MBA від МІМ-Київ - найвищі міжнародні стандарти

Президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова про можливості українських слухачів отримати швейцарський диплом MBA

MBA від МІМ-Київ - найвищі міжнародні стандарти

24 жовтня 2013 р. бізнес-школа «МІМ-Київ» уклала угоду з Lorange Institute of Business (Цюріх, Швейцарія) про спільну програму МВА для керівників вищої ланки. Президент «МІМ-Київ» Ірина Тихомирова про можливості українських слухачів отримати швейцарський диплом MBA.

Ірино Олегівно, у чому суть угоди між бізнес-школою «МІМ-Київ» і швейцарською Lorange Institute of Business?

Суть угоди в тому, що випускники нашої програми MBA можуть отримати також диплом MBA швейцарської бізнес-школи «Lorange Institute of Business». І для того щоби його отримати, їм не доведеться повторно поступати та проходити навчання в цій швейцарській бізнес-школі. Фактично це свідчить про те, що наш диплом MBA дає його володарям можливість отримати також і швейцарський диплом MBA.

Як школи прийшли до такої угоди і що вона означає для Вашої школи?

Після процесів валідації та порівняння курсів, програм, філософії, вимог до випускників, до програми, викладачів, дисертації, що проходили з істинно швейцарською скрупульозністю (адже світові акредитаційні організації не потерплять щонайменшого відхилення від стандартів), наші школи дійшли висновку, що всі ці речі співпадають.

Швейцарська сторона визнала, що наша програма MBA відповідає найвищим міжнародним стандартам. Для нас це важливо, оскільки ми отримали ще одне підтвердження того, що йдемо вірним шляхом, що правильно працюємо, правильно будуємо програми.

Виявилося, що ми з Lorange Institute of Business часто навіть використовуємо одні й ті самі підручники. Але, безумовно, існує й національна специфіка, коли ми кажемо про особливості українських компаній, українського законодавства, про крос-культурні відмінності, і саме тому виникає деяка академічна різниця, що відповідає міжнародній специфіці швейцарської бізнес-школи.

Це навіть не стільки академічна різниця, скільки саме специфіка школи, і швейцарська сторона виділила два модулі такої специфіки. Один модуль присвячений міжнародній логістиці, другий ‑ стратегічному менеджменту глобальних компаній. Ці два двотижневі модулі можна пройти протягом двох років.

Хто та як може скористатись можливістю отримати швейцарський диплом MBA?

Ця можливість розрахована на людей, які мають наш диплом MBA або SEMBA. Це випускники та слухачі, майбутні випускники нашої бізнес-школи, які працюють у глобальних компаніях або на глобальних ринках, займаються міжнародним бізнесом.

Наші випускники можуть прийти до нас і залежно від року випуску здати академічну різницю. У тих, хто закінчив школу минулого року, буде зовсім невелика академічна різниця. Якщо слухач закінчив курс програми, скажімо, три-чотири роки тому, для нього буде визначена інша академічна різниця, він пройде цю різницю і зможе взяти участь у програмі Lorange Institute of Business, прослухавши два двотижневі модулі протягом двох років.

Якщо говорити про слухачів, які вже вчаться або збираються вчитись на курсі нашої програми MBA, то їм необхідно підтвердити знання англійської мови (ВЕС ‑ на рівні не нижче Vantage, TOEFL – не нижче сімдесяти п’яти пунктів, IELTS ‑ не нижче шести пунктів), виконати всі програмні вимоги, успішно завершити навчання на курсі нашої програми MBA, захистити в нас дисертацію, а також прослухати два двотижневі модулі протягом двох років у Lorange Institute of Business.

Дисертація захищається в нас, перекладається на англійську мову та відправляється у Швейцарію, де буде призначений керівник, який прочитає її та може поставити запитання або запропонувати щось допрацювати. Якщо все складається нормально, то поїздка у Швейцарію для публічного захисту дисертації в цій країні не буде потрібна.

Розкажіть про швейцарську Lorange Institute of Business і про історію Ваших стосунків

Можна cказати, що Lorange Institute of Business – це вища ліга бізнес-шкіл: і за акредитаціями (EFMD, AMBA), й за міжнародним авторитетом, і за динамікою.

Ми знаємо пана Лоранжа, засновника Lorange Institute of Business, дуже давно. Пітер Лоранж, який своїм ім’ям назвав бізнес-школу, засновану їм у 2009 році, до цього був більше п’ятнадцяти років президентом відомої швейцарської бізнес-школи IMD. Ця школа – одна із кращих у світі, і саме з ім’ям Лоранжа пов’язують великі успіхи IMD. Під його керівництвом вона остаточно оформилась і зайняла ті провідні позиції у світових рейтингах, що займає зараз: №1 у рейтингу Forbes-2013 і №4 в рейтингу Economist-2013.

Довгий час пан Лоранж був членом наглядової ради МІМ-Київ, у нас існують персональні стосунки з ним, і він добре розуміє, хто ми, що ми робимо, яка в нас бізнес-модель, які вимоги. Крім того, засновником МІМ-Київ був інститут, який у 1989 році називався «Міжнародний інститут менеджменту Женева». А на початку 1990-х відбулося злиття двох бізнес-шкіл – IMEDE і МІМ Женева, унаслідок чого утворилась IMD. Отже, в IMD і МІМ-Київ навіть корені спільні. І тому бізнес-моделі IMD, Lorange Institute of Business і наша – однакові, і саме тому нам було досить легко досягти таких домовленостей.

При цьому наше партнерство рівноправне. Буває таке партнерство, що одна зі сторін навіть і не підозрює, що вона є партнером. А це партнерство, про яке спокійно й чесно можна казати і яке дає обопільний розвиток і синергію обом нашим школам.

Дворічна програма MBA школи «Lorange Institute of Business» є престижною та дорогою міжнародною програмою. Коштує вона у Швейцарії 69 тисяч швейцарських франків, тобто 76869 доларів за нинішнім курсом і притому без плати за проживання.

Учасники цієї програми – представники не тільки швейцарського або європейського бізнесу – це представники бізнесу й Латинської Америки, і Європи, й Африки, й Азії. Це дійсно міжнародна програма, заради якої з’їжджаються топ-менеджери зі всього світу, які ведуть міжнародний бізнес.

У чому унікальність такої пропозиції для українського ринку?

В Україні аналогів такої програми немає, й українській бізнес-школі поодинці було би досить складно організувати подібну програму, тому що Україна – не Швейцарія, і ми не є, поки що, принаймні, зосередженням і перетином шляхів глобального бізнесу. У Швейцарії знаходяться багато штаб-квартир компаній, там розташовані міжнародні організації, тому міжнародні програми – це особливість швейцарської бізнес-освіти. І для наших випускників це дуже добра додаткова можливість отримати і зв’язки, й визнання кваліфікації у глобальному бізнесі. Це абсолютно нові можливості класу «рівний серед рівних» ‑ це й мова, й контакти, і партнерство.

Lorange Institute of Business ‑ престижна й дорога школа. Звісно, можна й у Швейцарію поїхати, але необхідно відповідати певним вимогам плюс це досить дорого. Для українського слухача, для українського бізнесу ми надаємо додаткову можливість отримати швейцарський диплом, знання та досвід, який визнається в усьому світі, у бізнес-світі, та й у нашому розумінні цінність швейцарського диплому та швейцарської освіти дуже висока.

Диплом Lorange Institute of Business, отриманий у нас, не відрізнятиметься від дипломів випускників, які заплатили за нього у Швейцарії 69 тисяч франків. Причому наші випускники отримають цю унікальну можливість зовсім за іншою ціною.

Чи є підписана угода чимось унікальним для міжнародного досвіду МІМ-Київ?

Наша школа називається «Міжнародний інститут менеджменту», і наше міжнародне партнерство має багаторічні традиції. Майже двадцять років ми підтримуємо партнерські стосунки з Tepper School of Business Carnegie Mellon University – це теж інституційне партнерство, коли наші слухачі їдуть туди на стажування, коли в нас є курси, які читають їх викладачі, або курси, що розроблялися за участю Tepper School of Business.

Саме тому ми можемо сказати, що наша програма MBA не є суто європейською програмою. З тією самою швейцарською IMD у нас є проект партнерства, але не стільки навчальний, скільки дослідницький. Ми є партнерами IMD у складанні рейтингу конкурентоспроможності країн. Цей рейтинг виходить щорічно, і ми є партнерами IMD, оскільки готуємо українську частину цього рейтингу. Це також, але трохи по-іншому, збагатило нашу програму MBA, тому що викладачі зайняті в рейтингу, це їх науково-дослідницька робота, що потім відображається на викладанні в аудиторії.

Партнерство з паном Лоранжем для нас надзвичайно важливе, але воно не є єдиним. Наша програма MBA і раніше була міжнародною, що й дало можливість так успішно синхронізувати наші з паном Лоранжем програми.

Невід’ємною частиною нашої програми MBA є міжнародне стажування. Слухачі виїжджають за кордон, одержують міжнародний досвід. Зараз же цей напрям отримав подальший розвиток: учасники набувають не тільки досвід, а ще й документ, який підтверджує міжнародний статус отриманих знань.

Розмовляв Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
11.11.2013