Цінність досвіду MBA: погляди випускників

Днями Единбурзька бізнес-школа у Східній Європі надала ступінь MBA ще 10-ти випускникам

Цінність досвіду MBA: погляди випускників

Півтора місяця тому Единбурзька бізнес-школа провела в Україні іспити, й днями студенти отримали перевірені результати з Единбургу, що дало можливість надати ступінь MBA ще 10 випускникам. Вони пройшли складний шлях від вступу на програму МВА до випускних іспитів і приєдналися до «Edinburgh Business School Alumni Club».

Один із цих випускників, Руслан Мельник, Senior Production Manager (Kazakhstan, Azerbaijan, Belarus) at Carlsberg Ukraine говорить про своє навчання так: «Програма МВА додала мені впевненості в собі та допомогла усвідомити бізнес як цілісний живий організм. До МВА я був вузькоспеціалізованим фахівцем, який розвивався тільки в одному напрямі, а після програми МВА зміг побачити бізнес як ціле».

Василь Саєнко, Chief financial controller, IDS Ukraine, розглядає МВА як можливість довести самому собі, що будь-яка людина своїми зусиллями може досягти певного рівня, визначити основну життєву мету та шляхи її досягнення, а також структурувати отриманий раніше досвід і зрозуміти, що потрібно розвивати далі.

На думку Василя серед конкретних переваг МВА можна назвати нові цікаві та корисні зв'язки, нові знання та способи їх застосування в роботі та житті, переосмислення своїх сил і можливостей, а також розуміння класичних основ і філософії бізнесу.

Випускник цього року Микола Зубарев, Head of Investment Business Legal Support Department, JSC UkrSibbank, говорить, що для нього МВА ‑ це якісний крок на наступну сходинку персонального й кар'єрного розвитку: «Коли професійний шлях уже вибраний і йому присвячено багато років напруженої праці, подальший рух вимагає чогось нового, з чим ти щільно не стикаєшся в повсякденному професійному житті. МВА не тільки пропонує нові знання, котрих тобі не вистачає, але й допомагає інтегрувати їх разом із твоїм персональним досвідом у цілісну систему. Оскільки я юрист, знання, отримані з курсів маркетингу, фінансів і НR дозволили мені дивитися на будь-яку професійну проблему під значно більш широким кутом, що саме по собі вже припускає також і широкий арсенал засобів рішення цієї проблеми».

Він вважає, що MBA можна порівняти з сходами за ситуації, коли вам потрібно піднятися вгору. За наявності великого бажання та міцних м'язів можна й без жодних засобів залізти на круту стіну, проте наявність сходів у такій ситуації дозволить досягти мети значно швидше та більш ефективним шляхом.

Підготував Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
08.08.2013