Кращі бізнес-школи світу втрачають абітурієнтів

При більш уважному розгляді ця тенденція надає майбутнім студентам бізнес-шкіл світу тільки плюси

Кращі бізнес-школи світу втрачають абітурієнтів

Коли ви чуєте про те, що провідні бізнес-школи втрачають абітурієнтів, ви можете подумати про гірше. За останні кілька років багато вчених мужів розмовляли про те, як криза вплинула на потенційних студентів. Мабуть, зростання витрат на навчання веде до створення середовища, в якому тільки еліта зможе претендувати на вищу освіту, а також до збільшення розриву між найбагатшими і найбіднішими класами.

Згідно з доповіддю Bloomberg Businessweek, в цьому році майже половина з 30 кращих бізнес-шкіл повідомила про скорочення кількості вступників, а деякі школи виявилися навіть не в змозі набрати повні групи на програми MBA.

І статистика не обманює. Школа Fuqua School of Business при Університеті Д’юка зазнала скорочення претендентів на 7%, Yale's School of Management - на 9%, а школа Kelley School of Business при Університеті Індіани - на значний 21%. Але, на думку самих шкіл, ця тривожна тенденція не є результатом економічного спаду. Бізнес-школи в усьому звинувачують зростання альтернативних можливостей для отримання освіти.

Хоча рецесія дійсно ускладнила багатьом студентам доступ у школи топ-рівня, багато хто з них просто злякалися складного шляху студентських кредитів (не кажучи вже про перспективи працевлаштування після завершення навчання) і обирають школи, які вони можуть собі дозволити. А з урахуванням того, що все більше коледжів пропонують програми MBA, а акредитовані онлайн-школи залучають студентів гнучким графіком навчання, більш низькою вартістю навчання і телекомунікаційними можливостями, у дорогих бізнес-шкіл просто немає шансів.

У той час як за останні кілька років з'явилося більше варіантів для вибору, відносне число студентів, які бажають вступити на програми МВА залишилося приблизно однаковим, це означає, що конкуренція за залучення нових студентів зростає.

Це гарна новина для студентів, що бажають отримати ступінь магістра бізнес-адміністрування. В даний час за них йде боротьба привабливими пропозиціями, що можуть включати в себе такі бажані стимули, як вагомі пакети фінансової допомоги або навіть стипендії від шкіл другого ешелону. Багато програм пропонують неповний робочий день і варіанти онлайн-навчання в якості додаткової переваги.

Однак для шкіл топ-рівня, які надають тільки програми з повним днем навчання, має місце слабка фінансова допомога студентам і високий рівень взаємної конкуренції, що може стати серйозним викликом. Можливо, топовим бізнес-школам доведеться змінити бізнес-модель, якщо вони хочуть повернення колишньої популярності.

Автор: Сара Харріс, business2community.com

business2community.com
21.09.2012