На дипломах МВА випускників МІМ-Київ стоятиме акредитація AMBA

Всі програми МВА МІМ-Київ отримали міжнародну акредитацію від АМВА

На дипломах МВА випускників МІМ-Київ стоятиме акредитація AMBA

Програми бізнес-школи МІМ-Київ - МВА, SE MBA та МВА in Public Administration отримали одну з найпрестижніших міжнародних акредитацій - АМВА (Association of MBA's, Великобританія, Лондон).

Ця подія поставила програми МІМ-Київ в один ряд з програмами 200 кращих бізнес-шкіл світу, таких як INSEAD (Франція), IE Business School (Іспанія), IMD (Швейцарія), ESADE (Іспанія), Kozminski University (Польща), University of Cambridge, Judge Business School (Велікобратанія), London Business School (Великобританія).

Офіційне вручення сертифікату про акредитацію пройшло на щорічній всесвітній конференції керівників бізнес-шкіл «Shaping the Future of Management Education», яка була організована асоціацією AMBA і проходила в Празі 13-15 травня 2015 року.

Про те, який вплив матиме акредитація від асоціації АМВА на бізнес-школу, її студентів, а також на бізнес її випускників розповідає президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова.

Ірино Олегівно, що являє собою отримана МІМом акредитація, для чого вона потрібна і яке значення вона матиме для бізнес-школи?

Асоціація АМВА входить до трійки найпрестижніших у світі організацій, що надають акредитацію програм бізнес-освіти. АМВА (Асоціація магістрів бізнес-адміністрування) була створена у Великобританії в 1967 р. з метою підтримки та просування в світі програм бізнес-освіти та забезпечення їх високої якості.

Асоціація сприяє взаємодії провідних бізнес-шкіл світу, потенційних студентів та учасників програм МВА, Executive MBA та DBA, випускників цих програм, а також роботодавців.

Для бізнес-школи акредитація такого високого рівня дає можливість ще більшого вдосконалення своїх програм за допомогою міжнародних обмінів, міжнародного співробітництва, спільних програм, спільних дипломів. Вона свідчить про міжнародне визнання і тому відкриває багато дверей.

Ось приклад: у нас відносини з всесвітньо відомим Carnegie Mellon University тривають вже 20 років. Вони нас дуже добре знають і для них підтверджувати наш рівень немає ніякої необхідності, оскільки в нас є багата історія відносин.
А, наприклад, з південноафриканською бізнес-школою Stellenbosch business school процес взаємного визнання у нас був досить тривалим. І для того, щоб мати достатньо широку мережу партнерств, для того щоб можна було звернутися і запросити викладачів, самим викладати, запросити студентів, організувати літню школу, семінар, бути хабом для корпоративних партнерів - для всього цього потрібна акредитація, яка ясно свідчить про рівень і якість пропонованих програм.

Це, якщо хочете, причетність до певного закритого клубу, до якого не пускають тих, у кого немає акредитації. І вже, будучи членами цього клубу, не потрібно пояснювати яка програма в тебе є. Зрозуміло, що якщо є акредитація, це означає, що програма відповідає стандартам і вже можна значно простіше встановлювати міжнародні контакти, запрошувати викладачів, отримувати доступ до баз даних, завдяки чому міжнародне співробітництво стає ефективнішим. У нас вже з'явилися пропозиції бізнес-шкіл, які виявили бажання до нас приїхати, подивитися і домовитися про якісь спільні дії. Цього літа ми будемо приймати деканів кількох шкіл.

Про отримання акредитації ми повідомили в травні на своєму сайті. Але сам сертифікат про акредитацію - досить об'ємний, було нами отримано поштою лише днями. І тепер ми представлені на сайті AMBA в розділі - акредитовані бізнес-школи.

Яке значення акредитація такого рівня буде мати для учасників ваших програм?

Найголовнішим для студентів є те, що на їх дипломах стоятиме знак акредитації AMBA. Цінність цього знака для наших студентів полягає, передусім, у тому, що, підтверджується якість програми, яку пройшов випускник. У міжнародному середовищі для студента важливо вибирати саме акредитовані програми, тому що така акредитація дає роботодавцю чітке уявлення про якість освіти його співробітника і про рівень його кваліфікації. Крім того, існує і нетворкінг випускників AMBA, який також є цінною складовою освітнього досвіду.

Якщо у нас раніше була акредитація IQA школи в цілому від асоціації CEEMAN, то тепер акредитовані і всі наші програми MBA, а це служить підтвердженням якості освіти наших студентів, визнання їхніх дипломів, їх кваліфікації.

Ваші випускники отримають офіційне міжнародне визнання своєї кваліфікації. Як це позначиться на їхньому бізнесі?

У наш час бізнес не визначається громадянством власника або співробітника компанії. Бізнес є міжнародним і саме тому, коли ми говоримо про асоціацію AMBA, ми підкреслюємо, що вона несе міжнародні стандарти, згідно з якими навчаються фахівці готові працювати в міжнародному середовищі.

Навіть працюючи в Україні, наші випускники практично всі залучені до міжнародної діяльності - зараз практично неможливо вести бізнес, не маючи міжнародних партнерів.

Нинішній розвиток бізнесу та всіх технологій дозволяють значно швидше комунікувати, і бізнес буде виходити за межі України: як мережа клієнтів, так і мережа партнерів. І саме тому акредитація AMBA дуже важлива, оскільки вона підтверджує, що наші випускники готові для роботи в глобальному бізнесі. І ця готовність дуже цінується міжнародними партнерами. Експерти AMBA нам неодноразово говорили, що одне з найважливіших завдань у тому, щоб МІМ-Київ був представлений на карті світу через успіхи бізнесу своїх випускників.

Чи були у експертів комісії АМВА якісь зауваження та рекомендації щодо діяльності бізнес-школи?

Так, експерти АМВА дійсно запропонували нам свої рекомендації. Наприклад, одна з них стосувалася того, що в нашому програмному портфелі була програма mini-MBA. Незважаючи на те, що було зрозуміло, що така назва - маркетинговий хід, експерти висловилися категорично проти таких назв як mini-MBA, micro-MBA, nano-MBA.
Але, прийнявши структуру нашої програми mini-MBA, розуміючи хто туди йде і погодившись з її змістом, вони самі запропонували нам назвати її Pre-MBA. Власне, так вона тепер і називається.

Також за рекомендацією AMBA у нас створені консультаційні ради при кожній програмі, які складаються не тільки з наших випускників, а й з представників бізнесу, громадських діячів, які могли б пропонувати і радити нам, як розвивати програму.

Якщо експерти AMBA присвоїли вашим програмам акредитацію, значить, вони побачили в школі та її процесах багато сильних сторін. Що побачили експерти і що відчуваєте Ви самі?

Експерти AMBA були у нас на заняттях і бачили нашу міжнародну бізнес-симуляцію Management game, наше партнерство з Carnegie Mellon University, наше партнерство зі Stellenbosch business school, наш дослідницький проект з IMD. Вони бачили, як набираються студенти, як здійснюється контроль якості під час занять, дивилися на оцінки студентів за підсумками курсів, вони розмовляли з викладачами, дивилися який середній вік студентів, навіть їх гендерний склад, вони дивилися на роботи, які здають студенти.

Якраз коли у нас були представники AMBA, у нас були «живі кейси» - обговорення зі студентами реальної проблеми. «Живі кейси» це вже особливість наших програм МВА. Хоча вони і не є обов'язковим компонентом, ми вважаємо, що він повинен бути в програмі - це певна інноваційна її складова. Експерти якраз і відзначили інноваційність наших програм, оскільки ми використовуємо і «живі кейси», і міжнародну симуляцію Management game, в якій беруть участь представники різних шкіл, а також інші інноваційні елементи.

Рішення про присвоєння акредитації було оголошено в Празі в середині травня, і до мене підходили люди, які вітали з акредитацією, будучи на засіданні борда АМВА. Його члени зазначили, що не очікували, що в Східній Європі, в Україні працює бізнес-школа на такому рівні.

У нас відразу з'явилися пропозиції з інших країн про співпрацю. Не хочеться так говорити, але ми дійсно блискуче пройшли акредитацію. На церемонії відзначалося значення того, що в Україні, яка зараз на перших шпальтах газет і новинних видань в зв'язку з ситуацією в країні, існує реальний бізнес, існує бізнес-школа такого рівня, і фактично ця школа є елементом, що формує майбутнє.

Наша робота, наша діяльність, наші відносини з бізнесом стають дуже значущими, і наші партнери з AMBA кажуть, що саме це дозволяє говорити про майбутнє, про його формування, до якого ми причетні, роблячи таку важливу справу.

Підготував: Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
01.07.2015