Кращі університети у сфері бізнесу в 2017 році

Найпрестижніші університети у сфері бізнес-освіти за версією видання Times Higher Education

Кращі університети у сфері бізнесу в 2017 році

Престижна освіта у сфері бізнесу - перший крок на шляху до блискучої кар'єри. Тому для майбутніх студентів надзвичайно важливо вибрати гарний вуз для отримання освіти. Видання Times Higher Education опублікувало рейтинг найбільш престижних університетів у сфері бізнесу.

У рейтингу взяли участь 100 університетів з 21 країни. У ТОП-20 рейтингу більшість позицій займають американські університети, а очолюють його Массачусетський технологічний інститут та Стенфордський університет.

Також високі місця в рейтингу посідають університети Великої Британії та країн Азії. 3 з 13 азіатських університетів, представлених у рейтингу, розташовані в ТОП-20. Також до першої двадцятки увійшли 3 британські університети. Досить високі позиції в рейтингу посідають університети Канади, Данії, Австралії та Німеччини.

Рейтинг був складений за таким же принципом, як і рейтинг World University Rankings, проте в ньому більше значення мали педагогічні та наукові показники, і дещо менше - індекс цитування викладачів.

ТОП-5 університетів у сфері бізнесу

1. Массачусетський технологічний інститут

Школа менеджменту Слоуна при Массачусетському технологічному інституті (також відома як MIT Sloan) пропонує різні програми навчання. Крім програм MBA, школа надає різні програми підготовки аспірантів, а також «Курс 15», призначений для підготовки студентів, які вже мають технічну або фінансову освіту.

Освітні програми школи включають у себе аналіз кейсів із світового бізнесу, при їх вивченні використовуються наукові методи. Програма підготовки дає студентам можливість займатися науковою діяльністю та брати участь у конкурсах стартапів.

У процесі навчання студенти вивчають безліч дисциплін, таких як дослідження операцій, консультування, підприємницька діяльність, фінанси, інформаційні технології, просування продукції, маркетинг і т. ін. Акцент робиться на інноваційних технологіях у даних областях. Багато ідей, що мають значний вплив на бізнес (наприклад, теорія системної динаміки) зародилися саме в школі Слоуна.

Массачусетський технологічний інститут - один із найпрестижніших університетів у світі. Розташований у місті Кембридж, штат Массачусетс, недалеко від Гарвардського університету, він є великим інноваційним і бізнес-центром.

2. Стенфордський університет

Вища школа бізнесу Стенфордського університету пропонує студентам курси МВА, а також програми підготовки аспірантів, магістрів і бакалаврів.

Школою керує Джонатан Левін - відомий експерт в області організації виробництва. У 2006 році школа отримала найбільше в історії пожертвування - 105 млн. доларів - від свого випускника, засновника компанії  Nike.

У Вищій школі бізнесу Стенфордського університету  високий конкурс: менше 7%  претендентів щорічно стають студентами школи. Випускники школи можуть отримати додаткову освіту в інших школах університету з природничих, педагогічних, юридичних та інших спеціальностей.

Хоча в школі немає окремої програми підготовки за спеціальностями «Бізнес» або «Менеджмент», студентам пропонуються такі спеціальності, як «Економіка», «Міжнародні відносини», «Наукова організація управління» та «Інженерія».

3. Оксфордський університет

Студенти, учні в Оксфордському університеті за спеціальністю «Бізнес», вивчають економіку й менеджмент у малих групах під керівництвом тьюторів. Одним із структурних підрозділів Оксфордського університету є бізнес-школа Саїд, яка пропонує вищу освіту у сфері бізнесу, менеджменту та фінансів.

Бізнес-школа існує всього 20 років - це небагато в порівнянні з іншими престижними бізнес-школами світу. На даний час школою керує Пітер Туфано, в минулому - декан Гарвардської бізнес-школи. Всі студенти бізнес-школи Саїд беруть активну участь у житті Оксфордського університету й більшості його коледжів.

У бізнес-школі Саїд можна пройти програму МВА, отримати ступінь доктора філософії в менеджменті або ступінь магістра з фінансової економіки, юриспруденції, фінансів або стратегічного менеджменту. Навчання за програмою МВА триває 1 рік, і його можна поєднати з навчанням у магістратурі за однією з перерахованих вище спеціальностей.

4. Чиказький університет

Бізнес-школа Чиказького університету, відома також як Чиказька бізнес-школа імені Бута, - одна з найстаріших бізнес-шкіл у США й перша, яка пропонує навчання за програмою Executive MBA.

Головним принципом навчання в бізнес-школі, як і в усьому університеті в цілому, є висока інтелектуальна культура. Навчання бізнесу базується на тестуванні ідей і пошуку доказів різних теорій.

Семеро випускників бізнес-школи стали лауреатами Нобелівської премії за інноваційні ідеї у сфері бізнесу. Школа встановлює тісні контакти з американськими корпораціями, що дає можливості для кар'єрного зростання випускників. Хоча в школі в основному практикується денна форма навчання, навчання за програмою МВА проходить і у вечірній час, і у вихідні.

Випускники школи працюють у таких великих фірмах, як McKinsey & Company, The Boston Consulting Group і Bain & Company, Amazon, Bank of America Merril Lynch, Credit Suisse і багатьох інших.

Студенти можуть також поєднувати бізнес-освіту з навчанням на гуманітарних спеціальностях. Таку програму можна вибрати після першого року навчання. Вона триває 3 роки.

5. Гарвардський університет

Бізнес-школа Гарвардського університету знаменита професорсько-викладацьким складом і випускниками, які досягли значних успіхів у бізнес-сфері. Спочатку школа була задумана як дипломатичний центр, проте пізніше тут стали навчати різних бізнес-сфер, таких як банківська справа, промислове виробництво і т. ін.

Програма МВА в Гарвардському університеті розрахована на 2 роки, в той час як у всьому світі термін навчання становить 1 рік.

Студенти бізнес-школи ведуть активну діяльність поза університетом. Так, наприклад, Гарвардське співтовариство жінок-бізнесменів, засноване десятьма студентками школи, систематично проводить різні конференції та заходи. У школі також щорічно проводиться літня школа менеджменту.

У Гарвардській бізнес-школі проводиться навчання за 10 спеціальностями, такими, як «Бухгалтерський облік», «Менеджмент», «Маркетинг» і т. ін.

Відомі випускники Гарвардської бізнес-школи: Майкл Блумберг, колишній мер Нью-Йорка, Роберт Крафт, директор Kraft Group, Анна-Патрісія Ботин, виконавчий директор Santander UK і багато інших.

Кращі університети у сфері бізнесу та економіки в 2016-2017 рр.

Рейтинг 2016-2017

Університет

Країна

 

1

Массачусетський технологічний інститут

США

2

Стенфордський університет

США

3

Оксфордський університет

Великобританія

4

Чиказький університет

США

5

Гарвардський університет

США

6

Північно-західний університет

США

7

Кембріджський університет

Великобританія

8

Університет Берклі, Каліфорнія

США

9

Пенсильванський університет

США

10

Колумбійський університет

США

11

Тільбургський університет

Нідерланди

12

Корнельський університет

США

13

Національний університет Сингапура

Сингапур

14

Гонконгський університет науки й технологій

Гонконг

15

Міннесотський університет

США

16

Університет Карнегі-Меллон

США

17

Роттердамський університет імені Еразма

Нідерланди

18

Пекінський університет

Китай

19

Університет Британської Колумбії

Канада

20

Уорикський університет

Великобританія

21

Університет Торонто

Канада

22

Манчестерський університет

Великобританія

23

Каліфорнійський університет, Сан-Дієго

США

24

Мангеймський університет

Німеччина

25

Університет Бокконі

Італія

26

Пенсильванський державний університет

США

27

Університет Вісконсін-Меддісон

США

28

Техаський університет, Остін

США

29

Гонконгський університет

Гонконг

30

ЛМУ, Мюнхен

Німеччина

31

Університет Циньхуа

Китай

32

Південно-Каліфорнійський університет

США

33

Університет штату Мічиган

США

34

Іллінойський університет

США

35

Коледж Дартмут

США

36

Австралійський національний університет

Австралія

37

Університет штату Арізона

США

38

Федеральний університет Тулузи

Франція

39

Мельбурнський університет

Австралія

40

Університет штату Вірджинія

США

41

Гонконгський політехнічний університет

Гонконг

42

Бостонський університет

США

43

Бостонський коледж

США

44

Китайський університет Гонконга

Гонконг

45

Університет Мак-Гілла

Канада

46

Цюрихський університет

Швейцарія

47

Боннський університет

Німеччина

48

Університет Помпеу-Фабра

Іспанія

49

Маастрихтський університет

Нідерланди

50

Університет Пердью

США

51

Сіднейський університет

Австралія

52

Університет Нового Південного Уельсу

Австралія

53

Університет Лідса

Великобританія

54

Гронінгенський університет

Нідерланди

55

Університет штату Меріленд

США

56

Політехничний інститут штату Джорджія

США

57

Вільний університет Берліна

Німеччина

58

 Наньянський технологічний університет

Сингапур

59

Левенський католицький університет

Бельгія

60

Університет Ланкастер

Великобританія

61

Единбургський університет

Великобританія

62

Лондонський університет

Великобританія

63

Університет Монаш

Австралія

64

Гонконгський міський університет

Гонконг

65

Університет Фудан

Китай

66

Лувенський католицький університет

Бельгія

67

Західний університет

Канада

68

Техаський університет

США

69

Університет Сассекс

Великобританія

70

Ноттингемський університет

Великобританія

71

Університет Сент-Галлен

Швейцарія

72

Національный Тайванський університет

Тайвань

73

Квінслендський університет

Австралія

74

Політехнічний університет Эколь

Франція

75

Йоркський університет

Канада

76

Корейський університет

Південна Корея

77

Університет Темпл

США

78

Каліфорнійський університет, Ірвін

США

79

Лозаннський університет

Швейцарія

80

Оклендський університет

Нова Зеландія

81

Амстердамський вільний університет

Нідерланди

82

Орхуський університет

Данія

83

Національний дослідницький університет «Вища школа економіки»

Росія

84

Університет Райс

США

85

Університет Саррі

Великобританія

86

Незалежний університет Барселони

Іспанія

87

Університет Ренмін

Китай

88

Стокгольмський університет

Швеція

89

Массачусетський університет

США

90

Університет Бат

Великобританія

91

Джорджтаунський університет

США

92

Університет штату Джорджія

США

93

Кардіффський університет

Великобританія

94

Університет Астон

Великобританія

95

Університет Сент-Ендрю

Великобританія

96

Віденський університет

Австрія

97

Гентський університет

Бельгія

98

Техаський університет, Даллас

США

99

Університет Нотр-Дам

США

100

Монреальський університет

Канада

 

Times Higher Education

 

Освіта.ua
12.06.2017