Поради щодо нетворкінгу на онлайн програмах MBA

Нетворкінг студентів програм MBA є однією з найцінніших складових навчання

Поради щодо нетворкінгу на онлайн програмах MBA

Українці, які добре володіють англійською мовою можуть навчатися на безкоштовних онлайн бізнес-курсах від провідних університетів світу або одержувати ступінь MBA онлайн за відносно низькими і часто навіть символічними цінами.

Тим не менш, онлайн досвід ще не цілком рівноцінний лекціям і взаємодії студентів і викладачів на кампусі освітньої установи. Тому для того, щоб наблизити онлайн досвід до стаціонарного, потрібно дотримуватися деяких рекомендацій.

Стаціонарні програми MBA пропонують можливість спілкування з успішними одногрупниками і випускниками, які багато чого досягли, мають багатий практичний досвід і високий інтелект.

Для реалізації цієї переваги, провідні бізнес-школи висувають високі вимоги до вступників на програми, що відсіває малодосвідчених і малоуспішних кандидатів. Крім того, самі школи, як правило, активно підтримують нетворкінг і клуби спілкування своїх випускників, що створює для учасників програм вагому перевагу.

Про цю перевагу самі випускники часто говорять так: «Нетворкінг - це найкраще, що дає вам бізнес-школа».

Ці зв'язки в майбутньому можуть допомогти з пошуком роботи або дати уявлення про те, що може привести до успіху в конкретній фірмі. Але коли ми говоримо про нетворкінг під час дистанційного навчання, студенти повинні вибрати відповідний підхід.

«У програмах, де вам надають місце навчання або навіть проживання на кампусі, ви живете і спілкуєтеся з іншими студентами студентського містечка», - говорить Філіп Пауел, голова відділення онлайн програм MBA при Індіанському університеті. «У вас точно буде якась певна кількість контактів. А в онлайн програмах вам доведеться постаратися».

Експерти пропонують скористатися цими підказками для нетворкінгу на онлайн програмах MBA.

1. Користуйтеся кожною можливістю для особистого спілкування. Якщо у вашій програмі передбачена можливість зустрічей на території студентського містечка, познайомтеся зі своїми одногрупниками. Після особистого знайомства вам буде легше запам'ятати конкретного одногрупника, і ви зможете зав'язати тривалі відносини.

«Найефективніші зв'язки виходять при особистому знайомстві», - стверджує Роксан Реддік, директор магістратури в Школі бізнесу Кері при Університеті штату Арізона. «Це може бути проблематичним при навчанні онлайн, але це можливо».

Якщо вам необов'язково перебувати біля вашої бізнес-школи, подумайте про участь у різних олімпіадах, відвідуйте культурні програми, організовані вашим навчальним закладом або запишіться на стажування за кордоном.

«Коли ви подорожуєте з кимось протягом десяти днів і знайомитеся з чужою культурою, ви неодмінно подружитеся з цією людиною», - говорить Вель Коль, директор програми MBA при Університеті штату Вашингтон.

Ще один спосіб завести нові знайомства - це зустрітися зі своїми одногрупниками, які живуть з вами в одному районі.

«Перейдіть з онлайн в реальний світ», - говорить Джейсон Вайаг, тридцятитрирічний випускник онлайн програми MBA при Університеті Норвіч. «Випийте по чашечці кави або зустріньтеся на ланч. Все це допоможе з нетворкінгом».

2. Будьте хорошим командним гравцем. Більшість онлайн програм MBA включають в себе командні проекти. Студентам доводиться працювати через електронну пошту і конференц-дзвінки, дискусійні клуби та форуми. У роботі над груповими проектами експерти радять бути відповідальними. Виконуйте свою частину роботи так, щоб справити враження на інших. І будьте доброзичливими.

«Постарайтеся не занурюватися з головою лише в навчання, знайдіть час познайомитися з одногрупниками ближче», - говорить Мегет з Індіанського університету.

Експерти також радять не боятися йти на контакт першими. «Телефонні розмови більш продуктивні ніж листування в Інтернеті», говорить Реддік з Університету штату Арізона.

3. Створіть чіткий професійний профіль в LinkedIn. Варто згадати, що наявність профілю в LinkedIn дуже важлива для встановлення зв'язків під час навчання. На цьому сходяться і студенти, і експерти.

«Ми зараз все робимо через Інтернет», - говорить Колд з Університету штату Вашингтон. «Коли мова йде про LinkedIn, це важливий ключ до встановлення ваших особистих і ділових контактів».

Коли студенти створять профіль в LinkedIn, експерти радять знайти профілі своїх одногрупників. І не забувайте, у вашому профілі повинна бути сама остання інформація про вас. Експерти також закликають студентів брати участь в дискусіях і вступати в офіційні групи університету.

4. Зв'язуйтеся з державними службами, випускниками та викладачами. Спілкування з одногрупниками дуже важливо, але студентам онлайн програм вкрай необхідно знайти зв'язок з колишніми випускниками. І щоб це зробити, варто звернутися до державних служб, до викладачів та адміністрації.

«Створюйте знайомства», - говорить Пауел з Індіанського університету. «Вони допоможуть вам вийти на людей, з якими ви захочете встановити контакт».

USnews
26.10.2015