Osvita.ua Вища освіта Бізнес-освіта Рейтинги бізнес-шкіл Топ-10 програм Executive MBA у світі
Топ-10 програм Executive MBA у світі

Чотири місця з 10-ти дісталися програмам, пов'язаним з бізнес-школою Kellogg

Топ-10 програм Executive MBA у світі

Серед усього різноманіття програм MBA в Україні програми Executive MBA пропонуються більшістю провідних українських бізнес-шкіл. Executive MBA (EMBA) відрізняється від традиційних програм MBA наявністю великого керівного досвіду у слухачів, а також можливістю учасників програми переймати цей багатий досвід один в одного.

Формат навчання на програмі EMBA – part time, зручний для поєднання роботи та навчання, використовується більшістю українських бізнес-шкіл, і такого формату, як full-time MBA, в Україні практично не існує. Із причини великої популярності програм Executive MBA в Україні особливого інтересу набуває стан справ у світовому сегменті EMBA.

У топ-10 рейтингу кращих програм Executive MBA британського журналу «The Economist» бізнес-школа Kellogg при Північно-Західному університеті (Northwestern University) недалеко від Чікаго (США) домінує з чотирма програмами.

Програма Kellogg-Schulich Executive MBA ‑ спільний проект Північно-Західного університету та бізнес-школи Schulich при Йоркському університеті (Канада) ‑ займає перше місце у списку. Інші програми Північно-Західного університету, присутні в топ-10, ‑ це Kellogg-HKUST Executive MBA та Kellogg-WHU Executive MBA, що займають шосте й сьоме місця відповідно і пропонуються в Гонконзі та Німеччині. Програма EMBA самої Kellogg займає восьме місце у списку.

     

Журнал «The Economist» склав рейтинг програм Executive MBA після вивчення двох основних чинників: розвитку особи/освітнього досвіду та кар'єрного росту. До уваги також приймалися 27 інших критеріїв: якість і різноманітність студентів; якість професорсько-викладацького складу; відсоток студентів, які мають просування по службі після закінчення навчання, та середнє очікуване підвищення заробітної плати випускників.

Результати дослідження показують, що студенти більше схильні до спільних програм. Програма Kellogg-Schulich отримала найвищі оцінки за якість своїх одногрупників, викладачів та інфраструктуру, а також за надання допомоги студентам у досягненні кар'єрних устремлінь.

Тим часом спільна програма MBA, запропонована Kellogg та університетом науки й технології Гонконгу (Hong University Science and Technology), отримала максимальну оцінку за загальну якість своїх студентів. Студенти, які закінчили курс цієї програми, заробляють у середньому $261000 на рік після 15-ти років роботи.

Слідом за програмою Kellogg-Schulich Executive MBA друге та третє місце посідають Global Executive MBA бізнес-школи IE (Іспанія) та UCLA-NUS Executive MBA Національного університету Сінгапура UCLA (UCLA-National University Singapore).

Програма EMBA в IE Business School пропонує заняття як он-лайн, так і на території кампусу в Іспанії, Китаї та Бразилії. Школа отримала максимальні оцінки в категорії «Зарплата». Студенти IE повідомили, що їх основний оклад виросте на 52 % до завершення навчання (від $101569 до $154281). Протягом двох років вони можуть очікувати, що їх заробітна плата збільшиться на 125%, що більше, ніж у будь-якій іншій школі.

На думку експертів, причина, з якої спільні програми MBA користуються таким успіхом, полягає в тому, що вони більшою мірою зосереджені на глобальному рівні. Наприклад, UCLA-NUS EMBA вимагає від студентів виконати мінімум чотири завдання тривалістю в один тиждень за кордоном. Окрім того, спільні програми привертають увагу більш досвідчених студентів.

У середньому студенти програми UCLA-NUS мають три роки досвіду роботи та заробляють на $40000 більше, ніж студенти курсу програми UCLA Каліфорнійського університету.

На четвертому та п'ятому місці програми EMBA Оксфорда (Велика Британія) та IESE (Іспанія). Дев'яте й десяте місця в Chicago (Booth) і швейцарської IMD.

Топ-10 Executive MBA програм у світі

Бізнес-Школа

Програма

Країна

1

Northwestern (Kellogg)/York (Schulich)

Kellogg-Schulich Executive MBA

США/Канада

2

IE

Global Executive MBA

Іспанія

3

UCLA (Anderson)/National University Singapore

UCLA-NUS Executive MBA

США/Сінгапур

4

Oxford (Said)

Executive MBA

Великобританія

5

IESE

Global Executive MBA

Іспанія

6

Northwestern (Kellogg)/Hong Kong UST

Kellogg-HKUST Executive MBA

США/Гонконг

7

Northwestern (Kellogg)/WHU

Otto Beisheim

Kellogg-WHU Executive MBA

США/Германія

8

Northwestern (Kellogg)

Executive MBA

США

9

Chicago (Booth)

Executive MBA

США

10

IMD

Executive MBA

Швейцарія

Стефен Адкінс, Universityherald
Переклад і підготовка матеріалу Павла Петриченка, Освіта.ua

Освіта.ua
09.08.2013

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!