Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(04341) 2-23-51, 2-16-14 Вінницька обл., м. Бар, вул. Героїв Майдану, 7 (карта) http://bktbntu.com.ua/ |
Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету
Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету.Рік заснування – 1968. Навчальний заклад І рівня акредитації.
Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету сьогодні – це:
- творчий та згуртований колектив професіоналів, який вирізняється креативним підходом до пошуку нових методів і форм навчального процесу;
- велика дружня студентська сім’я денної і заочної форм навчання;
- сучасна навчальна база, яка включає 52 кабінети і лабораторії;
- доступ до мережі Internet з можливістю отримувати найсучаснішу інформацію;
- мережа супутникового телебачення, відеоаудиторії та відеотеки записів телевізійних науково-популярних та навчальних програм;
- технічна творчість в гуртках та конструкторському бюро, яка розвиває практичні навички студентів, творчі здібності і прищеплює любов до обраної спеціальності;
- багаторічні традиції, які шануються і бережуться;
- турбота про здоров’я підростаючого покоління.
Сьогодення вимагає від колективу оновлення сучасних методик навчально-виховного процесу, надання якісних освітніх послуг, зміцнення морального мікроклімату у колективі.
Нам є чим пишатися. Ми – переможці обласних конкурсів з окремих навчальних дисциплін серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, переможці обласних конкурсів технічної творчості, переможці обласного конкурсу на кращу бюджетну установу та прилеглу до неї територію. У 2009 році освітній заклад нагороджено Дипломом "Флагман освіти і науки України" за вагомий внесок у розбудову освітянського простору.
Такого високого рейтингу досягнено завдяки тому, що між педагогічним колективом і студентством існує тісний органічний зв’язок – педагогіка співробітництва. Мудрість викладачів-професіоналів дає поштовх до пробудження у молоді не лише потягу до знань, але й бажання постійно самовдосконалюватися.
50 років - це багато чи мало? Людському прогресу вже стільки років, що... літня дорога пошуку, надій, сподівань нашого коледжу може здатися не такою й великою. Але 50 років, помножені на 365 днів невтомної праці колективу, варті уваги й поваги.
Архівні документи свідчать: у далекому 1969 році наказом Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР № 150 було засновано Барський автомобільно-дорожній технікум. За рік до цього у Барський філіал Житомирського автомобільно-дорожнього на першу і єдину на той час спеціальність "Технічне обслуговування, ремонт автомобілів і двигунів" було прийнято шістдесят студентів. Невдовзі до першої спеціальності додалася друга – "Будівництво, експлуатація та ремонт автомобільних доріг і аеродромів". З 1971 року БАДТ набув ознак повноцінного середнього спеціального навчального закладу регіонального рівня.
Перші кроки становлення технікуму пройшли у складних умовах: через відсутність приміщення довелося проводити заняття у старому корпусі середньої школи № 1. Справжнім святом для перших студентів і викладачів стало завершення будівництва навчального корпусу. Також у 70 – ті роки споруджено п’ятиповерховий гуртожиток на 450 місць, виріс ще один навчальний корпус з просторими аудиторіями, лабораторіями, майстернями, актовою та читальною залою.
У 1982 році відкрито третю спеціальність – "експлуатація і ремонт підйомно – транспортних, будівельних, дорожніх машин та обладнання".
Завдяки талановитим очільникам Георгієві Васильовичу Кожевникову й Володимирові Миколайовичу Вальчуку було закладено підвалини для створення авторитетного, добре знаного в багатьох регіонах України навчального закладу. У 2000 році директором технікуму став Йосип Едуардович Кібітлевський, за плечима якого на той час уже було чимало років виробничого та педагогічного стажу.
Так у 2001 році кількість спеціальностей у технікумі збільшилась з трьох до п’яти і студентство отримало змогу опановувати знання з організації перевезень і управління на автотранспорті, землевпорядкування. Особливу увагу зосередив директор на створенні міцної сучасної матеріально – технічної бази з усіх п’яти спеціальностей. По – новому, згідно вимог, обладнано 30 навчальних кабінетів, сім лабораторій, навчальний полігон, спортивну та тренажерну зали, слюсарну, механічну, ковальсько – зварювальну, монтажно – демонтажну майстерні, студентську навчальну станцію технічного обслуговування автомобілів, гараж. Зусилля директора спрямовані на розвиток технічної творчості. В арсеналі навчальної бази – двигун і трансмісія з "БМВ - 530" V – подібна "фордівська" "шістка", мотор "Фіат - Крома". Кожен вузол на цих агрегатах – у розрізах, виконаних руками студентів.
Для забезпечення комп’ютеризації навчального процесу обладнано два комп’ютерні класи та лабораторію комп’ютерної техніки. Для роботи в цих класах застосовується сучасне програмне забезпечення, студенти можуть користуватися технікою під час курсового та дипломного проектування, мають доступ до мережі Інтернет.
Сміливе дизайнерське вирішення директора - відреставрований легендарний вітчизняний "Запорожець", встановлений на постаменті перед навчальним корпусом. У гуртку технічної творчості студенти-умільці під керівництвом Леоніда Бондарчука працюють над створенням музею старовини на колесах. У навчальному корпусі - ідеально відремонтований, в належному технічному стані 50-літній мотоцикл "ИЖ-49". Він стилізований під американський "Харлей-Девідсон" з подовженою передньою вилкою й широким, як у автомобіля, заднім колесом. Реставрується "Запорожець", "Волга" (ГАЗ-24). Залюблені в техніку студенти мають можливість виробляти навики з технічного обслуговування, ремонту, тюнінгу автомобілів
Йосип Едуардович ініціював організацію навчання супутніх робітничих професій, які мають попит у ринкових умовах: автослюсар, слюсар з ремонту дорожніх машин, оператор комп’ютерного набору. Студенти опановують керування автомобілем й отримують посвідчення водія категорій "В", "С". А далі ще буде…
Отож, новітня історія технікуму розпочалась у двотисячному. Саме тоді, на межі тисячоліть, розпочалися без перебільшення прогресивні поступальні зміни. У 2004 р. – навчальний заклад приєднано до Національного транспортного університету. 2014р. – перейменовано на Барський коледж транспорту та будівництва. Сьогодні навчальний заклад набув сучасних рис і продовжує далі удосконалюватись. У нього є багаторічна історія перемог і поразок, здобутків і втрат, а головне є душа – студенти і викладачі!
Сучасний фахівець повинен бути творчою особистістю, вміти ставити перед собою проблему, вирішувати її, бути не лише виконавцем, але й працювати з ініціативою. А це залежить від майстерності педагога.
Навчальний процес у технікумі здійснює колектив однодумців, до складу якого входить 87 викладачів та 11 майстрів виробничого навчання. Із них 68% мають вищу та першу категорії, звання "викладач-методист" - 18, "Відмінник освіти України" - 4, є доктор наук, 6 аспірантів, 7 магістрів.
Барський коледж транспорту та будівництва Національного транспортного університету проводить підготовку за такими напрямами:
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 30.11.-1