В МІМ-Київ відбувся семінар на тему "Офшорні компанії для українського бізнесу"

24 травня в бізнес-школі МІМ-Київ пройшов семінар, присвячений темі нерезидентних компаній, зокрема, інструментам планування податків та захисту активів приватних осіб

В МІМ-Київ відбувся семінар на тему "Офшорні компанії для українського бізнесу"

В рамках семінару учасники отримали повноцінний майстер-клас з використання офшорів для українських компаній.

Спікери почали з загального огляду структур, які найвигідніше застосовувати українським підприємцям та приватним особам, після чого розповіли про інструменти англійського законодавства, які допомагають виключити можливість подвійного оподаткування. Наприкінці семінару вони розкрили нюанси вітчизняного законодавства, важливі при структуруванні активів за допомогою нерезидентних компаній. Зокрема, вони вказали на обмеження щодо отримання індивідуальної ліцензії НБУ.

За словами Тетяни Балабанової, директора Apollo Group, що спеціалізується на реєстрації та управлінні компаніями, фондами й трастами, одним з кращих механізмів захисту особистих активів в умовах українських реалій є заснування приватних фондів у офшорних юрисдикціях.

Однією з таких юрисдикцій є Сейшельські Острови, законодавство яких гарантує високу конфіденційність інформації щодо діяльності приватних фондів.

У свою чергу, Ірина Педь, податковий експерт та директор програми PMD "Управління фінансами" в МІМ-Київ, розповіла про труднощі, які чекають на засновників нерезидентних компаній.

"І хоча такі схеми захисту активів у нас працюють, головною запорукою їхньої дієвості є відсутність механізму обміну інформації між Україною та іноземними державами (зокрема Сейшелами)", – зауважила Ірина Педь. - І бути впевненим у тому, що конфіденційність вашої інформації зберігатиметься завжди  – досить ризиковано".

Тож при оформленні нерезидентної компанії краще звернутися за допомогою до перевіреної юрисдикції, щоб економія на початку не призвела до великих втрат наприкінці, порадив Олександр Ковтонюк, директор INTAX GROUP.

Наприкінці зустрічі Світлана Трофимчук, адвокат й партнер адвокатського об’єднання "С.Т. Партнерс", нагадала про кримінальну відповідальність за ухилення від сплати податків, до якого державна податкова служба України зараховує певні схеми "оптимізації" оподаткування.

Тож, хоч як привабливо не виглядали операції з нерезидентними, в т.ч. офшорними, компаніями, фахівці "С.Т. Партнерс" рекомендують ретельно підходити до їх застосування в податковому плануванні, враховуючи не лише переваги законодавства обраних для цих цілей держав, а й ризики та обмеження, передбачені нормативно-правовими актами України.

Освіта.ua
27.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів