MBA за кордоном: топ-10 країн 2013 року

Багато країн у рейтингу 2013 року зберігають позиції за рахунок своєї популярності у Східній Європі

MBA за кордоном: топ-10 країн 2013 року

Для українців, які хочуть отримати бізнес-освіту за кордоном, може виявитися корисним рейтинг найпопулярніших країн у цій сфері, складений британською компанією «Quacquarelli Symonds», яка спеціалізується на навчанні за кордоном. Окрім таких загальновідомих лідерів бізнес-освіти, як США та Велика Британія, у топ-10 затвердились такі країни, як Франція, Німеччина, Іспанія, Швейцарія та Нідерланди. Ця п'ятірка у значній мірі займає такі високі місця саме завдяки величезній популярності серед претендентів із Східної Європи.

Опитування претендентів на ступень MBA, наведене QS TopMBA.com у 2013 році та спрямоване на виявлення найпривабливіших країн для отримання цього ступеня, назвало десять кращих напрямів. Як і у 2012 році, список очолюють США та Велика Британія. Проте це не означає, що за цей час не відбулося жодних змін. Мова про них піде в порядку опису рейтингу.

1. США. Цій країні віддали перевагу 65 % респондентів.

Кількість MBA-кандидатів, зацікавлених у навчанні у США, виросла у 2013 році на 2,7 %. Не дивлячись на зростання у 2013 році, загальний показник популярності цієї країни знизився з 2009 року (70,7 %).

Популярності Америки, серед багатьох інших чинників, у значній мірі сприяє її репутація батьківщини MBA. Протягом кількох десятиліть до появи в Європі концепція бізнес-освіти в цілому залишалася свого роду північноамериканським феноменом.

2. Велика Британія. Отримала перевагу в 41 % респондентів.

Велика Британія ніколи дуже не відставала від Сполучених Штатів. У 2013 році тільки у США та Канаді менше 40 % респондентів віддали перевагу Великій Британії як місцю отримання ступеня MBA. У решті регіонів Велика Британія послідовно залишається найпопулярнішим місцем для навчання в Європі й не дарма. Бізнес-школи Великої Британії мають репутацію суворої академічної підготовки, а також відмінні зарплати випускників MBA та можливості працевлаштування.

Як і США, Велика Британія втратила свої позиції в довгостроковій перспективі: у 2009 році вона мала 53,2 % прихильників.

3. Канада. Була вибрана 23 % респондентів.

Канада отримала найбільший приріст зацікавлених кандидатів у 2013 році – на цілих 5,4 %. Цьому сприяли латиноамериканські кандидати, які складають 30,3 % охочих учитись у другій за величиною країні світу.

Проте тільки 13,9 % респондентів зі США та самої Канади виявили бажання отримати канадську бізнес-освіту. Це віддзеркалення домінуючої частини кандидатів зі США, які, як правило, віддають перевагу своїй країні або Європі.

4. Франція. Отримала, так само як і Канада, 23 % голосів.

Кількість кандидатів, зацікавлених у навчанні у Франції, піднялась на 2,6 % у 2013-му. Кандидати зі Східної Європи були найбільш зацікавлені в навчанні в цій країні: 40,6 % із них вибирають саме Францію.

Популярність Франції, що зберігається, може бути пов'язана з її провідними бізнес-школами, серед яких можна назвати INSEAD ‑ перший європейський інститут, що запропонував MBA.

5. Австралія. 20 % голосів.

Так само, як і Канада, Австралія дуже помітно наростила популярність у 2013 році ‑ на 4,8 %. Це найпопулярніша країна в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, але менш популярна серед абітурієнтів зі США та Канади, де тільки 3,4 % кандидатів розглядають можливість навчання в Австралії.

Випускники австралійських бізнес-шкіл традиційно можуть похвалитися щедрою винагородою. Так, за цим показником Macquarie University’s Graduate School Management лідирує в усьому світі, а її випускники одержують середні зарплати в 144000 дол. США.

6. Німеччина. 15 % респондентів.

Ця країна отримала приріст кількості кандидатів на 3,4 % і користується особливою популярністю в абітурієнтів зі Східної Європи (28,3 %), оскільки територіально близька до неї, що, поза сумнівом, грає свою роль.

Потужна бізнес-культура та відносна економічна стабільність на тлі потрясінь, поза сумнівом, зробили свій внесок у стійке зростання популярності цієї країни із 2009 року (12 %).

7. Іспанія. Проголосували 15 % респондентів.

Тоді як кількість кандидатів, зацікавлених у навчанні в Іспанії, знизилась на 0,3 %, ця країна зберігає міцні позиції в топ-10. Іспанія є найпопулярнішою країною в кандидатів зі Східної Європи, 25,6 % з яких виразили інтерес до подорожі на Піренейський півострів.

Кількість західноєвропейських кандидатів, які відгукнулися, знизилася з 23,7 % у 2012 році до 16,2 % у 2013 році, що багато в чому обумовлено фінансовими потрясіннями, які виникли останніми роками. Падіння популярності цього року усугубляється ще й падінням із 19,5 % у 2009 році.

8. Сінгапур. 15 % респондентів.

У 2009 році Сінгапур був цікавий лише для 6,4 % респондентів. Але тепер, маючи 15 % прихильників по всьому світу, які зацікавлені в цьому «азіатському тигрі», він міцно закріпився в топ-10.

Окрім очевидної переваги в тому, що Сінгапур є впливовим фінансовим центром, необхідно також ураховувати прогрес рівня навчання в його вищих навчальних закладах, які останніми роками набирають все більшу потужність і популярність.

9. Швейцарія. 14 % респондентів.

Привабливість Швейцарії очевидна. У 2013 році, її популярність зросла на 1,3 %. Знову ж таки, вона особливо популярна серед кандидатів зі Східної Європи (30,7 %), для яких вона поступається тільки США, Великій Британії та Франції. Якщо додати в цей список Німеччину, то те ж саме можна сказати і про західноєвропейських абітурієнтів.

10. Нідерланди. 10 % респондентів.

Нідерланди витіснили Італію з топ-10 2012 року, та так і залишились у першій десятці у 2013 році. Глобальний інтерес до Нідерландів виріс на 1,7 % у цьому році. Більше всього прихильників у цієї країни серед кандидатів зі Східної Європи та Латинської Америки.

Щорічне опитування претендентів, що проводиться QS TopMBA.com, звертається до глобального пулу MBA-кандидатів для з'ясування їх переваг у навчанні, мети й очікувань і дає загальний портрет претендента. Результати опитування 2013 року засновані на відповідях більш ніж 4100 респондентів.

За матеріалами QS TopMBA підготував Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
13.01.2014

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!