Osvita.ua Вища освіта Бізнес-освіта MBA за кордоном До Німеччини - за бізнес-освітою
До Німеччини - за бізнес-освітою

Бізнес-школи Німеччини до світових лідерів не належать. Однак не варто довіряти тільки рейтингам. Відкрийте для себе німецький ринок програм МВА

До Німеччини - за бізнес-освітою

Міжнародний ринок з кожним роком пропонує все більше програм MBA. Сама ж ідея - після п'яти-шести років досвіду роботи піти вчитися заради підвищення кваліфікації - приваблива для багатьох.

Хто не хоче підніматися кар'єрними сходами? Кого не цікавить підвищення зарплати? Якщо нинішній роботодавець вам цього запропонувати не може, доведеться шукати інше місце для реалізації своїх професійних здібностей. Щоб забезпечити собі хороші шанси, молоді фахівці знову йдуть вчитися - на магістра ділового адміністрування (Master of Business Administration, MBA).

Знову в перший клас

"У кожного свій шлях. Іноді ініціатива виходить і від самого роботодавця, а хтось просто вирішує розширити свій кругозір і горизонт можливостей", - говорить Андреас Пінкварт (Andreas Pinkwart), ректор Вищої школи управління в Лейпцигу (HHL).

     

На сьогоднішній день можна виділити дві групи потенційних студентів. Перша група - це, як правило, студенти у віці від 25 до 30 років. Друга - люди у віці від 30 до 40 років як мінімум з 10-річним досвідом роботи. У бізнес-школі вони будуть вчитися разом.

"В цьому як раз і перевага: представники різних спеціальностей, професіонали, які вже відбулися і ті, хто тільки починає будувати власну кар'єру, обмінюються між собою досвідом і контактами", - підкреслює ректор.

Рейтинги для довідки

У Німеччині програми MBA пропонують понад 130 вищих навчальних закладів, в основному приватних, але також і державних. Слід відзначити, що в британському рейтингу Financial Times за 2012 рік серед 100 бізнес-шкіл немає жодної німецької. З німецькомовного простору в цей список потрапила лише одна бізнес-програма Санкт-Галенського університету в німецькій частині Швейцарії.

Лідерами світового рейтингу вже котрий рік залишаються американські бізнес-школи - Stanford Graduate School of Business, Harvard Business School і Wharton (University of Pennsylvania). Випускник Стенфордської бізнес-школи в середньому отримує на рік 192 179 доларів. У порівнянні з тим, що він заробляв до навчання, це на 129 відсотків більше.

У спеціальному рейтингу 75 європейських бізнес-шкіл, опублікованому Financial Times в 2011 році, було п'ять німецьких. На 20-му місці WHU - Otto Beisheim School of Management, на 25-му - Mannheim Business School, значно нижче, на 42-му місці - European School of Management and Technology (ESMT), на 46-му - HHL - Leipzig Graduate School of Management (HHL), на 66-му - University of Cologne, Faculty of Management.

Безумовно, потрапляння бізнес-школи до рейтингу - найкраща візитна картка. Однак експерти все-таки застерігають здобувачів ступеня MBA від погоні за зазначеними в топ-списках бізнес-школами. У кожного рейтингу - свої критерії оцінювання. При виборі ж програми краще спиратися на свої вимоги і переваги, звичайно, не забуваючи при цьому перевірити репутацію школи. Все-таки задоволення це - не з дешевих.

Чому бізнес-школа в Німеччині?

Відсутність німецьких бізнес-шкіл в перших рядках міжнародних рейтингів ректор Вищої школи управління в Лейпцигу (HHL) Андреас Пінкварт пояснює їх віком: "Німецькі бізнес-школи в міжнародному порівнянні досить молоді". Але, молодість - це єдиний недолік, який швидко проходить. А ось переваги бізнес-освіти в Німеччині є: за два роки навчання за програмою МВА в середньому ви заплатите 30 000 євро. В Америці це буде коштувати в чотири, а то і в п'ять разів більше. "А за якістю ми не поступаємося", - запевняє Андреас Пінкварт.

Втім, особливої реклами німецькі бізнес-школи сьогодні не потребують. "На мій погляд, попит на програми МВА в найближчі роки в Німеччині буде зростати. Цьому сприяє і Болонський процес. Після декількох років роботи бакалаври знову йдуть вчитися, щоб підвищити кваліфікацію. І в цьому випадку навчання за програмою МВА - найкращий варіант", - упевнений Андреас Пінкварт.

Інвестиції у бізнес-освіту - суми серйозні. Але як аргумент "за" самі бізнес-школи в один голос наголошують на зростанні зарплати, нових можливостях розвитку кар'єри та просуванні кар’єрними сходами. Розібратися в німецькомовному ландшафті MBA-програм допоможе спеціальна інформаційна платформа. MBA.de - це пошуковик, який з 2005 року пропонує вибір бізнес-програм в Німеччині, Австрії та Швейцарії.

Автор: Марина Борисова

Німецька хвиля
20.04.2012

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!