучасному ринку праці;
 • підвищення духовного рівня молоді;
 • сприяння розвитку творчих задатків кожного студента та формування його громадянської позиції;
 • впровадження у навчально-виховний процес передового педагогічного досвіду.

Підготовку майбутніх спеціалістів ведуть досвідчені педагоги, більшість з яких має вищу і першу кваліфікаційну категорію, а також педагогічні звання: "Викладач-методист" та "Старший викладач".

Студенти училища постійно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсах, фестивалях, стають лауреатами, зокрема:

 • Міжнародного конкурсу виконавців на дерев’яних духових інструментах ім. Д. Біди (м. Львів);
 • Міжнародного конкурсу молодих виконавців "Срібний дзвін" (м. Ужгород);
 • Міжнародного конкурсу баяністів у м. Перемишлі (Польща);
 • Міжнародного конкурсу виконавців-педагогів в рамках Фестивалю слов’янської музики;
 • Міжнародному фестивалі "Kunst verbindet" (м. Дармштадт, Німеччина);
 • Всеукраїнського конкурсу "Нові таланти твої, Україно";
 • Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво";
 • Всеукраїнського конкурсу читців, присвячений пам’яті Т. Г. Шевченка (м. Київ);
 • Міжнародному конкурсі-фестивалі танців народів світу "Веселкова Терпсихора" (м. Київ);
 • Міжнародного студентського конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

Протягом багатьох років плідно працює фольклорно-етнографічний ансамбль "Родина" (керівники С. К. Ілюшик та І. С. Хмілевська), який проводить велику роботу із запису та розшифрування фольклору та здійснює велику концертну діяльність. У 2006 році цей колектив здійснив поїздку на Дні української культури до Франції (м. Страсбург) та разом з викладачами предметно-циклової комісії образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, що організували та провели виставку виробів народних майстрів Волині, взяв участь у Другому дипломатичному рауті "Мистецтво без кордонів" (м. Київ).

Головною метою виховання в училищі є формування у студентів духовної, моральної, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури, здатності до самостійного мислення та свідомого суспільного вибору. Традиційними для училища є літературно-музичні, тематичні та творчі вечори, концерти, присвячені ювілейним датам, пов’язаних з життям видатних людей, пам’ятними подіями, літературно-мистецькі акції та заходи з питань боротьби зі СНІДом, наркотиками і тютюнопалінням.

Збірні команди училища успішно виступають на міських та обласних спартакіадах, де виборюють призові місця з гирьового спорту, ритмічної гімнастики, легкоатлетичних естафет, футболу, настільного тенісу. Проводяться також товариські зустрічі з футболу, волейболу та настільного тенісу з командами інших навчальних закладів.

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 06.10.2014

Рейтинг
5
Рейтинг: 5 з 5 на основі 1 оцінок.

Відгуки про Волинське державне училище культури і мистецтв

Ольга Кожемякина
Училище вже перейменовано: це є Волинський фаховий коледж культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського Волинської обласної ради ! Тут- https://registry.edbo.gov.ua/university/1039/