Інноваційні джерела фінансування для студентів MBA

Ви склали ваш GMAT-тест, написали есе, заповнили анкети і вам запропонували місце на довгоочікуваній зарубіжній MBA програмі. Настав самий складний момент: заплатити за все це

Інноваційні джерела фінансування для студентів MBA

Кредитна криза посилила проблему, яка назрівала протягом багатьох років, тому що великі банки та інші традиційні кредитори усунулися від фінансування іноземних студентів. Відновлення західних економік і повернення робочих місць для випускників MBA мало що дало для поліпшення ситуації щодо студентів, які хочуть здобути освіту за кордоном.

"З точки зору розширення ринку, стає все важче", - говорить Кемерон Стівенс з Південної Африки, один із засновників і виконавчий директор компанії Prodigy Finance, яка працює з випускниками Insead, з метою допомоги в отриманні кредитів для студентів, що там навчаються.

Він вважає рішення NatWest піти з ринку Великобританії в січні ще одним доказом важкого стану з фінансуванням кредитування.

Традиційні банки не підходять для MBA кредитів, говорить він, тому що, якими б глобальними вони не здавалися, вони діють як мережа національних відділень. "Вона (схема MBA кредиту) почувається дуже погано в банківському портфелі. Чого вони (місцеві банки) хочуть - так це високих доходів для місцевих менеджерів. Але їх змушують думати і про іноземних студентів, які знаходяться за межами їх інтересів з точки зору пропозиції інших продуктів і послуг".

Перші симптоми кризи в області фінансування для іноземних студентів проявилися влітку 2008 року, коли іноземним студентам, які навчаються в таких школах, як Chicago Booth стало дуже важко зібрати кредитні пакети.

Щоб допомогти своїм іноземним студентам, Chicago Booth, а також такі школи як Kellogg School of Management і Simon school університету Рочестера за посередництва GMAC (адміністратора тесту GMAT) і спільно з Deutsche Bank, взяли участь у програмі, яка передбачає отримання кредитів іноземними студентами без необхідності американського співпоручителя - людини, яка заплатить по кредиту, якщо студент не зможе його виплатити.

"Школи стали де-факто співпоручителями", говорить Стейсі Колі, заступник декана з стаціонарної форми MBA в Chicago Booth. За її словами, близько 50 відсотків іноземних студентів у бізнес-школі користуються програмою, відомою як АПКС - афілійована програма кредитування для студентів.

Інші бізнес-школи США, такі як Wharton, школа Darden в Університеті Вірджинії і, зовсім недавно, школа Haas Каліфорнійського університету в Берклі перетворилися на кредитні спілки - неприбуткові фінансові кооперативи для фінансування студентських позик.

Деталі позики, включаючи ставки погашення, у різних шкіл різні. За оцінкою директора з фінансової допомоги Darden Ларрі Мюллера іноземні студенти в Darden можуть отримати кредити на своє навчання і витрати на проживання в розмірі приблизно $ 73 500.

Кредит Wharton дозволяє студентам позичати до $ 170,000 на строк до 25 років. Ставки погашення - максимум основної ставки плюс 3 відсотки. Для порівняння, Prodigy дає всього сім років на виплату при процентних ставках що змінюються.

У той час, як окремі бізнес-школи знаходять рішення на місцевому рівні, Prodigy є однією з небагатьох організацій, які шукають автономні рішення, що працюють в багатьох бізнес-школах.

Заснована трьома випускниками Insead - паном Стівенсом, Райаном Стілом і Міхой Зерко - Prodigy запустила освітні облігації співтовариства, переконуючи випускників Insead інвестувати в їх послідовників-студентів, вкладаючи кошти в облігації.

На відміну від традиційних банківських позик, модель кредитування Prodigy бере до уваги потенційні доходи студентів, розраховані на підставі прогнозного підходу, який допомагає зменшити ризики для інвесторів.

Пан Стівенс каже, що система працює, тому що студенти не хочуть оголосити дефолт по кредитах, які виходять від випускників, і інвестори отримують хорошу прибутковість - базова ставка плюс 4 відсотки.

"Ми перевершуємо строкові вклади і FTSE, - каже пан Стівенс. - Це хороший прибуток для інвесторів".

У 2010 році Prodigy позичила € 5,5 млн і планує позичити майже вдвічі більше у 2011 році. Компанія вже працює з Vlerick Leuven Gent Management School у Бельгії і зі Сколково в Москві. Російська школа підтримується такими потужними фінансистами як Рубен Варданян з компанії Трійка Діалог.

У США, Кевін Моен, консультант ринку фінансування вищої освіти і людина, яка організувала схему Deutsche Bank, також розробляє окремий продукт для іноземних студентів в США. "Необхідність все ще є. Я не бачив на ринку на широкій основі кредитів для іноземних студентів, які не потребують співпоручительства", - говорить він.

Автор: Делла Бредшоу, Financial Times. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
15.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів