Психологія для бізнесменів

Бізнес-освіта в Україні останніми роками не втрачає своєї популярності. Стати кваліфікованим управлінцем, здобувши ступінь МБА, виявляють бажання дедалі більше менеджерів різних ланок

Психологія для бізнесменів

І українські бізнес-школи йдуть їм назустріч, відкриваючи спеціалізації програми з бізнес-адміністрування, що враховують індивідуальні запити фахівців з бізнесу.

Зокрема, три спеціалізації програми МБА пропонує Навчально-науковий інститут магістерської підготовки та післядипломної освіти Університету "КРОК": "Управління бізнесом в проектно-орієнтованих організаціях", "Інформаційний менеджмент" та "Бізнес-психологія". Третя спеціалізація відкрилася нещодавно.

Про її особливості розповів координатор проекту, кандидат психологічних наук, доцент, директор центру міжнародних освітніх проектів Університету "КРОК", фахівець з 16-річним досвідом управлінської діяльності у галузі вищої освіти та 20-річним досвідом проведення психологічних тренінгів і психологічних консультацій Ірина Валентинівна Сингаївська.

Ірино Валентинівно, що включає в себе поняття "бізнес-психологія"?


Бізнес-психологія – це сукупність психологічних знань, які здатні обслуговувати бізнес, тобто знання необхідні для його успішного ведення. Сьогодні психологія пронизує все наше життя. І для ефективного управління будь-якою компанією дуже важливо мати психологічні знання. Адже вони допомагають налагоджувати комунікації з партнерами та клієнтами, створювати позитивний соціально-психологічний клімат у колективі та запобігати виникненню конфліктних ситуацій.

Саме психологічні знання допоможуть бізнесмену оволодіти вмінням переконувати, що важливо, наприклад, при проведенні переговорів; розвинути власні лідерські якості, харизму; зробити своє життя більш гармонійним.

Які особливості спеціалізації "Бізнес-психологія" в Університеті "КРОК" і чи існують подібні програми в Україні?


Така спеціалізація програми МБА відкрита лише в нашому університеті. Подібних програм в Україні на даний час не існує. Її зміст полягає в оволодінні фундаментальними основами теорії та практики різноманітних сторін психології бізнесу. Особливістю спеціалізації "Бізнес-психологія" є формування у слухачів компетенцій стратегічного, економічного, маркетингового, системного мислення та важливих психологічних компетенцій: конструктивного ділового та управлінського спілкування, здатності розумітися в людях, оптимізації власного характеру та іміджу, розвитку харизми, лідерства, вміння впливати на людей тощо.

Студенти програми вивчатимуть такі дисципліни, як стратегічне управління, менеджмент персоналу, психологія ринку та реклами, психологія ділового спілкування, психологія конфліктів, психологія безпеки бізнесу та інші.

На кого спрямована ця спеціалізація програми МБА?


Основна цільова аудиторія програми – це HR-директори та HR-менеджери, керівники вищої ланки, керівники кадрових відділів і служб, менеджери і керівники рекрутингових компаній, керівники проектів у компаніях, які займаються наданням послуг, фахівці з менеджменту та економіки, яким для успішного виконання функціональних обов’язків необхідно володіти знаннями з психології, а також фахівці з психології, які бажають додатково отримати знання з економіки та менеджменту.

Що отримають випускники "Бізнес-психології" і як зможуть реалізувати свої знання?


Бізнес існує завдяки спілкуванню між людьми. І щоб він був успішним, спілкування має бути ефективним на всіх етапах (від телефонних розмов з партнерами до обговорення та підписання контрактів). На думку американського мільярдера Дональда Трампа, і в бізнесі, і в житті перемагає той, хто сильніший, по-перше, психологічно, по-друге, інтелектуально, по-третє, фінансово і, по-четверте, фізично.

Отже, саме психологічна компетентність є найважливішою запорукою успіху. Психологічно грамотний, продуманий підхід до ведення справ, який зможуть застосовувати наші випускники, допоможе їм не лише налагоджувати вигідну співпрацю з партнерами, а й значно випереджати конкурентів. Знання з психології стануть у нагоді слухачам програми при організації власного бізнесу чи виконанні обов’язків топ-менеджера або керівника іншої ланки у великій компанії. Варто зазначити, що випускники програми отримають державні дипломи магістрів з бізнес-адміністрування та сертифікат з бізнес-психології Університету "КРОК".

Хто викладатиме для студентів програми?


До викладання ми запросили провідних фахівців в галузі психології, кандидатів і докторів психологічних наук, успішних спеціалістів, які займаються тренінговою діяльністю. Зокрема, крім професорів Університету "КРОК", серед наших викладачів - професор Києво-Могилянської академії, який є провідним українським конфліктологом, професори Київського національного університету імені Тараса Шевченка, провідні фахівці – науковці та практики в галузі організаційної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України, відомі бізнес-тренери провідних консалтингових компаній та інші.

Що потрібно для вступу на програму?


Прийом заяв та документів розпочинається у липні. Вступ на програму здійснюється за результатами співбесіди. Початок занять - у жовтні. Форма навчання є денною. Проте графік занять розроблено з урахуванням того, що слухачі програми – працюючі, зайняті люди. Навчання відбуватиметься щосуботи з 9.00 до 16.30. Термін навчання становитиме 1,5-2 роки. Студенти, які мають попередню повну вищу освіту з менеджменту чи економіки, навчатимуться три семестри, слухачі, які мають освіту в іншій галузі і потребують додаткового вивчення економічних та управлінських дисциплін, – чотири семестри.

Де можна отримати додаткову інформацію про спеціалізацію "Бізнес-психологія"?


В Університеті "КРОК" постійно проводяться безкоштовні майстер-класи, зокрема і на цікаву психологічну тематику. Відвідавши їх, можна дізнатися додаткову інформацію про навчання на програмі та отримати відповіді на усі питання. Крім того, отримати більше інформації можна на сайті Навчально-наукового інституту магістерської підготовки та післядипломної освіти (www.fpo.krok.edu.ua), а також за телефоном +38 (067) 978-97-98.

Освіта.ua
25.05.2011