Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.

  

Надіслати запитання до навчального закладу:

Введіть ваше ім’я, e-mail та(або) телефон, щоб отримати відповідь.


  

  

  Ваш запит буде надісланий на електронну пошту навчального закладу.
Освіта.ua не несе відповідальності за оперативність та якість відповіді на ваше запитання.


Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету (04341) 2-23-51, 2-16-14
Вінницька обл., м. Бар, вул. Героїв Майдану, 7  (карта)
http://bktbntu.com.ua/

інформація підтверджена

Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету

Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету.Рік заснування – 1968. Навчальний заклад І рівня акредитації.

Загальна інформація

Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету сьогодні – це:

 • творчий та згуртований колектив професіоналів, який вирізняється креативним підходом до пошуку нових методів і форм навчального процесу;
 • велика дружня студентська сім’я денної і заочної форм навчання;
 • сучасна навчальна база, яка включає 52 кабінети і лабораторії;
 • доступ до мережі Internet з можливістю отримувати найсучаснішу інформацію;
 • мережа супутникового телебачення, відеоаудиторії та відеотеки записів телевізійних науково-популярних та навчальних програм;
 • технічна творчість в гуртках та конструкторському бюро, яка розвиває практичні навички студентів, творчі здібності і прищеплює любов до обраної спеціальності;
 • багаторічні традиції, які шануються і бережуться;
 • турбота про здоров’я підростаючого покоління.

Сьогодення вимагає від колективу оновлення сучасних методик навчально-виховного процесу, надання якісних освітніх послуг, зміцнення морального мікроклімату у колективі.

Нам є чим пишатися. Ми – переможці обласних конкурсів з окремих навчальних дисциплін серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, переможці обласних конкурсів технічної творчості, переможці обласного конкурсу на кращу бюджетну установу та прилеглу до неї територію. У 2009 році освітній заклад нагороджено Дипломом "Флагман освіти і науки України" за вагомий внесок у розбудову освітянського простору.

Такого високого рейтингу досягнено завдяки тому, що між педагогічним колективом і студентством існує тісний органічний зв’язок – педагогіка співробітництва. Мудрість викладачів-професіоналів дає поштовх до пробудження у молоді не лише потягу до знань, але й бажання постійно самовдосконалюватися.

Історія

50 років - це багато чи мало? Людському прогресу вже стільки років, що... літня дорога пошуку, надій, сподівань нашого коледжу може здатися не такою й великою. Але 50 років, помножені на 365 днів невтомної праці колективу, варті уваги й поваги.

Архівні документи свідчать: у далекому 1969 році наказом Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР № 150 було засновано Барський автомобільно-дорожній технікум. За рік до цього у Барський філіал Житомирського автомобільно-дорожнього на першу і єдину на той час спеціальність "Технічне обслуговування, ремонт автомобілів і двигунів" було прийнято шістдесят студентів. Невдовзі до першої спеціальності додалася друга – "Будівництво, експлуатація та ремонт автомобільних доріг і аеродромів". З 1971 року БАДТ набув ознак повноцінного середнього спеціального навчального закладу регіонального рівня.

Перші кроки становлення технікуму пройшли у складних умовах: через відсутність приміщення довелося проводити заняття у старому корпусі середньої школи № 1. Справжнім святом для перших студентів і викладачів стало завершення будівництва навчального корпусу. Також у 70 – ті роки споруджено п’ятиповерховий гуртожиток на 450 місць, виріс ще один навчальний корпус з просторими аудиторіями, лабораторіями, майстернями, актовою та читальною залою.

У 1982 році відкрито третю спеціальність – "експлуатація і ремонт підйомно – транспортних, будівельних, дорожніх машин та обладнання".

Завдяки талановитим очільникам Георгієві Васильовичу Кожевникову й Володимирові Миколайовичу Вальчуку було закладено підвалини для створення авторитетного, добре знаного в багатьох регіонах України навчального закладу. У 2000 році директором технікуму став Йосип Едуардович Кібітлевський, за плечима якого на той час уже було чимало років виробничого та педагогічного стажу.

Так у 2001 році кількість спеціальностей у технікумі збільшилась з трьох до п’яти і студентство отримало змогу опановувати знання з організації перевезень і управління на автотранспорті, землевпорядкування. Особливу увагу зосередив директор на створенні міцної сучасної матеріально – технічної бази з усіх п’яти спеціальностей. По – новому, згідно вимог, обладнано 30 навчальних кабінетів, сім лабораторій, навчальний полігон, спортивну та тренажерну зали, слюсарну, механічну, ковальсько – зварювальну, монтажно – демонтажну майстерні, студентську навчальну станцію технічного обслуговування автомобілів, гараж. Зусилля директора спрямовані на розвиток технічної творчості. В арсеналі навчальної бази – двигун і трансмісія з "БМВ - 530" V – подібна "фордівська" "шістка", мотор "Фіат - Крома". Кожен вузол на цих агрегатах – у розрізах, виконаних руками студентів.

Забезпечення комп’ютеризації навчального процесу

Для забезпечення комп’ютеризації навчального процесу обладнано два комп’ютерні класи та лабораторію комп’ютерної техніки. Для роботи в цих класах застосовується сучасне програмне забезпечення, студенти можуть користуватися технікою під час курсового та дипломного проектування, мають доступ до мережі Інтернет.

Сміливе дизайнерське вирішення директора - відреставрований легендарний вітчизняний "Запорожець", встановлений на постаменті перед навчальним корпусом. У гуртку технічної творчості студенти-умільці під керівництвом Леоніда Бондарчука працюють над створенням музею старовини на колесах. У навчальному корпусі - ідеально відремонтований, в належному технічному стані 50-літній мотоцикл "ИЖ-49". Він стилізований під американський "Харлей-Девідсон" з подовженою передньою вилкою й широким, як у автомобіля, заднім колесом. Реставрується "Запорожець", "Волга" (ГАЗ-24). Залюблені в техніку студенти мають можливість виробляти навики з технічного обслуговування, ремонту, тюнінгу автомобілів

Організація навчання супутніх робітничих професій

Йосип Едуардович ініціював організацію навчання супутніх робітничих професій, які мають попит у ринкових умовах: автослюсар, слюсар з ремонту дорожніх машин, оператор комп’ютерного набору. Студенти опановують керування автомобілем й отримують посвідчення водія категорій "В", "С". А далі ще буде…

Отож, новітня історія технікуму розпочалась у двотисячному. Саме тоді, на межі тисячоліть, розпочалися без перебільшення прогресивні поступальні зміни. У 2004 р. – навчальний заклад приєднано до Національного транспортного університету. 2014р. – перейменовано на Барський коледж транспорту та будівництва. Сьогодні навчальний заклад набув сучасних рис і продовжує далі удосконалюватись. У нього є багаторічна історія перемог і поразок, здобутків і втрат, а головне є душа – студенти і викладачі!

Системні заходи по оновленню змісту навчально-виховного процесу

Сучасний фахівець повинен бути творчою особистістю, вміти ставити перед собою проблему, вирішувати її, бути не лише виконавцем, але й працювати з ініціативою. А це залежить від майстерності педагога.

Навчальний процес у технікумі здійснює колектив однодумців, до складу якого входить 87 викладачів та 11 майстрів виробничого навчання. Із них 68% мають вищу та першу категорії, звання "викладач-методист" - 18, "Відмінник освіти України" - 4, є доктор наук, 6 аспірантів, 7 магістрів.

Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету проводить підготовку за такими напрямами:

 • Архітектура та будівництво

  • Будівництво та цивільна інженерія
  • Геодезія та землеустрій
 • Транспорт

  • Автомобільний транспорт
  • Транспортні технології (за видами)
 • Механічна інженерія

  • Галузеве машинобудування

За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 30.11.-1