Віце-президент AACSB: я вражений якістю викладання в МІМ-Київ
PR

Віце-президент AACSB доктор Тімоті Мескон розповів про свій візит в бізнес-школу МІМ-Київ

Віце-президент AACSB: я вражений якістю викладання в МІМ-Київ

29-30 березня бізнес-школу МІМ-Київ відвідав доктор Тімоті Мескон, віце-президент AACSB (Асоціація з розвитку університетських шкіл бізнесу) - найбільш авторитетної організації, яка акредитує бізнес-школи світу.

На 31 січня 2016 року AACSB налічувала 1448 бізнес-шкіл - членів Асоціації в 91 країні, а також 746 акредитованих бізнес-шкіл в 51 країні, що становить менше 5% всіх бізнес-шкіл світу. В регіоні Європа, Близький Схід і Африка, за котрий відповідає офіс Тімоті Мескона, загальна кількість членів AACSB становить 366.

Бізнес-школа МІМ-Київ є членом цієї асоціації з 2015 року і зараз перебуває на стадії підготовки до акредитації AACSB.


На зустрічі з журналістами, в якій взяли участь керівники бізнес-школи МІМ-Київ, доктор Тімоті Мескон розповів про свій візит в Україну і досвід співпраці з МІМ:

У ці вихідні ми відзначаємо 100-річчя нашої організації,  і дуже важливо, що на сьогоднішній день більше 50% наших шкіл-членів знаходяться за межами Сполучених Штатів. Перша така школа отримала акредитацію AACSB в 1997 році. Таким чином, наше розширення за межі США почалося менше 20 років тому. Наш офіс в Амстердамі, який опікується Європою, Близьким Сходом  і Африкою, був відкритий близько 15 місяців тому. Нам приємно працювати з бізнес-школами з цієї частини світу, адже тут сильні традиції бізнес-освіти, і я дуже радий моєму приїзду до Києва та співпраці з бізнес-школою МІМ-Київ.

Протягом 27 років ця школа демонструє глибоку відданість принципам якісної бізнес-освіти. Особисто для мене це дуже важливо. Я вчора зустрічався зі студентами й випускниками МІМ-Київ, і кожен з них був дуже задоволений фокусом своєї програми, якістю викладання й тими перевагами, які дає кар'єрі кожного з них навчання на програмі. Я був дуже цим вражений, а також тим поєднанням академічного й неакадемічного освітнього досвіду, який їм забезпечує бізнес-школа МІМ-Київ, зокрема її академічними програмами, такими як MBA і DBA, а також неакадемічними програмами управлінського розвитку. Високий рівень викладання й наповнення програм є реальним викликом для кожного слухача.

Як професор з великим досвідом, декан і ректор, я дуже зрадів тому щирому ентузіазму, який побачив у студентів і випускників. Коли я спілкувався з випускниками, то помітив, наскільки вони залучені в життя бізнес-школи навіть після випуску. Крім того, я також зустрічався й зі студентами програми MBA в галузі державного управління, які після випуску будуть працювати в державних структурах України. Дуже важливо, що бізнес-школа МІМ-Київ за допомогою цієї програми взаємодіє з державним сектором країни.

МІМ-Київ відрізняють структурований портфель академічних програм, а також наявність міжнародних партнерів - кращих світових бізнес-шкіл, таких як Tepper Business School (Carnegie Mellon University), The University of Stellenbosch Business School в ЮАР. А партнером-засновником бізнес-школи є бізнес-школа IMD ​​(Швейцарія). Ця співпраця триває багато років, що само по собі є доказом прихильності її сторін високим стандартам бізнес-освіти. З початку заснування МІМ-Київ укладає партнерські угоди зі школами найвищого рівня, що встановлює дуже високі стандарти для академічних програм і надає їм додаткову цінність.

Відданість до стандартів бізнес-освіти світового рівня критично важлива, і ми бачимо, що найкращі бізнес-школи світу шукають глобальної взаємодії між собою. Міжнародне партнерство дуже важливе як для студентів, так і для викладачів, тому я був дуже вражений зв'язками МІМу. Я побачив, що ця бізнес-школа зацікавлена ​​в розширенні партнерства по всьому світу.

Як правило, після першого відвідування країни я повертаюся та проводжу інформаційні сесії для викладачів бізнес-шкіл, щоб поговорити й дати можливість дізнатися трохи більше про AACSB. І такі сесії я проводжу в країнах, де є висока концентрація сильних університетів і бізнес-шкіл. І Україна, без сумніву, є такою країною.

Щоразу, коли я відвідую Східну Європу, мене вражає підприємницький дух цього регіону. Тут дуже великий потенціал розвитку бізнесу, інновацій та креативності. Наприклад, Україна має високорозвинений IT сектор, і мене це дуже тішить. Через два тижні я планую відвідати Мінськ і ознайомитися з ситуацією в Білорусі. Я недавно відвідував Польщу та її успішні бізнес-школи. Нас також цікавить те, що відбувається в Прибалтиці, і ми вважаємо, що в східноєвропейському регіоні багато сильних бізнес-шкіл, а також розвинених секторів економіки. Ми зацікавлені у співпраці зі школами не просто в рамках конкретної країни, а в рамках взаємодії та можливостей на світовому рівні.

Багато шкіл цілком комфортно себе почувають, працюючи на локальному, національному рівні, але члени нашої асоціації охоче конкурують на світовому рівні. Ми вважаємо, що це краще для шкіл, для студентів і для бізнесу.

AACSB об'єднує членів елітного світового клубу, який довів свою прихильність найвищим світовим стандартам якості бізнес-освіти. Мене дуже тішить співпраця з МІМом, який став найпершою школою в Україні, яка приєдналася до нашої спільноти. Ми дуже раді початку цього процесу в МІМ і будемо раді взаємодії з іншими школами, якщо їх зацікавить така співпраця. Але бізнес-школи та університети повинні самі дозріти для прийняття такого рішення, а для цього потрібні час, ресурси й постійна участь у процесі.

Крім визнання причетність до такого клубу дає відчутні практичні переваги. Наприклад, викладачі бізнес-школи МІМ-Київ, як і всіх шкіл-членів AACSB, мають доступ до цифрової платформи нетворкінгу, до якої підключені 15000 викладачів шкіл-членів по всьому світу. Крім платформи для викладачів ми пропонуємо платформу для студентів і випускників, до якої підключена така ж спільнота з акредитованих AACSB бізнес-шкіл, а також участь у роботі всіляких тематичних робочих груп. Робочі групи представлені різними напрямками: є групи для деканів шкіл, для представників різних регіонів світу, для розвитку фахівців, у сфері маркетингу й комунікацій та багато інших. Завдяки таким платформам можна спілкуватися з колегами з усього світу, які мають аналогічні питання та проблеми. Члени цих груп спілкуються як онлайн, так і у форматі особистих зустрічей. І ми дуже раді, що спільнота МІМ-Київ отримала доступ до таких можливостей.

Це мій перший візит в Україну, і я був приємно вражений якістю викладання і рівнем викладачів, студентів і випускників та всієї спільноти МІМ. І думаю, що саме тому дуже важливі такі візити, коли ти можеш на власні очі побачити країну, людей, якість програм. Ніщо не може замінити цей особистий досвід. Я буду з нетерпінням чекати майбутнього візиту.

Президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова Тімоті Мескону:

Я б хотіла подякувати Тімоті Мескону за його приїзд і оцінку нашої роботи, а також запевнити, що ми, у свою чергу, зробимо все можливе, щоб відповідати високим стандартам AACSB.

Візит Тімоті - це перший візит в Україну офіційної особи в галузі бізнес-освіти такого рівня. І ми сподіваємося, що це перший, але не останній його візит.

Приєднання до елітного клубу AACSB - це величезна й нелегка робота, це тривалий процес прийняття складного рішення, створення в бізнес-школі відповідної атмосфери прихильності до найвищих міжнародних стандартів. Це непростий, тривалий та досить дорогий процес.

Акредитація в AACSB в середньому триває сім років. І це всеосяжний процес постійного вдосконалення. Це дуже високі стандарти, і саме тому ми хочемо бути серед шкіл, акредитованих AACSB.

Отримавши членство в цій асоціації, ми вступили в елітний клуб найсильніших бізнес-шкіл світу. І, як Тімоті вже згадував, ми стали першими членами AACSB в Україні, а першою може бути лише одна школа в країні.

Тімоті також згадував наших партнерів: ми дійсно завжди намагалися бути серед кращих. І саме тому нам було дуже важливо встановити партнерські відносини з Carnegie Mellon University, IMD business school, The University of Stellenbosch Business School. І це нелегкий процес пошуку й переконання партнерів. Це партнерство дійсно показало свою життєздатність і нашу відданість високим стандартам, у відповідності з якими працюють ці шановані бізнес-школи.

Але тепер, коли ми стали членами AACSB, ми сподіваємося, що це полегшить процес встановлення подібних партнерських відносин. І, таким чином, нам буде легше бути членом цього елітного клубу. Ми шукаємо партнерів, в тому числі і в Азії, і сподіваємося створювати спільні проекти, такі як змішані програми навчання. І в цьому плані ми покладаємо великі надії на участь у конференції, присвяченій 100-річчю AACSB.

Ми дуже раді, що тепер є частиною цієї міжнародної елітної мережі, оскільки MBA - це міжнародна програма. Легко придумати щось на локальному рівні, але ми б хотіли працювати на міжнародному рівні, відповідати міжнародним стандартам, і саме тому для нас дуже важливо бути членом AACSB. Це також важливо і для України, оскільки вона прагне стати частиною міжнародної спільноти. І наші керівники повинні працювати на міжнародному рівні.

Ми б хотіли, щоб наші дипломи відповідали найвищим міжнародним стандартам. І знак AACSB - це свого роду знак якості. Тому так важливо отримати такий диплом, тому що з акредитацією AACSB цей диплом означає, що він рівнозначний диплому, отриманому в Сполучених Штатах та інших країнах, де присутня AACSB.

Бізнес-школа МІМ-Київ є першою школою-членом AACSB не лише в Україні, але і в регіоні, оскільки AACSB не має шкіл-членів у Білорусі та Молдові. І тому наша школа представляє на світовому рівні не лише нашу країну, але й цілий регіон. І ми запросили Тімоті саме тому, що продемонстрували намір бути центром міжнародних стандартів бізнес-освіти для всього регіону.

І наш регіон, і сама Україна є досить великим ринком для AACSB і бізнес-освіти. Тому, з одного боку, ми б хотіли бути частиною міжнародного співтовариства, а з іншого - стати «хабом» найвищих міжнародних стандартів бізнес-освіти для цілого регіону.

Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
06.04.2016