Рейтинг повернення MBA інвестицій від Forbes

Stanford лідирує в рейтингу США, у той час як INSEAD і LBS у міжнародних рейтингах

Рейтинг повернення MBA інвестицій від Forbes

У вересні 2015 року американський журнал Форбс оновив свої рейтинги MBA-2015. Видання ділить свій рейтинг на три групи: рейтинг бізнес-шкіл США, рейтинг річних іноземних програм MBA та дворічних іноземних програм МВА.

На відміну від інших рейтингів, Форбс ранжує свій список програм МВА виключно на основі єдиного чинника: повернення інвестицій для випускників через п'ять років після закінчення бізнес-школи.

Рейтинг бізнес-шкіл США вкотре очолює Stanford Graduate School of Business. У Forbes з'ясували, що через п'ять років після закінчення бізнес-школи випускники 2010 року потроїли свою зарплату до $255 000 на рік.

Harvard Business School посідає друге місце в рейтингу США, витісняючи University of Chicago's Booth School of Business, яка опустилася в цьому році на шосте місце. Northwestern University's Kellogg School of Management, Columbia Business School і Dartmouth College's Tuck School of Business займають третє, четверте, і п'яте місця відповідно.

Wharton School втратила три позиції і посіла сьоме місце в цьому році, в той час як UC Berkeley's Haas School of Business піднялася на шість місць, щоб стати номером вісім.

У рейтингу річних іноземних програм МВА перше місце посідає INSEAD, завдяки сильному росту зарплати випускників. Випускники 2010 року за 5 років додатково отримали $171 200 (з урахуванням витрат на навчання) і їм знадобилося 2,4 роки, щоб окупити свої інвестиції в бізнес-освіту.

За INSEAD слідують швейцарська IMD ​​Business School, британська Cambridge Judge Business School, італійська SDA Bocconi та іспанська IE Business School.

Рейтинг дворічних іноземних програм MBA очолює London Business School. П'ятирічний приріст для LBS є найвищим серед всіх дворічних програм МВА у світі і відтісняє показники Stanford і INSEAD, пише Forbes. Іспанська IESE Business School посідає друге місце в цьому рейтингу, за якою слідує французька HEC Paris, китайська CEIBS, та HKUST з Гонконгу.

Повний рейтинг бізнес-шкіл США можна подивитися за посиланням >>>

Повний рейтинг іноземних програм MBA можна подивитися за посиланням >>>

Освіта.ua
25.09.2015