Ідеальний час для нових можливостей

Не буває "ідеального" часу для навчання на програмі MBA, але він майже завжди підходящий

Ідеальний час для нових можливостей

Рішення навчатися на дворічних програма MBA - це завжди непростий вибір. Усі, хто замислюється про вступ на MBA-програму, часто задаються питанням: «Чи слушний зараз час для навчання?»

Не буває "ідеального" часу, але він майже завжди підходящий. Розширення ваших можливостей і розвиток нових управлінських навичок завжди актуальні, і це саме те, що варто робити зараз, якщо ви хочете стрімкого просування у вашій професійній діяльності.

Тим не менш, життя непередбачуване і не виключені труднощі, які можуть ускладнити подальше навчання: нова робота або той факт, що ваша компанія переживає важкі часи. Це можуть бути сімейні обставини, створення сім’ї або поява дитини, або нестабільність валютного курсу та економічної ситуації в цілому. Як у найманого працівника, у вас можуть бути особливі вимоги до свого часу. Спроба вступити на серйозну академічну програму ніколи не буде легкою.

Є ряд критеріїв, за якими варто приймати рішення про навчання на MBA, і кілька запитань, на які ви повинні відповісти. Чи допоможе MBA-освіта досягти ваших цілей в просуванні кар'єри? Як відомо, МВА - не для всіх. Є галузі і посади, де MBA - не обов'язкова вимога. В інших - така освіта абсолютно необхідна.

Якщо ж ви хочете отримати комплексне розуміння бізнесу у взаємозв'язку бізнес-процесів, оволодіти сучасними інструментами для прийняття правильних і вивірених управлінських рішень, то MBA - для вас, оскільки такі програми спрямовані саме на це.

Вам необхідно визначитися, чи допоможе ваше навчання просунутися у вашій компанії і посісти бажану позицію або підготуватися до відкриття і запуску власного бізнесу. Незалежно від ваших цілей, вам варто спочатку переконатися, що MBA програма допоможе досягти їх.

На всіх MBA-програмах є жорсткі вимоги з управлінського досвіду роботи кандидатів - це мінімум 3-5 років. Тому, якщо ви тільки що закінчили виш, вам слід почекати зі зверненням в бізнес-школу кілька років. За цей час ви зможете отримати реальний досвід роботи в бізнес-середовищі, це допоможе надалі під час навчання.

Як навчання відіб'ється на моїй родині, роботі, особистому житті? Будь-яка програма MBA - це велика відповідальність. Адже навчання - це не тільки заняття в аудиторії кілька днів на місяць. Це ще самостійне навчання між сесіями, індивідуальні та групові завдання та проекти. Напевно ви досить зайняті основною діяльністю, сім'я і хобі вимагають уваги. Подумайте, як ви будете перерозподіляти свій час, від чого зможете відмовитися або щось скоротити, щоб належним чином брати участь у процесі навчання.

Слід пам'ятати, що результат навчання залежить від обох сторін: бізнес-школа дає все необхідне для досягнення кращого результату, завдання ж слухача - зуміти взяти максимум. Вам потрібно буде дуже майстерно керувати часом, адже у вас буде декілька рівнозначно важливих пріоритетів протягом усіх двох років навчання.

Плануючи бізнес-навчання, ви повинні подумати, як основні життєві події вплинуть на вас, і чи зможете ви повноцінно зануритися в навчальний процес. Що відбувається у професійній та особистій сфері? Що вас чекає в найближчі два роки? Народження дитини або злиття компаній - кожна із подібних значних подій впливатиме на вашу здатність адекватно зосередитися на навчанні. Ніколи немає ідеального часу для вступу, ніхто не знає напевно, що буде далі.

Чи буде ваше життя менш «божевільним», ніж зараз? Якщо ви такий же, як і більшість слухачів та випускників Міжнародного інституту бізнесу, значить ви живете динамічно і завжди дуже зайняті. Ви розвиваєте свої нові проекти, подорожуєте і постійно прагнете більшого.

Деякі потенційні слухачі думають, що через рік все буде спокійніше і зрозуміліше, ось тоді і будуть поступати. Однак, враховуючи амбіції і можливості слухачів, які досягають успіху на наших програмах, вони завжди приймають нові виклики, беруть на себе все більше зобов'язань. Якщо це відноситься і до вас, то не думайте «я почекаю, поки все заспокоїться», думайте «як я впишу навчання в своє нинішнє життя».

Вже з початку навчання у вас в руках опиняться сучасні управлінські інструменти, які ви зможете застосовувати у своїй компанії, і вони допоможуть вам бути більш ефективним. «Божевілля» менше не стане, але ви навчитеся більш ефективно керувати ним.

На програмах ви познайомитеся з багатьма цікавими особистостями - представниками різних галузей економіки: з викладачами та запрошеними спікерами, з успішними бізнесменами і своїми одногрупниками. Вони поділяться своїм унікальним досвідом, і це стане неоціненним доповненням до тих знань, які дає програма.

Отже, якщо ви плануєте отримати диплом МВА і намагаєтеся визначити, коли може настати найкращий час це зробити, пам'ятайте про три моменти:

1) це серйозне рішення, що вимагає глибоких роздумів;

2) це велика відповідальність, оскільки це буде впливати і на вашу родину, і на роботу, і на бізнес;

3) у ваш нинішній життєвий графік це вписати не просто, але навряд чи це буде складніше, ніж у наступні роки.

Рекомендуємо дізнатися про різні програми MBA, оскільки кожна програма створена з урахуванням специфіки певної бізнес-аудиторії для максимальної ефективності навчання. Поговоріть з нашими слухачами та випускниками, зустріньтеся з викладачами. Це дозволить вам по-іншому поглянути на навчання і на те, чого можна очікувати від бізнес-школи. Вам буде простіше розуміти, де знайти час на навчання.

Варто відвідати спеціальний навчальний модуль «Try True MBA», де у вас буде можливість сісти за парту і відчути себе слухачем справжньої програми MBA в бізнес-школі європейського рівня з міжнародними акредитаціями.

MBA стане потужним поштовхом для вашого розвитку і руху вперед, якщо ви готові до цього рішучого кроку. Адже зараз дуже слушний час, щоб отримати нові можливості!

Рання реєстрація закінчується 10 вересня 2015. Детальніше ...

Освіта.ua
07.09.2015