У МІМ-Київ відбулося засідання "банківського" бізнес-клубу

14 квітня 2011 року в МІМ-Київ уперше відбулося закрите засідання бізнес-клубу МІМ-Київ у дискусійному форматі

У МІМ-Київ відбулося засідання "банківського" бізнес-клубу

Перспективи та проблеми розвитку банківського сектору України обговорювали Станіслав Аржевітін, народний депутат України, голова ради Асоціації українських банків та Володимир Лавренчук, голова правління "Райффайзен Банку Аваль", член Наглядової ради МІМ-Київ.

"Для МІМ-Київ дуже важливо запустити саме такий формат засідань бізнес-клубу, – відзначила президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова. – Передусім ми прагнемо стати авторитетним дискусійним майданчиком для обговорення нагальних проблем бізнесу. Чому першою темою для обговорення стала саме банківська система? МІМ-Київ завжди був тісно пов’язаний із цією сферою – в усіх найбільших банках працюють наші випускники. Крім того, банки – це кровоносна система економіки, тож її проблеми й перспективи є більш ніж актуальними для всього українського бізнесу".

Протягом засідання Станіслав Аржевітін окреслив поточну ситуацію в банківському секторі, зокрема ступінь його залежності від державної політики.

"Сьогодні регулятор – НБУ – не є незалежним органом. Це негативний чинник. По суті, політика НБУ гальмує відновлення економіки після кризи, оскільки Нацбанк "зв’язує" зайву грошову масу, продаючи державні цінні папери, щоб стримати інфляцію. А слід було би робити навпаки – банківська система має спрямовувати гроші в економіку", – наголосив Станіслав Аржевітін.

Не оминув увагою вихід із кризи, але вже у контексті безпосередньо банківського сектору, і Володимир Лавренчук.

"Передусім, криза виявила гостроту проблеми відсутності в Україні належної законодавчої бази, що регулювала би банківську діяльність. Так, наприклад, не врегульовані питання прав власності, що є проблемою у контексті великого портфелю "поганих" кредитів у банківській системі та бажання клієнтів уникнути відповідальності за їх несплату. Створює труднощі у вирішенні цих питань і недостатньо ефективна судова система", – пояснив Володимир Лавренчук.

Ще один не менш важливий сьогодні аспект банківської діяльності – кредитування реального сектору. Під тиском кризи і банки, і бізнес переглянули свої підходи до фінансування позичковими коштами.

За словами В. Лавренчука, власники бізнесу та топ-менеджмент тепер дуже серйозно оцінюють свої можливості повернення кредитів, а банки значно суворіше вивчають бізнеси потенційних одержувачів кредитів.

Утім, Станіслав Аржевітін переконаний, що економіка потребує підживлення коштами, в тому числі й кредитними. Наповнення економіки грошима має бути першочерговим завданням банківської системи.

"Необхідно посилити роль регулятора – Нацбанку, зазначити у Конституції, що його відповідальністю є не лише підтримання стабільності національної грошової одиниці, але й забезпечення кредитування економіки", – виклав свої аргументи С. Аржевітін.

"Банківське" засідання бізнес-клубу носило справді дискусійний характер, адже Станіслав Аржевітін, як представник законодавчого органу, та Володимир Лавренчук, як представник великих банків із іноземним капіталом, мають різні, а часом й діаметрально протилежні погляди на одну й ту саму проблему.

Випускники та слухачі МІМ-Київ, серед яких було чимало управлінців банків та фінансових установ, також узяли в обговоренні активну участь.

МІМ-Київ і надалі розвиватиме такий дискусійний напрям роботи бізнес-клубу і сподівається, що озвучені в стінах бізнес-школи ідеї згодом почнуть втілюватися у рішення, що позитивно впливатимуть на бізнес-середовище України.

Освіта.ua
19.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів